Celý zápas s favoritom takmer viedla. Sedemnástka prišla o body v závere

Slovenskí hokejisti do 17 rokov. (Autor: SZĽH)
TASR|18. aug 2024 o 16:58

Z celkového triumfu sa tešia práve hráči USA.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov

Slovensko – USA 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Góly: 8. Bereš (Šimko, Hybský), 34. Hybský (Rezničák, Šimko), 50. Obušek (Trebula, Ďurčo) – 37. Poirier, 46. Davidson (Hextall), 51. Varga (Hextall), 59. Davidson (Bent, Salandra)

Rozhodovali: Žák, Stano - Tichý, Kacej (všetci SR)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 299 divákov.

Slovensko: Hrenák (Vavro) – Bereš, Syrný, Koiš, Kovalčík, Tóth, Hazucha, Varga – Trebula, Ďurčo, Obušek – Kizák, Stankoven, Zvolenský – Rezničák, Hybský, Šimko – Čurlej, Habda, Matta

USA: Wendt (Fetterolf) – Poirier, Bogas, Celski, Meyer, Harper, Vauhkonen – Varga, Hextall, Davidson – Salandra, Gillespie, Pederson – Bumgarner, Gordon Carroll, Vandertop – Bent, Harvey, Puchner

PIEŠŤANY. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov si na Turnaji piatich krajín v Piešťanoch pripísali tretiu prehru.

V sobotu podľahli rovesníkom z USA 3:4 a po poslednom zápase figurujú na štvrtej priečke.

Slovenskí mladíci mali duel dobre rozbehnutý, keď v 34. minúte viedli 2:0 a desať minút pred koncom tretej tretiny 3:2.

Záver však nezvládli, pričom Američania strelili víťazný gól pri hre bez brankára. USA obsadili prvé miesto.

Zverenci trénera Petra Kúdelku predtým na podujatí deklasovali Nemecko 8:1, podľahli Česku 1:6 a so Švajčiarskom prehrali 3:5.