Sedemnástka otočila duel s Francúzmi, mladý Jurčo zápas nedohral

Sportnet|12. nov 2021 o 22:20

Podujatie sa v Piešťanoch koná bez divákov.

Turnaj 4 krajín do 17 rokov 2021

Francúzsko – Slovensko 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 8. Guidoux (Tournier), 37. Guidoux (Nogaretto, Nicoud) – 31. Sisik (Cedzo), 44. Pekarčík, 56. Sluka (J. Chromiak, Pekarčík)

Rozhodovali: Blum – Mellet, Mengual

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Jurčo (SR) 5+DKZ za vrazenie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

387 divákov

Zostava SR: Slávik – A. Čajkovič, Eperješi, Sluka, J. Chromiak, Valko, Beluško, Jurčo, Sakmár – Ridzoň, Stahoň, Pilát – Cedzo, Sisik, Kurila – Gron, Pekarčík, Rohaľ – Varga, Párička, Žurek

VAUJANY. Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov zdolala v piatkovom premiérovom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo francúzskom Vaujany domácich rovesníkov 3:2.

Slováci prehrávali o gól po prvej i druhej tretine, duel však v závere dokázali zvrátiť. Informáciu priniesol web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Slovenskí mladíci mali otvoriť podujatie vo štvrtok proti Švajčiarsku, pre technické problémy s ľadovou plochou museli rozhodcovia zápas zrušiť.

Druhý a zároveň záverečný duel odohrá slovenská sedemnástka vo Vaujany v sobotu od 13.00 proti Nemecku.

Reakcie po zápase:

Rastislav Paľov, tréner SR 17: „Keďže v piatok sme nehrali, pomalšie sme sa proti Francúzom rozbiehali. Verili sme však, že chlapci zápas zvládnu. Od polovice stretnutia sme si vytvorili šance, viaceré strelecké príležitosti. V tretej tretine sa chlapci zomkli, bojovali, hrali tímovo. Bolo otázkou času, kedy zo streľby vyťažia góly. Napokon sa to podarilo, za čo sme radi.“

Domov»Hokej»Reprezentácie»Sedemnástka otočila duel s Francúzmi, mladý Jurčo zápas nedohral