Mladí hokejisti vstúpili do Turnaja 4 krajín neúspešne, Švajčiarom nedali gól

Rastislav Paľov. (Autor: hockeyslovakia.sk)
TASR|10. nov 2022 o 20:44

V piatok 11. novembra nastúpia v Poprade o 17.00 h proti Nemecku.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov v Poprade

Slovensko – Švajčiarsko 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 18. Meier (Cattin), 39. Körbler (Geisser, Kurt), 42. Ustinkov (Tarchini), 51. Ponzetto (Reber, Forget). Rozhodovali: Jobbágy, Snášel – Bogdaň, Riš

vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 199 divákov

Zostava SR 17: Pohanka – Radivojevič, Kupec, Lisý, Ličko, Šlank, Harvánek, Gracák, Halama – Liščinský, Svrček, Tomašec – Zálešák, Prokopovič, Feranec – Tomík, Semančík, Maruna – Bohoš, Plančár, Liška. Tréner R. Paľov.

POPRAD. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov prehrali v úvodnom zápase Turnaja štyroch krajín so švajčiarskymi rovesníkmi 0:4.

Sedemnástke tak nevyšiel vstup do domáceho podujatia a v tabuľke figurujú na poslednom štvrtom mieste.

O výsledku rozhodli oslabenia Slovákov v druhej a tretej tretine, počas ktorých dvakrát inkasovali.

Švajčiari upravili na konečných 4:0 do prázdnej bránky. Zverencov trénera Rastislava Paľova čakajú na domácom podujatí v Poprade ešte dva zápasy.

V piatok 11. novembra nastúpia v Poprade o 17.00 h proti Nemecku a o deň neskôr odohrajú o 15.00 záverečný duel proti "osemnástke" Francúzska.

Hlas po zápase

/zdroj: hockeyslovakia.sk/

Rastislav Paľov, hlavný tréner SR 17: "V strednej časti hry sme boli slabší, hostia mali prevahu aj vďaka trom vylúčeniam za sebou. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že tretiu tretinu odohráme bez vylúčenia. Bohužiaľ, prišlo už v prvom striedaní, opäť sme inkasovali.

Napriek stavu 0:3 sme chlapcov nabádali, aby pokračovali v aktívnej hre, pokúsili sa dať kontaktný gól. Vedeli sme, že nás čaká v piatok zápas s Nemcami a chceli sme naň chlapcov ideálne navnadiť.“

ďalší zápas:

Francúzsko U18 – Nemecko 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladí hokejisti vstúpili do Turnaja 4 krajín neúspešne, Švajčiarom nedali gól