Michal Svrček oslavuje gól. (Autor: Andreas Robanser / Puckfans.at)
Oh my Hockey|8. aug 2024 o 07:06

V súboji o piate miesto vyzvú Nemcov.

Hlinka Gretzky Cup 2024 - skupina A

Švajčiarsko U18 - Slovensko U18 2:3pp (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)

Góly: 8. Saloň (Murin), 16. Chovan (Goljer, Straka), 62. Svrček (Zubek) – 54. Steiner (Peter, Kneubühler), 55. Schenk (van der Kaaij, Steiner)

Brankári: Birchler 41/44 - Henriquez 27/29

EDMONTON. Slovenskí hokejisti do 18 rokov obsadili na Hlinka Gretzky Cupe 2024 v skupine A konečné tretie miesto.

Rozhodli o tom svojou jedinou výhrou na turnaji. V noci na štvrtok zdolali Švajčiarov 3:2 po predĺžení.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko na Hlinka Gretzky Cup 2024

Duel začali aktívnejšie a lepšie. Už po prvej tretine viedli zverenci Martina Dendisa 2:0, keď sa v 8. minúte presadil Saloň a v 16. Chovan.

Po bezgólovom druhom dejstve zaúradovali v tom treťom Helvéti. V čase 53:54 využil presilovku Steiner a už o deväť sekúnd neskôr vyrovnal Schenk.

V predĺžení sa ako správny líder ukázal Michal Svrček. Autor rozhodujúceho gólu skóroval v druhom zápase po sebe.

Slovenskí hokejisti odohrajú na turnaji ešte jeden zápas. V súboji o piate miesto vyzvú Nemcov.

Hlas po zápase

Martin Dendis, hlavný tréner SR 18: "Vstup do zápasu nám vyšiel. Hrali sme veľmi aktívne, agresívne a vytvárali sme si veľa šancí. Súpera sme vysoko prestrieľali a po prvej tretine sme viedli 2:0. V druhej tretine sme si to skomplikovali. Veci nám trvali dlhšie, ako by mali a tým pádom sa hra vyrovnala. V tretej tretine sme sa snažili pridať ďalší gól a zlomiť zápas ešte v riadnom hracom čase. Nevyužili sme však naše presilové hry a v závere sme doplatili na slabšiu disciplínu, čo Švajčiari využili na vyrovnanie. Na druhej strane musím chlapcov pochváliť za vynikajúco ubránené oslabenie v koncovke tretej tretiny a v úvode predĺženia. Zároveň ma teší, že ukázali vôľu vyhrať zápas a v predĺžení vybojovali víťazstvo pre Slovensko. Teraz musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na ďalší súboj s Nemeckom."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci v skupine skončili tretí. So Švajčiarmi sa natrápili