Slovenskí hokejisti do 17 rokov. (Autor: SZĽH)
TASR|17. aug 2024 o 20:18

Prehrávala už 0:4.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov

Slovensko – Švajčiarsko 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)

Góly: 43. Trebula, 51. Obušek, 55. Ďurčo - 24., 35. a 59. Fueter, 12. Achermann, 15. Grossniklaus

Rozhodovali: Synek, Výleta - Gegáň, Jedlička (všetci SR), vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 279 divákov.

Zostava SR: Vavro - Bereš, Syrný, Koiš, Kovalčík, Tóth, Varga, Hazucha - Matta, Hybský, Ďurčo - Čurlej, Stankoven, Trebula - Obušek, Habda, Rezničák – Kizák, Šimko, Zvolenský

PIEŠŤANY. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov si na Turnaji piatich krajín v Piešťanoch pripísali druhú prehru.

V sobotu podľahli rovesníkom zo Švajčiarska 3:5 a klesli v tabuľke na štvrtú priečku.

Slovenskí mladíci dokázali v zápase znížiť z 0:4 na 3:4, v závere v snahe vyrovnať odvolali brankára, ale výsledkom bol iba piaty gól v domácej bránke, keď švajčiarsky útočník Sol Fueter skompletizoval hetrik.

Zverenci trénera Petra Kúdelku predtým na podujatí deklasovali Nemecko 8:1 a podľahli Česku 1:6.

Turnaj zakončia v nedeľu súbojom s Američanmi. Tí v sobotu zaknihovali prvú prehru, keď nestačili na Česko (6:8).