Slovensko vs. Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na turnaji Vianočný Kaufland Cup 2023. (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. dec 2023 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu na turnaji Vianočný Kaufland Cup 2023: Slovensko - Lotyšsko.

BRATISLAVA. Slovensko a Lotyšsko dnes odohrali posledný zápas na turnaji Vianočný Kaufland Cup 2023.

Slováci odštartovali turnaj vo veľkom štýle, keď po demolácii Nórska zvíťazili 9:0. Lotyši Nórov taktiež nešetrili a zdolali ich 5:0.

Dnešný zápas tak rozhodol o víťazovi turnaja, ktorým sa po triumfe 3:0 stalo Slovensko. Zverenci trénera Craiga Ramsayho dokázali obhájiť prvenstvo z minuloročnej edície podujatia.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Lotyšsko (Vianočný Kaufland Cup 2023, LIVE, naživo, piatok)

Vianočný Kaufland Cup  2023/2024
15.12.2023 o 18:00
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Čacho, 20. Hrivík (Lantoši, Okuliar), 58. Hrivík (Kašlík, Bačík). Rozhodca: Stano, J. Konc – Durmis, D. Konc.
Slovensko vyhráva dnešný zápas 3:0. Naši reprezentanti vyhrávajú aj celý turnej Kaufland Cup. Sledovali sme dnes výborný hokej a musím pochváliť aj Lotyšsko, ktoré odohralo výborný zápas. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:02
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:27
importantBrankár Vitols zostáva na striedačke! Hostia v šestici!
58:27
Oddychový čas pro tím Lotyšsko.
57:54
goalSlovensko dalo gól! Pridávame tretí gól v zápase a rozhodujeme tento zápas. Matej Kašlík potiahol puk do útočnej tretiny. Priťukol puk MAREKOVI HRIVÍKOVI, ktorý strelou príklepom prekonáva Vitolsa. Asistencie: M. Kašlík, P. Bačík
57:32
Ozol si chystal puk na strelu, ale napokon ho dobre zablokoval Gajdoš.
56:24
Lantoši sa dostal do mini brejku. Jeho zakončenie minulo bránu Vitolsa.
55:34
Freibergs pálil. Opať výborný zákrok Hlavaja.
54:44
Hostia sú v plnom počte.
54:05
importantHostia sa dostali v oslabení do prečíslenia. Daugavinš prihral voľnému Bukartsovi, ktorý vypálil a krásny zákrok predviedol Samuel Hlavaj!
53:55
Domáci hráči sa zatiaľ nevedia usadiť v pásme.
53:05
Lotyši vyhadzujú puk cez všetky čiary.
52:44
Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Oskars Lapinskis – 2 min., držanie.
52:37
Po dlhšom čase sú v útočnej tretine aj slovenskí hokejisti. Hrivík vypálil, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
51:43
Zuzin zaviezol puk do útočnej tretiny. Našiel prihrávkou Cehlárika, ktorý chcel zakončiť, ale zablokoval ho Ozols.
50:57
Daugavinš výborne vypálil z pravého kruhu. Opäť vyráža výborný Hlavaj.
50:03
Marek Hrivík vyhodil puk cez všetky čiary.
49:46
Hostia sú usadení v pásme. Do zakončenia sa zatiaľ nedostali.
49:06
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Marko Stacha – 2 min., hákovanie.
48:21
Mamčics pálil od modrej čiary. Hlavaj opäť ukryl puk v lapačke a prerušil hru.
48:10
Batna v dobrej šanci ani na dva krát nedokázal prekonať Hlavaja. Gól hostí visí vo vzduchu.
47:02
Freibergs pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol tečovaný. Hlavaj zasahovať nemusel. Lotyši sú v posledných minútach lepším mužstvom.
46:04
Následuje reklamná prestávka.
45:44
Bukarts dostal prihrávku od Egleho. Jeho zakončenie výborne chytil Hlavaj.
45:04
Krastenbergs zakončil z ľavej strany. Hlavaj puk chytil a prerušil hru.
44:07
Hostia hrajú teraz výborne. Freibergs vypálil od modrej čiary. Hlavaj jeho pokus vyrazil.
43:22
Čacho nabral rýchlosť a tvrdo vypálil z pravej strany. Vitols výborne zakročil.
42:39
42:26
Kudrna pálil z ľavého kruhu. Vitols jeho bombu vyrazil betónom.
41:49
Lotyši sú vo štvorici.
41:25
Marek Hrivík pálil z osi ihriska. Jeho pokus letel mimo bránu.
40:39
Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránenie.
40:24
Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine je stav stále 2:0. V druhej tretine sme gól nevideli. Sledujeme však výborný hokej z oboch strán.
38:44
Tamáši nahodil puk do útočnej tretiny. Získal ho Okuliar. Ten nabil Lantošimu, ale jeho pokus nebol presný.
37:12
Kašlík sa snažil prihrať v pásme na Kudrnu, ale puk mu zle sadol.
36:31
Gajdoš pálil od modrej čiary! VItols jeho pokus opäť vyráža.
35:44
Lantoši krásne potiahol akciu a zasekol. Prihrávkou hľadal Hrivíka, ale mal už asi zakončiť.
35:00
Rudolfs Balcers zakončoval z pravého kruhu. Hlavaj jeho pokus schoval v lapačke a prerušil hru.
34:31
Ralfs Freibergs – 2 min., držanie.
34:20
Olivier Okuliar – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
33:02
Následuje reklamaná prestávka.
32:44
Egle sa dostal do sa do samostatného úniku. Hlavaj jeho zakončenie chytil.
31:34
Hrá sa hore dole. Hokej sa musí divákom páčiť.
30:54
Mucha v prečíslení našiel Lampera, ktorého zakončenie bolo presné. Sledujeme výborný hokej.
30:10
Máme za sebou polovicu zápasu. Slovensko stále vedie 2:0.
29:31
Slovensko tlačí svojho súpera. Gajdošovu ranu Vitols vyrazil. Následne hostia vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
28:01
27:41
Lantoši krúžil v útočnom pásme. Snažil sa prihrávkou nájsť Hrivíka, ale ten bol dobre bránený.
26:53
Lotyši sú v plnom počte.
26:45
Cehlárik tečoval Bodákove nahodenie. Puk bol zrazený na ochrannú sieť.
26:04
25:33
Okuliar pálil z ľavého kruhu. Vitols vyráža betónom.
25:02
Freibergs vyhadzuje puk cez všetky čiary.
24:53
Toms Andersons – 2 min., podrazenie.
24:45
Tralmaks tečoval strelu Bindulisa. Hlavaj výborne zakročil.
24:23
Hostia majú veľký tlak. Nevieme sa dostať z vlastného pásma.
23:47
Icing Slovenska.
23:17
Lotyši sú v útočnom pásme. Batna hľadal pred bránou Balcersa, ale výborne zakročil Gajdoš.
22:36
Píska sa ofsajd slovenského tímu.
22:10
Hostia začali druhú tretinu veľmi aktívne.
21:00
importantBukarts zakončil z ľavej strany a triafa tyč Hlavajovej brány!
20:44
Lotyši okamžite vyrazili do útoku. Daugavinš pálil. Následne aj Batna, ale obidva pokusy boli zblokované.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovenko vedie po prvej tretine 2:0. Góly strielali Viliam Čacho a Marek Hrivík. Sledujeme výborný hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
goalSlovensko dalo gól! Slovensko pridáva druhý gól! Krásna akcia slovenského tímu slávila úspech. Okuliar posunul puk na Lantošiho, ktorý našiel úplne voľného MAREKA HRIVÍKA a center prvej formácie krásnou strelou prekonáva Vitolsa. Asistencie: R. Lantoši, O. Okuliar.
18:36
Lamper dostal prihrávku pred bránu. Puk si však zle spracoval a napokon zakončil nepresne.
17:26
Ksšlík nabral rýchlost v obrannom pásme a dostal sa až pred Vitolsa, jeho zakončenie však lotyšský brankár vyrazil.
17:09
Aktuálny pomer strieľ na bránu 9:7.
16:33
Balcers sa príliš ponáhľal a postranný rozhodca mu píska ofsajd.
15:34
Andersons zakončil z pravej strany. Jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
15:01
Slovensko vo veľkej šanci! Tamáši však Vitolsa neprestrelil.
14:11
Lotyšsko je v plnom počte.
13:24
Lantoši zariskoval. Puk mu zobral Daugavinš a takmer sa dostal do zakončenia.
12:38
Slovensko je v plnom počte. Začína presilovka Slovenska.
12:11
Renars Krastenbergs – 2 min., sekanie.
11:26
Lotyši sú usadení v pásme, ale do zakončenia sa nedostávajú.
11:02
Bukarts tečoval strelu Bindulisa. Hlavaj dobre zasiahol. Hra je prerušená.
10:38
František Gajdoš – 2 min., podrazenie.
10:38
10:26
Lotyši sa dostali do prečíslenia. Batna zakončil švihom z ľavého kruhu. Hlavaj jeho pokus chytá a prerušuje hru.
09:14
Lotyši si vytvorili tlak. Hlavaj teraz podržal domáce mužstvo.
08:33
Bukarts tvrdo vypálil, ale opäť zakročil výborný Hlavaj.
08:02
Rudolfs Balcers zakončoval z pravého kruhu. Hlavaj jeho pokus vyrazil vyrážačkou.
07:10
Zuzin našiel na pravej strane Cehlárika, ktorý zakončil z uhlu, ale Vitolsa nezaskočil. Slovensko pokračuje v dobrom výkone.
06:07
goalSlovensko dalo gól! Slovensko ide do vedenia! Lotyši chybovali v rozohrávke. Puk získal na modrej čiare VILIAM ČACHO a strelou nad betón ležiaceho Vitolsa otvára skóre dnešného zápasu.
05:42
05:11
Bodák zakončoval od modrej čiary, ale trafil len Batnu.
04:55
Slováci majú tlak, ale hostia sa výborne bránia.
04:25
Gajdoš pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Následne zakončoval Hrivík, ale Vitols dobre zasiahol.
03:42
Patriks Ozols – 2 min., nedovolené bránenie.
03:26
Bodák poslal puk na Vitolsa. Hosťujúci brankár puk bez problémov vyráža.
02:16
Beržins zaviezol puk do útočného pásma, ale bojuje o neho len pri mantineli.
01:47
Kudrna vo veľkej šanci neprestrelil Vitolsa. Následne zakončil aj Kašlík, ale opäť zasiahol výborný Vitols.
01:32
Slovenskí reprezentanti začali dnešný zápas aktívne.
00:34
Cehlárik zakončoval z pravej strany. Vitols jeho pokus chytá.
00:01
Úvodné buly získali hostia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Gajdoš, Mudrák, Okuliar, Hrivík, Lantoši – Golian, Beňo, Zuzin, Cingeľ, Cehlárik – Bačík, Bodák, Kašlík, Tamáši, Kudrna – Stacha, Mucha, Čacho, Lamper
Tréner: Craig Ramsey

Lotyšsko: Mitens (Vitols) – Freibergs, Mamčics, Balcers, Batna, Daugavinš – Bindulis, Ozols, Bukarts, Egle Tralmaks – Tumanovs, Andžans, Andersons, Beržins, Krastenbergs – Goršanovs, Alksnis, Ravinskis, Rokis, Lapinskis
Tréner: Harijs Vitolinš

Rozhodca: Stano, J. Konc – Durmis, D. Konc.
Slovensko vyhralo svoj zápas s Nórskom vysoko 9:0. V dnešnom zápase proti Lotyšsku sa rozhodne o víťazovi Kaufland Cupu. Lotyšsko zdolalo Nórov tiež s prehľadom 5:0. Severský celok teda končí bez bodu a aj bez gólu s veľmi negatívnym skóre 0:14. Slovensko hralo posledný zápas s Lotyšskom na Majstrovstvách sveta, ktoré sa hrali v Lotyšsu a naši reprezentanti zvíťazili 2:1. Dnes to však bude úplne iný zápas.

Začiatok zápasu je plánovaný na 18 hodinu. Srdečne vás pozývame na jeho sledovanie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Nominácia Slovenska na Vianočný Kaufland Cup

brankári: Stanislav Škorvánek (HK Dukla Ingema Michalovce, 8 štartov), Samuel Hlavaj (HC Plzeň, 10)

obrancovia: Patrik Bačik (HC'05 Banská Bystrica, 0 štartov/0 gólov), Michal Beňo (HC Slovan Bratislava, 16/1), Martin Bodák (HK Dukla Ingema Michalovce, 5/0), František Gajdoš (HK Nitra, 18/0), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava, 13/0), Marko Stacha (HK Nitra, 0/0), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec, 44/6), Dávid Mudrák (HKM Zvolen, 16/0)

útočníci: Peter Cehlárik (Leksands IF/Švéd., 50/20), Lukáš Cingel (HC Kometa Brno, 58/8), Viliam Čacho (HC Oceláři Třinec, 22/5), Matej Kašlík (HKM Zvolen, 2/1), Marek Hrivík (Lekdsands IF/Švéd., 42/8), Andrej Kudrna (HC Litvínov, 68/16), Patrik Lamper (HC Košice, 15/2), Róbert Lantoši (BK Mladá Boleslav, 59/10), Miroslav Mucha (HKM Zvolen, 8/2), Oliver Okuliar (Mountfield HK, 20/5), Alex Tamáši (Mountfield HK, 33/4), Peter Zuzin (HKM Zvolen, 26/2)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Vianočný Kaufland Cup 2023: Slováci obhájili prvenstvo, na nulu zdolali aj Lotyšov