Nilopekka Muhonen. (Autor: Twitter/Hlinka Gretzky Cup)
Sportnet|2. aug 2023 o 21:25

Posledné sekundy hrali bez brankára.

Hlinka Gretzky Cup 2023

Slovensko - Fínsko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Zálešák (Radivojevič, Pitka) – 24. Hemming (Suoniemi, Jokinen), 60. Suoniemi (Hemming)

Rozhodovali: J. Konc ml., Žák – D. Konc ml., Tichý

Vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2942 divákov

Slovensko: Haronik – Radivojevič, Beluško, Šlank, Kupec, Húževka, Ličko, Petráš, Fabuš – Chovan, Pobežal, Zálešák – Tomík, Pitka, Semančík – Liščinský, Maruna, Tomašec – Liška, Prokopovič, Feranec

Fínsko: Rimpinen – Nieminen, Amhamdi, Jokinen, Marila, Vikla, Muhonen, Jalasti – Hemming, Suoniemi, Sinivuori – Paqvalin, Saarelainen, Vesterinen – Teshome, Pulkkanen, Heinänen – Miettinen, Ruohonen, Väärälä

TRENČÍN. Slovenskí hokejisti do 18 rokov majú za sebou tretí zápas na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup 2023. Proti Fínsku prehrali 1:2.

Prvá tretina góly nepriniesla. Tie padali až v druhej časti zápasu. Už po 14-tich sekundách hry v 2. tretine sa presadil 16-ročný Alex Zálešák, ktorý skóroval v presilovej hre.

Z priebežného vedenia sa Slováci tešili len necelé tri minúty, po ktorých vyrovnal Emil Hemming. Tento stav sa nemenil až takmer do konca riadneho hracieho času.

Fíni rozhodli zápas tri sekundy pred záverečným klaksónom, keď hrali totálny vabank a na ľade boli bez brankára.

Slováci si tak zahrajú až o 7. miesto proti Nemecku, oba tímy na turnaji nezískali ani bod.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko vzdorovalo Fínsku celý zápas. Suomi rozhodli tri sekundy pred sirénou, idú do semifinále