Góly už prišli neskoro. O výhre Sparty rozhodol bývalý slovanista

Momentka zo zápasu medzi Slovanom Bratislava a Spartou Praha.
Momentka zo zápasu medzi Slovanom Bratislava a Spartou Praha. (Autor: TASR)
Sportnet|18. aug 2022 o 21:50 (aktualizované 18. aug 2022 o 22:40)

Dva góly strelil český útočník Michal Řepík.

Danube Cup (Memoriál Jána Staršieho)

Slovan Bratislava - Sparta Praha 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 58. Ackered (Minárik, Pecararo), 59. Haščák (MacKenzie) - 20. Thorell, 21. Řepík (Moravčík), 24. Řepík (Sobotka)

Slovan: Hlavaj (Baroš) - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Gachulinec, Golian, Maier - Haščák, Rapuzzi, Pecararo - Fominykh, Harris, Takáč - Zigo, Minárik, Matoušek - Lukošík, Kytnár, Török

Sparta: Kořenář (Kovář) - Jurčina, Moravčík, Krutil, Polášek, Mikliš, Tomek, Jandus - Řepík, Horák, Sobotka - Tomášek, Thorell, Konečný - Dvořáček, D.Vitouch, M. Vitouch - Senčak, Fábry, Ton

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom prvom zápase na turnaji Dunajský pohár (Memoriál Jána Staršieho) so Spartou Praha 2:3.

Zverenci Jána Pardavého nezačali federálne derby zle. V prvej tretine boli aktívnejší, vypracovali si aj niekoľko dobrých šancí, no gól nedali.

Naopak, "belasí" dostali tri góly v rozpätí 20. až 24. minúty.

Najskôr gólom do šatne otvoril skóre Gustaf Thorell a následne dvakrát skóroval bývalý hráč Slovana Michal Řepík. Jeho zásahy delilo 193 sekúnd.

V závere tretej tretiny však domáci súpera zatlačili, v presilových hrách strelili dva góly, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V drese s orlom na hrudi sa podarilo skórovať obrancovi Carlovi Ackeredovi a tiež útočníkovi Marcelovi Haščákovi.

V ďalšom zápase vyhralo Lukko Rauma nad HC Davos 3:2. Hosťom nestačili ani dva presné zásahy legendárneho Andresa Ambühla.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Góly už prišli neskoro. O výhre Sparty rozhodol bývalý slovanista