Momentka zo zápasu SHL Vlci Žilina - HK Martin.
Momentka zo zápasu SHL Vlci Žilina - HK Martin. (Autor: Facebook HK Martin)
TASR|6. okt 2021 o 20:25 (aktualizované 6. okt 2021 o 20:46)

Žilina prehrala už tretí zápas za sebou.

ŽILINA. Hokejisti Martina si pripísali iba druhú výhru v novom ročníku Slovenskej hokejovej ligy (SHL).

V rámci 6. kola uspeli v derby proti domácej Žiline, ktorú zdolali 4:3 po predĺžení.

Martinčania vyhrávali už 3:1, ale Žilina dokázala vyrovnať ešte do konca druhej tretiny. V predĺžení však rozhodol o triumfe hostí Burzík.

Ústrednou postavou zápasu bol Dírer, ktorý bol s bilanciou dva góly a dve asistencie pri všetkých zásahoch Martina.

Žiline sa v poslednom období nedarí. Po suverénnom vstupe do sezóny prehrala už tretí duel za sebou.

Na čele súťaže je naďalej Humenné, ktoré po prvej prehre v sezóne v minulom kole opäť získalo tri body, keď uspelo v Dubnici tesne 4:3.

SHL - 6. kolo:

Žilina - Martin 3:4 pp (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 9. Skladaný (Koyš, Drtina), 32. Petran (Drtina), 38. Petráš (Hřebíček, Cíger) - 6. Dírer (Toma), 14. Toma (Dírer), 30. Dírer (Nauš), 61. Burzík (Dírer)

Rozhodovali: Čahoj- Ščurka, Knižka, vylúčení: 5:8, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 287

Dubnica - Humenné 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Góly: 22. Hegyi (Ferenyi), 32. Ondruš (Sojčík), 53. Tábi (Ferenyi) – 16. Macko (Markuš), 24. Krajňák (Borov), 46. Krajňák (Horvát, Pichnarčík), 56. Solomončak

Rozhodovali: J. Konc ml. - Hanko, Kollár, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Diváci: 149

Skalica - Levice 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Vidovič (A. Kotzman, Janáč), 13. Hujsa (D. Kadlečík, Štumpf), 31. Nemec, 36. A. Kotzman, 59. Nemec - 11. Vorobjev (Tužinský, S. Socha), 14. Suľovský (Jevoš), 36. Romanov (Vorobjev)

Rozhodovali: Mĺkvy - Šefčík, Haringa, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 345

Trnava - Žiar nad Hronom 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)

Góly: 17. Rašin (Kupka, Šandor), 46. Holovič (Okoličány), 49. Kukumberg (Miklík, Antonov) - 6. Pač (J. Mihálik, Hlinka), 12. Václav (Jakúbek), 26. Chlepčok (Gubančok), 32. Rybnikár (Tatár, Babeliak), 44. F. Adamčík (N. Gašpar), 60. Václav

Rozhodovali: Valko - Drblík, Olle, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 215

Brezno - Považská Bystrica 2:1 (1:0, 1:1, 0:1)

Góly: 13. Soveľ (Melcher, Paulíny), 34. Melcher (Soveľ, Paulíny) - 23. Lušňák (J. Ďurkech). Rozhodovali: Rojík - Beniač, Varga, vylúčení: 8:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 210

Modré krídla Bratislava - Topoľčany 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Góly: 10. Bystričan (Čaládi), 15. A. Gergel (M. Novák, Ručkay), 30. L. Novák (Čaládi, Ručkay), 34. Tomčák (Ručkay), 43. D. Gergel (Bystričan), 47. Bečka (Kluka, D. Gergel), 50. D. Gergel (Bečka, M. Novák)

Rozhodovali: Bachúrik - Rehák, Makúch, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0