Víťazný štart Žiliny, farma Slovana doplatila na vylúčenie brankára

Hokejisti Žiliny na ilustračnom zábere.
Hokejisti Žiliny na ilustračnom zábere. (Autor: Daniel Stehlík)
Sportnet|22. sep 2021 o 20:58

V troch zápasoch sa zrodil rovnaký výsledok.

BRATISLAVA. Hokejisti tímu Modré krídla Bratislava majú za sebou debut v druhej najvyššej súťaži. Na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu však podľahli hráčom Skalice 5:6 po predĺžení.

Za domácich sa dvakrát strelecky presadil Jakub Uram, ale hrdinom zápasu bol hosťujúci Ondřej Šmach. Ten v riadnom hracom čase dvakrát asistoval a v predĺžení využil presilovku po vylúčení domáceho brankára Samuela Hlavaja.

Rovnaký počet jedenástich gólov padol aj v Dubnici nad Váhom, kde domáci hráči zdolali Trnavu 6:5. Kľúčová bola druhá tretina, ktorú vyhrali 4:1. Dvoma gólmi a jednou asistenciou sa blysol Oliver Ďuriš.

V ostatných troch zápasoch sa zrodil zhodný výsledok 4:1.

Úlohu favorita potvrdila Žilina v zápase s Breznom, Humenné dosiahlo druhé víťazstvo v tomto ročníku po triumfe nad Levicami a hráči Žiaru nad Hronom prekvapujúco uspeli na ľade Martina.

Slovenská hokejová liga - 1. kolo:

Vlci Žilina - Brezno 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 1. Petráš, 29. Šmída (Drtina, Koyš), 33. Zahradník (Rehák, Mikula), 48. Koyš (Skladaný, Safaraleev) - 39. Melcher (Veselý).

Modré krídla - Skalica 5:6 pp (1:1, 3:3, 1:1 - 0:1)

Góly: 7. Dej (Abaffy, Krakovský), 22. Uram, 25. Kundrík (Fominych, Marko), 29. Petráš (Škultéty, Marko), 60. Uram (Kundrík, Klučiar) – 12. Kotzman (Šišolák, Janík), 27. Janáč (Včelka, Kotzman), 30. Hujsa (Šmach), 32. Jaša (tr.s.), 45. Janáč (Šmach, Štumpf), 64. Šmach (Nemec).

Martin - Žiar nad Hronom 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 18. Dírer (Burzík, Pacalaj) – 1. Lunter (Gašpar), 27. Tatár (Rybnikár, Duran), 32. Srnka (Adamčík, Hús), 34. Chlepčok (Václav, Józef).

Dubnica - Trnava 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Góly: 6. Kristín (Ďuriš), 29. Ondruš (Síkela, Cebák), 34. Ďuriš (Sojčík, Kristín), 34. Ondruš (Síkela, Andrisík), 40. Ďuriš (Sojčík, Kristín), 44. Síkela (Dubeň) – 10. Kupka (Schmidt, Kupka), 20. Miklík (Vuorijärvi, Antonov), 31. Kliment (Antonov), 49. Okoličány (Jurák, Schmidt), 52. Okoličány (Jurák).

Humenné - Levice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Solomončak (Šimčák, Novický), 26. Ondrej (D. Markuš, J. Prokop), 27. Veličkin (Solomončak, Šimčák), 60. Solomončak (Šimčák, Veličkin) – 51. M. Matoušek (Zubák).

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Víťazný štart Žiliny, farma Slovana doplatila na vylúčenie brankára