VIDEO: Buček sa pohral s obranou Trenčína a získal Krištáľový puk za najkrajší gól

Samuel Buček oslavuje gól do siete Trenčína.
Samuel Buček oslavuje gól do siete Trenčína. (Autor: TASR)
TASR|16. apr 2024 o 19:24

Ocenený gól strelil v treťom zápase predkola play-off.

NITRA. Slovenský hokejový útočník Samuel Buček získal ocenenie Krištáľový puk za najkrajší extraligový gól v mesiaci marec 2024.

Svojím hlasovaním o tom rozhodli fanúšikovia Tipos extraligy. Buček je po Dávidovi Skokanovi druhý hráč, ktorý získal toto ocenenie už druhýkrát počas štvorročného trvania ankety.

Premiérovo sa z neho tešil v ročníku 2021/2022, keď strelil najkrajší gól vo februári.

Buček strelil svoj druhý "krištáľový" gól v treťom zápase predkola play off na ľade Dukly Trenčín.

V 13. minúte sa kľučkou pri mantineli zbavil obrancu Rayena Petrovického, natlačil sa pred bránku a otvoril skóre zápasu, v ktorom Nitra napokon prehrala 2:3.

VIDEO: Gól Samuel Bučeka od 0:55 min

Hlasujúci fanúšikovia uprednostnili jeho individuálnu akciu pred gólmi Anthonyho Nellisa (Spišská Nová Ves), Patrika Bačika (Banská Bystrica), Samsona Mahboda (Slovan Bratislava) a Tora Imma (Trenčín).

Buček je v prebiehajúcej sezóne už tretí hráč Nitry s Krištáľovým pukom. Pred ním toto ocenenie získali aj spoluhráči Tomáš Pobežal (október) a Sebastián Čederle (február).

Okrem nich sa o Cenu Borisa Sádeckého za najkrajší gól budú uchádzať aj Filip Krivošík (september), Chase Pearson (november), Mitchell Heard (december) a Alex Breton (január).

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»VIDEO: Buček sa pohral s obranou Trenčína a získal Krištáľový puk za najkrajší gól