New Jersey otočilo zápas, prispeli k tomu aj dvaja Slováci

T.J. Oshie (77) v súboji so slovenským obrancom Christiánom Jarošom.
T.J. Oshie (77) v súboji so slovenským obrancom Christiánom Jarošom. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. sep 2021 o 07:27

V akcii bol aj obranca Andrej Sekera.

NEW YORK. Hokejisti New Jersey zvíťazili v prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL na ľade Washingtonu 5:4.

V ich drese sa predstavili dvaja slovenskí korčuliari, útočník Marián Studenič aj obranca Christián Jaroš si zapísali po jednom plusovom bode. Ich spoluhráč Tomáš Tatar nehral, rovnako ako obranca Capitals Martin Fehérváry.

Washington po dvoch tretinách viedol 4:3, ale v záverečnej tretine otočili hostia skóre gólmi 19-ročného Dawsona Mercera a lídra tímu Nica Hischiera.

Dallas so slovenským obrancom Andrejom Sekerom prehral na domácom ľade s Floridou 3:4 po samostatných nájazdoch. Sekera odohral takmer 19 minút, do kanadského bodovania sa nezapísal.

NHL - prípravné zápasy - 30. september:

Washington - New Jersey 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)

Góly: 10. Carlson, 24. Carlson (Kuznecov, Mantha), 33. Oshie (Lapierre, Kempný), 40. Vecchione (Lapierre) – 6. Šarangovič (Holtz, Ochotjuk), 21. Hughes, 33. Holtz (Severson, Šarangovič), 46. Mercer (A. Johnsson), 59. Hischier (Severson)

Columbus - St. Louis 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 5. Jenner, 24. Kukan, 27. Foudy (Bemström), 43. Jenner (Voráček, Laine), 57. Hofmann (Jenner, Boqvist) – 40. McGing (Thomas, Kyrou), 57. Walman (Barbašev, McGing)

Ottawa - Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 14. Kämpf (Dahlström, Gusev), 36. Bunting (Ho-Sang, Kaše), 38. Bunting (Sandin, Ho-Sang), 59. Bunting (Amadio, Ho-Sang)

Dallas - Florida 3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 27. Radulov (Peterson, Seguin), 33. Robertson (Suter, Johnston), 35. Benn (Petrovic) – 4. Marchment (Tippett, Luostarinen), 23. Hutsko (Dalpe, Bowlby), 60. Noel (Marchment, Luostarinen), rozh. nájazd Noel

Winnipeg - Edmonton 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 2. Harkins (Svečnikov, Perfetti), 23. Svečnikov (Stanley, Harkins), 28. Poganski (Eyssimont, Heinola), 37. Harkins (Svečnikov, DeMelo), 50. Connor (Morrissey, Scheifele) – 39. Malone (Kassian, Foegele)

Chicago - Detroit 3:4 sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Kubalík (Kurashev, Toews), 23. Hagel (Dach, Jones), 24. Khaira (Murphy, Entwistle) – 7. Rasmussen (Erne, Oesterle), 25. Stephens (Ryan, Hirose), 59. Ryan (Erne, Hronek), rozh. nájazd Ryan

Calgary - Seattle 3:4 sn (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Tkachuk (Lindholm, Coleman), 32. Stone (Duehr), 58. Backlund – 3. Giordano (McCann, Schwartz), 7. Schwartz (Larsson, Eberle), 53. Schwartz (Eberle), rozh. nájazd Eberle

Anaheim - Arizona 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 5. O'Regan (Rafferty) – 25. Crouse (Keller, Hayton), 34. Dineen (Timmins, McCartney), 39. Söderström (Fashcing, McCartney), 53. Cruise (Larssin)