Zápas New York Rangers a Pittsburgh Penguins.
Zápas New York Rangers a Pittsburgh Penguins. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|4. máj 2022 o 06:36

Colorado otvorilo zápas piatimi gólmi za 15 minút.

NEW YORK. Playoff NHL odštartovalo aj pre druhú osmičku postupových tímov.

Víťaz základnej časti z Floridy nezvládol otvárací zápas playoff. Panthers podľahli Washingtonu Capitals 2:4.

Florida Panthers duel začali dvoma vylúčeniami v prvých dvoch minútach, za čo boli gólovo potrestaní. Kontra prišla v 18. minúte, krásnou strelou sa presadil Bennett. Vedenie tímu dodal v druhej časti Giroux.

Do tretej tretiny Panthers vstupovali s vedením 2:1, ale obrat prišiel v rámci troch minút.

Najprv duel vyrovnal Kuznecov v 49. minúte a o vedenie Caps sa postaral T.J. Oshie. Konečný výsledok spečatil do prázdnej brány Eller.

"Myslím, že sa naučíme cennú lekciu a do budúcna sa s vedením v tretej tretine pokúsime robiť veci inak," komentoval prehru obranca Cats Aaron Ekblad.

"Prvý zápas je veľmi dôležitý, pretože nám to dodáva dobrý pocit," hovoril brankár Washingtonu Vítek Vaneček. "Chlapcom to dnes išlo, defenzíva bola nepriepustná a ofenzíva veľmi dobrá. Dúfam, že to bude rovnaké aj v nasledujúcom zápase."

Martin Feherváry nastupoval v prvom obrannom páre Washingtonu s Johnom Carlsonom. Odohral 18 minút a 12 sekúnd a zaujal najmä šiestimi hitmi. Nebolo to najviac zo všetkých hráčov. Anthony Mantha predviedol tvrdý úder až desaťkrát v zápase.

Feherváry bol počas zápasu vylúčený za držanie, ale Florida jeho faul nepotrestala.

Nekonečný zápas v New Yorku

O víťazovi zápasu New York Rangers a Pittsburgh Penguins sa rozhodlo až v 106. minúte. Duel sa dostal až do tretieho predĺženia. Zápas začal o 19:00 miestneho času a trval takmer päť hodín.

Po základnej hracej dobe bol stav vyrovnaný 3:3. Rangers stratili dvojgólové vedenie, ktoré im získali Fox a Copp.

V druhej tretine Pittsburgh prestrieľal New York pomerom 25:8. O vyrovnanie sa postaral prvý útok Pens. Dva góly strelil Guentzel.

Rangers opäť získali vedenie po góle Kreidera, ktorý si efektne obišiel brankára v oslabení a jeho tím vyhrával 3:2.

Na vyrovnávajúci gól sa čakalo menej ako minútu a pol. Postaral sa oň Rust, pre ktorého to bol už tretí bod večera.

Rozhodnutie mohlo prísť v 57. minúte. Gól strelil Čech Chytil. Jeho zásah nakoniec nebol uznaný, keďže Kaapo Kakko podľa rozhodcov zabránil brankárovi vykonávať svoju činnosť.

Vyrovnaný zápas putoval do predĺženia.

Počas 30. minúty extra času musel Mike Sullivan vymeniť brankára. Casey DeSmith dostal kŕč a do brány putoval Louis Domingue, ktorý v tejto sezóne v NHL odchytal len dva zápasy.

Sto minút a dve predĺženia zápas nerozhodli. Hrdinom zápasu sa stal Jevgenij Malkin v šiestej minúte šiestej periódy zápasu, keď tečoval strelu obrancu Marina a rozhodol o víťazstve Pittsburghu 4:3.

Vo vypätom stretnutí bol pomer striel 83:68 v prospech Pittsburghu. Igor Šesťorkin si pripísal 79 zákrokov a stal sa druhou hviezdou zápasu.

Zaznamenal druhý najväčší počet zákrokov v histórii NHL.

Zo súpera si spravili výsmech, nedali im šancu

Katastrofálny vstup do playoff zažili hráči Nashvillu. Proti favorizovanému Coloradu prehrávali 0:5 už po 15 minútach hry.

Duel odštartoval gólom MacKinnona v tretej minúte, na ktorého nadviazal o 22 sekúnd Toews.

Na 3:0 zvyšoval v oslabení Cogliano a svoju šikovnosť ukázal aj mladý Makar. Piaty gól prvej tretiny strelil Lehkonen. Svojim zásahom ukončil duel pre českého brankára Ritticha. Namiesto neho išiel do brány Connor Ingram.

V druhej tretine, ktorá skončila pomerom 1:1 sa presadili oba tímy v presilových hrách.

V poslednej časti hry opäť skórovali obe mužstvá. Najprv zvyšoval MacKinnon a za Nashville dal druhý gól v dueli proti svojmu bývalému tímu Matt Duchene.

Predators sa na viac nezmohli a na víťazstvo v zápase nemali. Coloradu podľahli vysoko 2:7.

Tesný boj v Calgary

Zápas Calgary proti Dallasu začal dominanciou domácich "plameňov". Dallas pustili k prvej strele zápasu až v 11. minúte, v čase, keď vyhrávali 1:0 a mali na konte už deväť striel na bránu.

Gól Flames strelil pohotovou strelou Švéd Elias Lindholm.

Na konci prvej tretiny sa na ľade strhla šarvátka, kde sa do súboja pustili aj krajania Andersson a Klingberg. Pre oboch to znamenalo koniec zápasu.

Duel bol veľmi vyrovnaný a presadiť sa bolo náročné. Calgary ho nakoniec dotiahli do víťazného konca. Gól, ktorý padol po piatich minútach hry, bol rozhodujúci.

Čisté konto si pripísal Jacob Markström, ktorému naň stačilo 16 zásahov.

Tréneri nedali príležitosť ani jednému z trojice Slovákov. Ružička, Studenič a Sekera do zápasu nenastúpili.

NHL - play off - 1. kolo - 4. máj:

NY Rangers - Pittsburgh 3:4 pp (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Fox (Zibanejad, Kreider), 24. Copp (R. Strome, Trouba), 38. Kreider (Zibanejad) – 25. Guentzel (Crosby, Rust), 32. Guentzel (Crosby, Matheson), 39. Rust (Malkin, Letang), 106. Malkin (Marino, Kapanen)

Brankári: Šesťorkin 79/83 - DeSmith 48/51, Domingue 17/17

Stav série 1:0 pre Pittsburgh.

Florida - Washington 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 18. Bennett (Gudas, Verhaeghe), 21. Giroux (Montour, Huberdeau) – 4. Wilson (Mantha, Schultz), 49. Kuzněcov (Ovečkin), 51. Oshie (Bäckström, Orlov), 60. Eller

Brankári: Bobrovskij 34/37 - Vaneček 30/32

/Martin Feherváry (Washington) odohral 18 minút a 12 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty a šesť hitov/

Stav série 1:0 pre Washington.

Colorado - Nashville 7:2 (5:0, 1:1, 1:1)

Góly: 3. MacKinnon (Rantanen, Makar), 3. D. Toews (Rantanen, Makar), 9. Cogliano, 13. Makar, 16. Lehkonen (Kadri, Landeskog), 35. Landeskog (MacKinnon, Rantanen), 47. MacKinnon (Girard, Ničuškin) – 39. Duchene (R. Johansen, Granlund), 53. Duchene (Granlund, Benning)

Brankári: Kuemper 23/25 - Rittich 8/13, Ingram 30/32

Stav série 1:0 pre Colorado.

Calgary - Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 6. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau)

Brankári: Markström 16/16 - Oettinger 25/26

Stav série 1:0 pre Calgary.

Domov»Hokej»NHL»V New Yorku hrali takmer päť hodín, Washington zaskočil favorita obratom