Hokejisti Washingtonu Capitals.
Hokejisti Washingtonu Capitals. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|7. máj 2022 o 22:20 (aktualizované 8. máj 2022 o 06:39)

Takmer 17 minút odohral Martin Fehérváry, Marián Studenič bol pri všetkých góloch súpera.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu v zostave s Martinom Fehervárym zvíťazili v treťom stretnutí 1. kola play off NHL nad Floridou jednoznačne 6:1.

Nad víťazom základnej časti tak prekvapujúco vedú 2:1 na zápasy a pokiaľ uspejú aj v nasledujúcom domácom dueli, vybojujú si postupové mečbaly.

Slovenský obranca odohral 16:39 min a zaznamenal plusový bod.

Hostia viedli od tretej minúty po góle Jonathana Huberdeaua, ale ďalšie góly už nepridali. Za Caps skórovalo šesť rôznych hráčov, vrátane Alexandra Ovečkina, ktorý svojou typickou strelou zaznamenal 72. gól v play off.

Colorado je krok od postupu

"Lavíny" aj v treťom zápase série zdolali "predátorov" z Nashvillu. Zápas odštartovali dvoma gólmi v presilovke. Pred koncom prvej tretiny znížil na 1:2 Duchene.

V 20. minúte sa skončil zápas pre brankára Colorada Darcyho Kuempera, ktorý sa škaredo zranil po zásahu hokejkou do tváre. Striedal ho Čech Pavel Francouz.

Na druhej strane stál Connor Ingram. Brankár, ktorý si v minulých dvoch dueloch pripísal 79 zákrokov a držal svoj tím v hre. V tomto zápase inkasoval častejšie.

Druhá tretina bola bohatá na góly. Padlo ich až päť. Zápas sa dostal aj do vyrovnaného stavu 3:3, ale Avalanche sa uchopili vedenia 5:3 vďaka gólom Landeskoga a Kadriho v rozpätí 39 sekúnd.

V tretej tretine navýšili náskok na 7:3 a odniesli si už tretie víťazstvo v sérii.

Až šesť gólov v zápase padlo v presilovej hre.

Obranca Cale Makar si pripísal tri asistencie a so siedmimi bodmi sa dostal na čelo priebežného bodovania playoff.

Najproduktívnejším hráčom zápasu bol kapitán Avs Gabriel Landeskog. Strelil dva góly a pridal dve asistencie.

Hráči Colorada budú môcť zvíťaziť v sérii už v noci z pondelka na utorok.

Dráma v Pittsburghu a nádhera od Crosbyho

Do zápasu Pittsburghu proti New Yorku Rangers vlietli domáci "tučniaci" veľmi dobre. Prvú tretinu vyhrali 4:1 aj vďaka trom bodom Evana Rodriguesa.

Svojim výkonom vyhnali z brány Igora Šesťorkina a druhú periódu začal Alexandar Georgijev. Rangers zmena nakopla, vystrelili prvých desať striel tretiny a celkovo v nej Pittsburgh prestrieľali 18:7.

Vatrano a Panarin skórovali v 27., respektíve 28. minúte a rozdiel bol len jednogólový.

Druhá tretina skončila vyrovnaným stavom. O gól na 4:4 sa v oslabení postaral Copp.

Dramatický zápas išiel do poslednej časti vo vyrovnanom stave. Rangers obrat nezavŕšili a o víťazstve Pens v 52. minúte rozhodol Danton Heinen.

Na konečných 7:4 upravili výsledok hráči Pittsburghu vďaka dvom gólom do prázdnej brány. Na oba z nich asistoval Sidney Crosby.

Zaujal hlavne tou druhou. Carterovi poslal puk prihrávkou pomedzi nohy. Pre kapitána Pittsburghu to bol už 197. bod v playoff. Osamostatnil sa na šiestom mieste historického bodovania vo vyraďovacích bojoch.

Favorit z Calgary opäť zaváhal

Séria medzi tímami Calgary Flames a Dallas Stars sa z Kanady presunula do amerického Texasu.

V prvých dvoch zápasoch padli len tri góly, vrátane jedného do prázdnej brány. Tentokrát sa hráči presadili šesťkrát.

Po góloch Faksu a Lewisa sa stavom 1:1 skončila prvá tretina, v ktorej bolo až deväť vylúčení a 24 trestných minút. Aj v druhej časti hry strelili oba tímy po jednom góle. Presadili sa Lindholm a Pavelski.

Vyrovnaný zápas pokračoval aj v tretej tretine. Rozdielový gól padol po Pavelského dorážke.

Jeho druhý zásah v stretnutí bol zároveň 14. víťazný v playoff počas jeho kariéry. Nikto z aktívnych hráčov NHL nedal viac víťazných gólov vo vyraďovacích bojoch.

Flames to na konci skúšali bez brankára, ale bez úspechu. Naopak, v poslednej sekunde uzavrel na 4:2 gólom do prázdnej brány Hintz a Dallas sa ujali vedenia v sérii.

Marián Studenič odohral len päť a pol minúty. Na ľade bol pri oboch góloch súpera.

NHL - play off - 1. kolo - 7. máj:

Washington - Florida 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Góly: 20. Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. M. Johansson (Mantha, Bäckström), 39. van Riemsdyk (M. Johansson, Bäckström), 51. Ovečkin (Sheary, Mantha), 56. Carlson (Eller), 60. Hathaway (Larsson, Dowd) - 3. Huberdeau (Duclair, Ekblad)

Brankári: Samsonov 29/30 - Bobrovskij 25/30

/Martin Feherváry (Washington) odohral 16 minút a 39 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty a päť hitov/

Stav série 2:1 pre Washington.

Nashville - Colorado 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)

Góly: 18. Duchene (Kunin, Carrier), 26. Tolvanen (Ekholm, Carrier), 33. Josi (R. Johansen, Granlund) – 11. Lehkonen (Toews, Girard), 17. MacKinnon (Makar, Landeskog), 31. Landeskog (Rantanen, Makar), 35. Landeskog (Kadri, Manson), 35. Kadri, 50. Toews (Makar, Landeskog), 58. Ničuškin (Rantanen, E. Johnson)

Brankári: Ingram 35/41 - Kuemper 9/10, Francouz 18/20

Stav série 3:0 pre Colorado.

Pittsburgh - NY Rangers 7:4 (4:1, 0:3, 3:0)

Góly: 2. McGinn (Zucker), 9. Carter (Rodrigues, Matheson), 11. Rodrigues (Matheson, Domingue), 16. Rodrigues (Boyle), 52. Heinen, 58. Guentzel (Crosby, Matheson), 59. Carter (Crosby, McGinn) – 6. Kakko (Lafreniere, Chytil), 27. Vatrano (Kreider, Zibanejad), 28. Panarin (Fox, Strome), 36. Copp (Rooney)

Brankári: Domingue 32/36 - Šesťorkin 11/15, Georgijev 19/20

Stav série 2:1 pre Pittsburgh.

Dallas - Calgary 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Faksa (Lindell, Heiskanen), 32. Pavelski (Lindell, Heiskanen), 51. Pavelski (Namestnikov, Klingberg), 60. Hintz (Hakanpaa, Benn) – 14. Lewis (Lucic, Zadorov), 24. E. Lindholm (J. Gaudreau)

Brankári: Oettinger 39/41 - Markström 28/31

/Marián Studenič (Dallas) odohral päť minút a 31 sekúnd, pripísal si dva mínusové body a dva hity/

Stav série 2:1 pre Dallas.

Domov»Hokej»NHL»Washington deklasoval favorita, Studenič hral málo a bol pri všetkých góloch súpera