Poprad pod novým trénerom prvýkrát prehral. Domácich v derby podržal Škorvánek

Momentka zo zápasu HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce.
Momentka zo zápasu HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|19. nov 2023 o 19:10

Poprad pod novým trénerom prvýkrát prehral.

Tipos extraliga - 19. kolo

Michalovce - Poprad 4:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 11. Vašaš (Buc, Bindulis), 33. Pearson (Daugavinš, Bodák), 59. Suja (Pearson, Daugavinš), 60. Bjalončík (Heard, Bodák) - 3. Kundrik (Calof, Paločko)

Rozhodovali: Korba, Štefik - Durmis, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

Diváci: 2726

Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Macejko – Daugaviņš, Pearson, Santos – Puliš, Suja, Valach – Heard, Solenský, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč

HK Poprad: Vay (Valluš) – Turan, McFadden, Brejčák, Betker, Drgoň, Brincko, Česánek – Calof, Jendek, Záborský – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Kundrik

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali HK Poprad 4:1 v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy. Druhýkrát v sezóne dokázali naplno zabodovať v dvoch zápasoch po sebe.

Hostia mali ideálny štart do zápasu, keď Calof nechal v tandeme puk Kundrikovi, ktorý prestrelil brankára Škorvánka.

Ten však v ďalšom priebehu zápasu neinkasoval, viackrát podržal svoj tím a Michalovčania postupne otočili skóre.

V 11. minúte vyrovnal Vašaš, ktorý zblízka dostal puk za brankára Vaya - 1:1. V polovici zápasu sa domáci dostali k presilovke, v ktorej Pearson upravil na 2:1.

Popradčania sa v závere zápasu odhodlali k hre bez brankára, počas ktorej inkasovali dva góly. Pre "kamzíkov" to bola prvá prehra pod vedením trénera Bjorkstranda.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad dnes (hokej, 19. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
19.11.2023 o 16:30
19. kolo
Michalovce
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly a asistencie: 11. Vašaš (Buc, Bindulis), 33. Pearson (Daugaviņš, Bodák), 59. Suja (Pearson, Daugaviņš), 60. Bjalončík (Heard, Bodák) – 3. Kundrik (McFadden, Calof). Rozhodca: Korba, Štefik – Durmis, Tichý – Gajan. Diváci: 2 726.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Je dobojované. HK Dukla Ingema Michalovce doma zdolal HK Poprad výsledkom 4:1. V tretej tretine pridali domáci hokejisti dva presné zásahy do prázdnej bránky, presadili sa Jakub Suja a Peter Bjalončík.
60:00
Koniec zápasu.
59:55
Obe mužstvá hrajú v plnom počte.
59:55
goalTím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Hosťom to nevyšlo ani druhýkrát, po neúspešnej strele Tomáša Záborského sa vpred vydal PETER BJALONČÍK. Strela z hranice útočného pásma na odkrytú bránku bola presná – 4:1.
Asistencia: Mitchell Heard a Martin Bodák.
59:50
Svitana posunul puk na Záborského, ten nechal vyniknúť domácu defenzívu.
59:10
Poprad hrá bez brankára a v početnej výhode šiestich proti piatim.
58:58
58:58
goalTím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Hosťom početná výhoda bez brankára nesadla, neusadili sa v útočnom pásme. Chase Pearson vyslal do úniku JAKUBA SUJU, ten sa presadil až na druhý pokus a zvýšil náskok svojho celku gólom do prázdnej bránky – 3:1.
Asistencia: Chase Pearson a Kaspars Daugaviņš.
58:30
58:27
Popradčania si vzali oddychový čas.
58:10
Daugaviņšova delovka zo stredu útočného pásma Vaya neprekonala.
58:06
57:52
V oslabení unikol Tomáš Záborský, Stanislav Škorvánek puk po jeho strele vyrazil na ochrannú sieť.
57:42
Ádám Vay s výborným zákrokom, čelil tvrdému pokusu z hokejky Mathewa Santosa.
57:11
Solenského rana z prvej bola zablokovaná, Michalovčania však pokračujú v útočení.
56:35
Nebezpečenstvo pre Ádáma Vaya vymyslel Mitchell Heard, gól z toho ale nebol.
56:06
Michalovce hrajú v početnej výhode piatich proti štyrom.
56:06
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Patrik Svitana – 2 min., seknutie.
55:45
55:20
Dmowskeho šikovný a najmä prudký pokus z ľavej strany po otočke zlikvidoval Škorvánek.
54:38
McFaddenov pas pretavil v strelecký pokus Záborský, bol ale zablokovaný.
54:00
Popradčania prehrali útočné buly a prišli o pobyt v tretine súpera.
53:45
Poprad hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.
53:45
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
Chase Pearson – 2 min., držanie hokejky.
51:57
Akcia Svitanu skončila streleckým pokusom, ktorý Škorvánka poriadne zamestnal, presný zásah však popradský tretí útok nevykúzlil.
51:18
Heardova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť, Michalovce stupňujú ofenzívnu aktivitu.
50:32
Macejkov pokus pokryl pozorný brankár Popradu Vay. Duel vstúpil do poslednej desaťminútovky riadnej hracej doby.
50:00
Medzi trojicou protihráčov sa s pukom na hokejke predieral Mathew Santos, do zakončenia sa ale nedostal.
49:24
Bindulisovu ďalšiu strelu zablokoval Kundrik.
48:57
Hra bola prerušená po poriadne dlhom čase, aktéri tak využívajú malú prestávku na oddych.
48:56
Michalovský obranca Bindulis dostal nabité od Hearda a napálil puk na súperovu bránku, jeho pokus skončil na ochrannej sieti.
47:35
Popradčanom sa kráti čas na vyrovnanie. Nutno však podotknúť, že väčšinu tretej tretiny trávia s pukom na hokejkách v útočnom pásme.
46:24
Vay mal poriadne problémy, veľkú šancu mal na hokejke Pearson. Druhý gól v zápase ale nepridal.
46:01
Betkerova chybná rozohrávka darovala príležitosť Santosovi, bránku Vaya ale minul.
44:57
Drgoň aj po dvoch minútach do tretice pálil od modrej čiary, ani na dvakrát ale neuspel.
42:57
Ďalšia Drgoňova strela smerovala vedľa Škorvánkovej bránky.
42:56
42:37
Drgoňovu ranu od modrej čiary vyrazil Škorvánek.
41:29
Škorvánek dobre zasiahol aj proti McFaddenovi, neoklamal ho ani "skoroteč" Coultera.
41:01
Záborského strelu zablokoval Kabáč.
40:56
40:56
Christián Michalčin – 2 min., podrazenie.
40:21
importantPrvý popradský útok zahodil obrovskú šancu, Stanislava Škorvánka z dorážky neprepálili Dominik Jendek a Andrew Calof.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej časti hry je stav duelu medzi domácim HK Dukla Ingema Michalovce a hosťujúcim HK Poprad priaznivejší pre Michalovčanov, konkrétne 2:1. Druhý presný zásah domáceho mužstva zaznamenal v početnej prevahe útočník Chase Pearson. Tretia tretina sa začne najskôr o 18:05.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:56
Brejčákov puk zneškodnil Škorvánek.
39:37
Záborský v dobrej pozícii napálil puk do jedného z brániacich Michalovčanov.
38:06
Hra bola prerušená po dotyku michalovskej striedačky s pukom.
36:11
Bindulis poslal puk vpred od modrej čiary, Santosov teč však gólový nebol.
35:26
Acolatseho puk od modrej čiary na bránku neprešiel, defenzívnu prácu si splnil Jendek.
35:09
Hru prerušil zákrokom Vay. Herný obraz sa otočil, famózne hrajúci Popradčania neubránili početnú nevýhodu a rázom sú v nepríjemnej pozícii.
33:04
Calof sa ocitol v dobrej pozícii, zakončiť však cez presilu protihráčov nedokázal.
32:31
32:31
goalTím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Prvá využitá presilová hra v stretnutí, úspešní boli domáci hokejisti. Puk z modrej čiary dostal na hokejku na pravom krídle Kaspars Daugaviņš, po premiešaní ho posunul medzi kruhy. Šikovný center CHASE PEARSON si urobil priestor a prestrelil maďarského brankára Popradu Ádáma Vaya – 2:1.
Asistencia: Kaspars Daugaviņš a Martin Bodák.
31:58
Dorážku zneškodnil Vay.
31:47
importantNeuveriteľnú šancu zahodil Acolatse, pred odkrytou bránkou napálil puk iba do brániaceho protihráča.
31:19
31:19
Adam Drgoň – 2 min., držanie protihráča.
31:15
Výborný puk z hokejky Macejka, zasahovať musel Vay. Gólu zabránil ramenom.
30:36
Urbánek nechal prudkým pukom vyniknúť Škorvánka, ktorý zakročil betónom.
29:59
Strela Mitchella Hearda prišla po dlhom váhaní s pukom, zablokoval ju prvý brániaci hráč Popradu.
28:46
Vo vlastnom obrannom pásme sa hru snažil upokojiť domáci Macejko.
28:31
Turanov puk od modrej čiary bol nepresný.
27:26
importantŠkorvánek drží Duklu nad vodou, v priebehu piatich sekúnd zneškodnil štyri popradské tutovky. Pálili Kukuča, Coulter a Dmowski.
27:10
Coulter sa snažil po obkolesení domácej bránky prihrať voľnému Kukučovi, puk naňho však neprepasíroval.
25:43
McFadden sa preštrikoval až do zakončenia z ľavého krídla, Škorvánek ho zlikvidoval.
24:54
Ofenzívne to skúšal aj obranca Boris Brincko, odstavil ho Christián Michalčin.
24:45
Drgoňov puk vyrazil Škorvánek betónom.
24:22
importantHostia tlačia domácich ako počas presilovej hry, Škorvánek čelil strelám Kukuču aj Calofa.
23:36
Kukučov pokus nebol vôbec zlý, Popradčanom ale úspech nepriniesol.
23:25
Michalovský icing znamená ďalšie buly pred Stanislavom Škorvánkom.
23:12
Betkerova rana od modrej čiary bola poriadne nepresná a skončila len na zadnom mantineli.
22:39
22:13
Vay sa činil aj proti Daugaviņšovi.
22:03
importantV obrovskej šanci sa v oslabení ocitol obranca Cibák, zneškodnil ho však Vay.
21:55
Situáciu hosťom sťažil aj napádajúci domáci center Chase Pearson.
21:16
Útočné manévre Tomáša Záborského pri mantineli boli neúspešné, hostia už druhýkrát prišli o pobyt v ofenzíve počas početnej prevahy.
20:39
20:39
Milan Pišoja – 2 min., zdržiavanie hry.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej časti hry je stav duelu medzi domácim HK Dukla Ingema Michalovce a hosťujúcim HK Poprad nerozhodný, konkrétne 1:1. Popradčanov poslal do vedenia Peter Kundrik, o odpoveď sa postaral Michalovčan Filip Vašaš. Druhá tretina sa začne najskôr o 17:20.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Ďalší puk letiaci mimo ľadovú plochu, tentokrát skončil na jednej zo striedačiek.
19:20
Coulter dostal puk príliš vysoko, hra tak musela byť prerušená.
17:51
Brinckov nahodený puk od modrej čiary pred Škorvánkom nepríjemne poskočil, domácemu brankárovi ale výraznejšie ťažkosti nenarobil.
16:59
Po minúte hry prišiel ďalší michalovský icing, predchádzal mu pobyt hostí v útoku.
16:03
Zakázané uvoľnenie zverencov trénera Petra Kúdelku presunulo vhadzovanie pred domácu bránku.
15:30
15:07
Urbánek to skúsil z pomerne veľkej diaľky, Škorvánkovu bránku trafiť nedokázal.
14:06
Škorvánek vyrazil puk iba ku Calofovi, ten sa však k dorážke tesne nedostal.
13:40
Dmowskeho rana zasiahla brániaceho Bodáka, hostia pokračujú v útočení.
13:30
13:30
Michal Kabáč – 2 min., napadnutie.
13:11
Brejčákov puk od modrej čiary bol ešte tečovaný, sieť sa triasla iba z bočnej strany.
12:27
V rohu klziska vyhral súboj o puk Coulter, pomohol mu Turan. Za domácich neuspel Bjalončík.
11:54
Škorvánek sa činil proti aktivite Paločka, hosťujúci útočník úspešný nebol.
10:32
Prvý kanadský bod v Tipos Extralige si pripísal aj domáci Kristofers Bindulis.
10:32
goalTím HK Dukla Ingema Michalovce dal gól! Hostia akoby na moment prestali hrať, trestom im bol vyrovnávajúci presný zásah domáceho mužstva. Záujem o hru nestratil dôrazný FILIP VAŠAŠ a dotlačil puk do bránky Ádáma Vaya – 1:1.
Asistencia: Dávid Buc a Kristofers Bindulis.
10:27
10:03
Voľný priestor na strelu mal Mitchell Heard, jeho pokus však zlikvidoval Ádám Vay.
09:37
V oslabení unikol aj Ryan Dmowski, strelu si však cez brániaceho protihráča nepripísal.
08:27
08:27
Daniel Brejčák – 2 min., seknutie.
07:56
07:51
Drgoňovu delovku od modrej čiary vyrazil do rohu klziska pozorný Škorvánek.
07:06
Vo vlastnom oslabení sa pustili do ofenzívy domáci hokejisti, Vaya zamestnal Suja.
06:53
Tyler Coulter nedokázal uspieť z dorážky.
06:20
importantHostia mohli viesť už o dva góly, Ryan Dmowski prudkou strelou opečiatkoval bránkovú konštrukciu.
05:56
05:56
Milan Pišoja – 2 min., hákovanie.
05:43
Prvýkrát sa musel výraznejšie činiť Ádám Vay, strelu mu adresoval Samuel Solenský.
05:11
Matej Paločko sa po spolupráci s Borisom Brinckom snažil ohroziť Stanislava Škorvánka, bol ale zablokovaný.
03:26
Kukuča sa tlačil do michalovskej bránky, na pozorného Škorvánka však nestačil. Puk mu prihral Dmowski, bránenie podcenil Pišoja.
02:45
Hra bude pokračovať pred Stanislavom Škorvánkom, domáci sa oslobodili iba zakázaným uvoľnením.
02:17
Pre Andrewa Calofa to bol prvý kanadský bod v Tipos Extralige, pripísal si ho vo svojom druhom stretnutí.
02:17
goalTím HK Poprad dal gól! Prvé prerušenie hry prišlo po presnom zásahu, hostia vedú. Garret McFadden vošiel do útočného pásma s pukom na hokejke, následne ho prenechal za sebou korčuľujúcemu PETROVI KUNDRIKOVI, ktorý prudkou strelou švihom prepálil Stanislava Škorvánka – 0:1.
Asistencia: Garret McFadden a Andrew Calof.
01:37
Strelecké pokusy neprišli ani po výmene útočných formácií na ľadovej ploche, od úvodného vhadzovania sa stále hrá bez prerušenia.
00:23
Tretí popradský útok sa snažil ohroziť domáceho brankára Škorvánka, na michalovskú obranu ale recept nevymyslel.
00:05
Úvodné vhadzovanie zvládli lepšie domáci Michalovčania, ich prvý pas vpred však adresáta nenašiel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Duel sa začne v najbližších minútach, tradične mu bude predchádzať nástup aktérov na ľadovú plochu a slovenská štátna hymna.

Videorozhodca: Rastislav Gajan st.
Michalovskí hokejisti odštartovali obdobie po reprezentačnej prestávke ako pokropení živou vodou. Predposledný tím tabuľky po takmer mesiaci pripísal víťazstvo za tri body, na ľade Banskej Bystrici triumfovali zverenci trénera Petra Kúdelku výsledkom 5:2. K hetriku Mathewa Santosa sa pridali aj Martin Bodák a Marek Valach. V dobrej nálade sa tak východniari budú môcť vrhnúť na blízkeho súpera.
Poprad vymenil trénera, Aleša Tottera nahradil Todd Bjorkstrand. Ten začal výhrou po predĺžení, Liptovský Mikuláš zdolali “Kamzíci” výsledkom 2:1. Do vedenia ich v presilovke poslal Dominik Jendek, o rozhodnutie sa postaral Ryan Dmowski. Prvýkrát hrala aj nová posila, Kanaďan Andrew Calof. Bodovo sa do štatistík nezapísal. Popradská hra pôsobila pomerne dobre, na vzorke jedného stretnutia je však hodnotenie veľmi nejednoznačné.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu devätnásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Dukla Ingema Michalovce a HK Poprad.

Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad pod novým trénerom prvýkrát prehral. Domácich v derby podržal Škorvánek