Bystričania ťahajú famóznu šnúru. Doma s L. Mikulášom otočili duel

Hokejisti Banskej Bystrice sa tešia po góle Marcusa Velu (v strede).
Hokejisti Banskej Bystrice sa tešia po góle Marcusa Velu (v strede). (Autor: Peter Jesenský)
Sportnet|1. okt 2023 o 18:42

Rozhodujúci gól strelil Gašpar.

Tipos extraliga - 6. kolo

Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Bíreš (Gašpar, Matoušek), 40. Gašpar (Žitný, Bačík), 59. Wilkins – 15. Berry (Réway, J. Sukeľ)

Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Stanzel, D. Konc ml.

Vylúčení na dve min.: 7:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1968

Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Štrauch, Sojka, Žitný – R. Faith, Stránsky, Macek

Liptovský Mikuláš: Krasikov –Miller, Mezovský, D. Jendroľ, Wardley, Hraško, F. Fekiač – J. Sukeľ, Berry, Réway – Egle, Quince, Avtsin – Valigura, Uhrík, Nauš – Tkáč, T. Klíma, Vankúš

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 6. kole Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 3:1 a pripísali si štvrtý triumf za sebou.

V boji tabuľkových susedov sa tak odpútali od súpera na rozdiel štyroch bodov. Liptáci prehrali tretíkrát v sezóne.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, mali o niečo viac vyložených šancí a po strele Réwaya sa napokon z dorážky presadil pred bránkou číhajúci Berry.

Domáci otočili vývoj v strednom dejstve. Najprv uspel na dorážke pred odkrytou bránkou Bíreš a pred druhou prestávkou sa ujala v presilovke i strela Gašpara spoza kruhu.

V tretej tretine Liptáci nevyužili štyri presilovky v rade a napokon inkasovali tretí gól pri hre bez brankára z hokejky Wilkinsa.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 05 Banská Bystrica - HK 32 Liptovský Mikuláš dnes (hokej, 6. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
01.10.2023 o 16:30
6. kolo
B. Bystrica
3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Lipt. Mikuláš
Prehľad
Góly a asistencie: 22. Bíreš (Gašpar, Matoušek), 40. Gašpar (Žitný, Bačík), 59. Wilkins – 16. Berry. Rozhodca: Fridrich, Výleta – Stanzel, Konc.
Prenos
Sledovali sme dnes výborný a bojovný zápas. Barani vyhrávajú dnešný zápas 3:1. Hostia nevyužili veľké množstvo presilových hier a to ich stálo body v dnešnom zápase.
Koniec zápasu.
59:07
Začala posledná minúta tretej tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu.
58:18
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci rozhodujú tento zápas gólom do prázdnej brány. MATHEW WILKINS sa zmocnil puku po vhadzovaní a cez celé klzisko posiela puk do opustenej brány.
58:09
Oddychový čas pro tím HK 32 Liptovský Mikuláš.
58:00
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:39
Domáci sú v plnom počte.
57:19
Reway zakončoval, ale Belányi jeho strelu vyráža.
56:45
Tomáš Matoušek zachytil rozohrávku hostí a vyhadzuje puk cez všetky čiary.
55:39
Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
M. Wilkins – 2 min., nedovolené bránenie.
55:13
Domáci vyhadzujú puk zo svojej tretiny a bránia svoj tesný náskok.
55:02
Domáci sa opäť ubránili a sú v plnom počte.
54:06
Liptáci tlačia súpera, ale domáci sa statočne bránia.
53:02
Marcus Vela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
49:47
Hostia dosiahli gól, ale neplatí pre postavenie hráča v brankovisku.
49:08
Reway pristavil puk Avtsinovi, ktorý z prvej vypálil a jeho strela tesne míňa domácu bránu.
48:22
Následuje reklamná prestávka.
47:32
Domáci sa ubránili a sú v plnom počte.
46:41
Berry zaviezol puk do pásma. Od modrej strieľal Miller, ale jeho pokus nebol presný.
46:01
Aurel Nauš sa previnil ofsajdom.
45:32
Adam Stránsky – 2 min., podrazenie.
44:08
Gašpar vypálil spoza Mezovského. K dorážke sa dostal Wilkins, ale Krasikov puk podržal.
43:48
Turnbull napádal rozohrávku hostí a takmer sa zmocnil puku a mohol ísť do šance. Hostia to napokon zvládli.
42:35
Mezovský pálil a Sukeľ jeho strelu tečoval. Puk letel tesne mimo domácej brány.
42:21
Ďatelinka zostrelil Nauša. Vylučovať sa však nebude.
41:11
Bíreš zakončoval z osi ihriska. Krasikov chytá jeho pokus a prerušuje hru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú domáci hokejisti 2:1. Sledujeme však výborný hokej z oboch strán. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci idú do vedenia! Využívajú presilovú hru. RASTISLAV GAŠPAR vypálil a jeho pokus doslova doskákal za chrbát Krasikova. Asistencie: R. Žitný, P. Bačík.
38:39
Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Evan Wardley – 2 min., držanie.
38:15
Haralds Egle zakončoval, ale jeho strelu chytá Belányi lapačkou.
37:37
Gašpar sa vydal na útočný výlet, ale Mezovský ho výborne zablokoval.
36:55
Hora nahadzoval puk na bránu hostí. Krasikov nevedel kde je puk. Nakoniec ho priľahol.
36:13
Wilkins zakončoval z ľavej strany. Krasikov jeho strelu bez problémov chytá.
35:44
Gašpar vypálil. Následne dorážal Matoušek, ale výborne zakročil Krasikov.
35:20
Uhrík sa dostal k strele, ale výborne mu hokejku zablokoval Hora.
34:46
Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.
34:22
Domáci chybovali v rozohrávke a takmer sa v oslabení dostal do šance Vakúš.
33:01
Domáci držia pásmo. Turnbull pálil z ľavej strany. Krasikov vyrazil.
32:46
Michal Uhrík – 2 min., podrazenie.
32:32
Hraško nahadzoval puk na domácu bránu, ale jeho pokus bol zblokovaný.
31:56
Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
31:18
Hora pálil od modrej čiary. Jeho pokus Krasikov vyrazil.
30:11
29:12
Uhrík dostal prihrávku pred bránu, ale zakončiť nedokázal. Hokejku mu zablokoval Hora.
28:43
Gašpar vybojoval puk a okamžite ho posúval na Matouška. Prihrávku však zblokoval Mezovský.
27:20
Vela hľadal prihrávkou Wilkinsa, ale domáci útočník puk nezachytil.
26:54
Sojka napriahol od modrej čiary. Krasikov jeho strelu chytil a prerušil hru.
26:11
Valigura dostal prihrávku do jazdy, ale puk si nedokázal spracovať.
25:27
Jendroľ nahadzoval puk na domácu bránu, ale jeho pokus bol zablokovaný.
23:55
Avtsin pálil z kruhov. Jeho pokusu chýbala presnosť.
22:45
Hraško nahadzoval puk na bránu. Belányi vyráža na zadný mantinel.
21:37
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci vyrovnávajú stav stretnutia. Matoušek nahodil puk na bránu hostí. Následne zakončoval aj Gašpar. Tieto pokusy Krasikovy vyrazil. Nakoniec sa však k puku dostal ANDREJ BÍREŠ a na jeho strelu už nemal hosťujúci brankár nárok. Asistencie: R. Gašpar. T. Matoušek
20:31
20:22
Egle zakončoval. Trafil len korčule jedného z hráčov.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme sledovali výborný hokej. Jediný gól strelili zatiaľ hostia a to konkrétne Berry. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:02
M. Wilkins – 2 min., hákovanie.
18:44
Nauš zakončoval z kruhov. Jeho pokus však nebol presný. Hostia zostávajú v pásme.
18:32
Hostia majú obrovský tlak.
18:31
Pekná kombinácia hostí. Kuseľ netrafil domácu bránu.
17:33
Rewya zakončoval z kruhov. Následne pálil aj Avtsin. Belányi obidva pokusy chytá.
17:19
O. Dame-Malka – 2 min., podrazenie.
16:00
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Hostia idú do vedenia. Pekná akcia na ktorej konci bol MATHEW BERRY, ktorý presnou strelou prekonáva domáceho brankára Belányiho. Bez asistencie.
12:57
Domáci su úsadení v útočnom pásme.
11:00
Haralds Egle – 2 min..
09:44
Domáci hráči vyhadzujú puk cez všetky čiary.
09:26
Reway vo výbornej šanci. Belányi zachranil svoj tím zákrokom betónom.
09:17
B. Eichwede – 2 min., podrazenie.
08:01
Hraško pálil od modrej čiary. Belányi jeho pokus vyrazil na zadný mantinel.
07:10
Faith sa dostal k strele. Krasikov výborne zakročil vyrážačkou.
06:26
Sukeľ sa snažil preniknúť po pravom krídle. Následne prihral pred bránu na Berryho, ktorý z prvej zakončil. Belányi jeho pokus chytá lapačkou.
05:34
Vankúš vybojoval puk na zadnom mantineli. Pred bránou našiel voľného Klímu, ale jeho zakončenie nebolo presné.
04:22
Reway hľadal pred bránou Berryho, ale puku sa zmocnil Belányi a prerušil hru.
03:26
Wardley zakončoval z kruhov. Domáci brankár schoval puk v lapačke a prerušil hru.
02:56
Začiatok zápasu je vo výbornom tempe.
02:02
Avtsin v dobrej šanci. Belányi jeho pokus vyrazil.
01:13
00:21
Bačík nahadzoval puk na Krasikova. Hosťujúci brankár jeho pokus vyrazil.
00:01
Úvodné buly získali hostia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Krošelj) – Bačík, Hora, Matoušek, Bíreš, Gašpar – Ďatelinka, Eichwede, Wilkins, Vela, Turnbull – Dame-Malka, Holenda, Žitný, Sojka, Štrauch – Žabka, Macek, Stránsky, Faith
Tréner: Douglas Shedden

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Mezovský, Miller, Reway, Berry, J. Sukeľ – D. Jendroľ, Wardley, Avtsin, Quince, Egley – Hraško, Fekiač, Nauš, Uhrík, Valigura – Nátny, Vojtech, Vankúš, Klíma, Tkáč
Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Fridrich, Výleta – Stanzel, Konc.
HC 05 Banská Bystrica

Barani získali v prebiehajúcej sezóne z piatich zápasov slušných 9 bodov. Domáci hokejisti majú dnes proti sebe derby súpera z Liptovského Mikuláša. Očakáva sa vyrovnaný duel. Zápasy Banskej Bystrice a Liptovského Mikuláša bývajú často vyrovnané.

HK 32 Liptovský Mikuláš

Hostia sú v tesnom závese za svojím dnešným súperom. V doterajšom priebehu sezóny získali 8 bodov a majú pozitívne skóre 17:15. Liptáci hrajú na začiatku sezóny výborný hokej. Perfektne im ide najmä presilová hra. Uvidíme čo predvedú dnes.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Bystričania ťahajú famóznu šnúru. Doma s L. Mikulášom otočili duel