Humenné zdramatizovalo pod Urpínom poslednú tretinu, rozhodli až nájazdy

Gólová radosť Hokejistov Banskej Bystrice.
Gólová radosť Hokejistov Banskej Bystrice. (Autor: Peter Jesenský)
Sportnet, TASR|8. dec 2023 o 19:50

Zápas sa odohral bez jediného vylúčenia.

Tipos extraliga - 25. kolo

Banská Bystrica - Humenné 4:3 pp sn (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0

Góly: 28. Turnbull (Vela), 48. Turnbull, 53. Bačík (Wilkins, Vela), roz. nájazd Vela – 20. Kuru (Lapšanský), 56. Borov (Glazkov), 58. Kuru (Handlovský)

Rozhodovali: Fridrich, Baluška – M. Orolín, Pribula, vylúčení na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačík, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, Stránsky, Petriska, Adam, Výhonský – Ďatelinka, Luža, Gašpar, Bíreš, Macek – Žabka, Plančár, Stránsky, Štrauch

Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Lapšanský, Kuru, Šoltés – Meliško, Sergienko, Borov, Linet, Handlovský – Novota, Diakov, Horvát, Krajňák, Lačný – Fereta, Ragan, Thomka

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 25. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 4:3 po samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci nájazd premenil Andrej Bíreš.

Banskobystričania viedli ešte päť minút pred koncom tretej tretiny 3:1, no Hannu Kuru v 58. minúte vyrovnal.

Domáci však zvládli nájazdy, keď okrem Bíreša sa presadil aj Marcus Vela, pričom ani jeden z štyroch Humenčanov neskóroval.

Domáci si zabezpečili štvrté víťazstvo za sebou.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 05 Banská Bystrica - HC 19 Humenné dnes (hokej, 25. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
08.12.2023 o 17:30
25. kolo
B. Bystrica
4:3
(0:1, 1:0, 2:2, 0:0, 0:0)
65' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 28. Turnbull (Vela), 48. Turnbull, 53. Bačík (Wilkins, Vela) – 20. Kuru (Lapšanský), 56. Borov (Glazkov), 58. Kuru (Handlovský). Rozhodca: Fridrich, Baluška – Orolin, Pribula.
Banská Bystrica vyhráva dnešný zápas 4:3 po samostatných nájazdoch. Sledovali sme vyrovnaný zápas. Prajem ešte pekný piatkový večer.
64:06
Adam poslal k zemi Borova, ale ani teraz sa nebude vylučovať.
63:55
Handlovský poslal do úniku Novotu, ale ten netrafil bránu.
63:22
Výborná strela Wilkinsa končí iba na zadnom mantineli.
61:25
Predĺženie sa hrá opatrne z oboch strán.
60:33
Vela zakončoval z pravého kruhu. Kozel jeho strelu vyrazil.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po tretej tretine máme nerozhodný stav 3:3. Následuje predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:15
Gašpar to vyskúšal z kruhov. Strela bola zblokovaná.
58:01
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:03
goalHumenné dáva gól! Hostia vyrovnávajú stav stretnutia! Lukáš Handlovský našiel krásnou prihrávkou HANNU KURUA a ten v samostatnom úniku prekonáva Krošelja. Asistencie: L. Handlovský.
55:23
goalHumenné dáva gól! Hostia znižujú na rozdiel jediného gólu. Po súboji pri mantineli sa puk odrazil k úplne voľnému DOMINIKOVI BOROVOVI, ktorý delovkou prepálil Krošelja.v domácej bráne. Asistencie: I. Glazkov.
55:02
Máme za sebou 55 minút a ešte sme nevideli ani jedno vylúčenie.
54:22
Následuje reklamná prestávka.
53:45
Kuru zakončoval spoza Adama, ale nedokázal ho prestreliť.
52:10
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci pridávajú tretí gól v zápase. Wilkins vzal puk za bránou Meliškovi. Prihral pred bránu úplne voľnéhu PATRIKOVI BAČÍKOVI a ten presnou strelou prekonáva brankára hostí. Asistencie: M. Wilkins, M. Vela.
51:15
Stránsky pálil od modrej čiary. Jeho pokus zblokoval Horvát.
50:12
Lačného zakončenie po brejku vyriešil výborným zákrokom Krošelj.
49:55
Tempo hry trochu upadlo. Sledujeme teraz veľa súbojov v strede ľadovej plochy.
48:10
47:08
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci idú do vedenia! Tlak domácich hokejistov pokračoval. CARTER TURNBULL si puk potiahol na os ihriska a presnou strelou prekonáva Kozela v bráne hostí.
46:33
Adam Stránsky dostal výbornú prihrávku pred prázdnu bránu, ale puk mu skočil a nedokázal ho dostať do brány.
45:21
Macekove nahodenie Kozel nevidel, ale puk na jeho šťastie minul bránu.
44:25
Hora pekne hľadal prihrávkou Petrisku, ale nedokázal puk upratať do brány.
43:27
Kuru pekne preniesol hru na zakončujúceho Šoltésa. Jeho bombu Krošelj vyrazil.
42:13
Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
41:11
Petriska našiel prihrávkou Výhonského. Ten však zakončiť nedokázal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme vyrovnaný stav 1:1. Vyrovnať sa podarilo domácemu Carterovi Turnbullovi. Sledujeme vyrovnaný a bojovný zápas.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:48
Ďatelinka vypálil od modrej čiary. V akcii bol opäť Kozel, ktorý jeho bombu chytil a prerušil hru.
38:05
Hora si nakorčuloval pred bránu! Jeho delovku Kozel schoval v lapačke.
37:04
Lukáš Handlovský vo veľkej šanci! Jeho zakončenie výborne chytá Krošelj.
36:24
Thomka zakončoval spoza hráča. Domáci obranca Šenkeřík jeho strelu zblokoval.
35:44
importantVeľká šanca Lapšanského! Ten netrafil prázdnu bránu!
35:01
Hostia sa opäť dostali do prečíslenia. Horvát hľadal prihrávkou Lačného, ale výborne zakročil Bíreš a akciu hostí zastavil.
34:26
Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Icing sa však nepíska.
33:34
Turnbull zakončoval. Následne aj Vela, ale Kozel drží svoje mužstvo nad vodou.
32:48
Wilinks sa dostal do zakončenia. Kozel jeho pokus vyrazil. Domáci zostávajú v útočnej tretine.
31:33
Zatiaľ sledujeme veľmi slušné stretnutie. Ešte sa nevylučovalo.
30:26
Gašpar si to chystal na strelu, ale výborne ho zablokoval Novota.
29:37
28:51
Turnbull opäť zakončoval z pravej strany. Kozel tento krát podržal svoje mužstvo.
27:58
goalBanská Bystrica dala gól! Domáci vyrovnávajú stav stretnutia. Meliško nevýrazne vyhadzoval puk, ktorý zachytil CARTER TURNBULL a ten strelou švihom prekonáva Kozela v bráne hostí. Asistencie: M. Vela.
26:52
Domáci zatlačili svojho súpera v pásme, ale do zakončenia sa nedostali.
26:32
Novota to vyskúšal spoza protihráča, ale jeho pokus nebol presný.
25:22
Turnbull pálil z ľavého kruhu. Kozel jeho pokus vyrazil betónom.
25:01
V druhej tretine je to zatiaľ veľký boj o kazdý puk.
24:09
Glazkov nahadzoval puk od modrej čiary. Krošelj nič nevidel a len tak tak, že hostia nepridali druhý gól.
22:39
Hostia pokračujú vo svojej aktivite z prvej tretiny.
21:22
Prečíslenie hostí. Linet zakončoval, ale puk mu vôbec nesadol. Hostia ostávajú v útočnej tretine.
20:55
Turnbull bojoval o puk pri mantineli. Napokon ho však získal Glazkov a ide do útoku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú hostia z Humenného 1:0. Jediný gól strelil Hannu Kuru. Hostia boli v prvej tretine aktívnejším mužstvom. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:06
goalHumenné dáva gól! Hostia idú do vedenia! Domáci chybovali v obrane. Nahodenú strelu od modrej Krošelj ešte vyrazil. K puku sa dostal úplne voľný HANNU KURU a upratal puk za domáceho brankára do siete. Asistencie: A. Lapšanský.
18:15
Novota zakončoval spoza protihráča. Krošelj puk chytá a prerušuje hru.
17:48
Puk sa odrazil priamo pred Maceka. Jeho pokus Kozel vyrazil.
17:13
Luka Adam nahrodil puk na Kozela. Ten puk podržal a prerušil hru.
16:47
15:03
Hostia hrajú zatiaľ výborne a v prvej tretine sú aktívnejším mužstvom.
14:54
Krošelj chytil nahodenie Krajňáka a radšej prerušil hru.
13:44
Žabka pálil od modrej čiary. Výhonský jeho pokus tečoval, ale puk letel mimo brány.
12:36
Hra má naozaj veľmi rýchly spád. Hrá sa dlho bez prerušenia.
11:21
Handlovského strela vypadla Krošeljovi z lapačky. Následne dorážal Borov, ale ten netrafil bránu.
10:27
Kuru nahadzoval puk na domácu bránu, ale Krošelj jeho pokus bez problémov kryje.
09:17
Novický pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zrazený mimo hraciu plochu.
08:13
importantLapšanský vo výbornej šanci! Krošelj jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Šoltés, ale ani on nedokázal dostať puk do brány.
07:41
Sledujeme teraz viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.
06:38
Macek dobre zakončoval z kruhov. Jeho strelu Kozel vyrazil betónom.
05:56
Linet sa dostal až pred Krošelja. Jeho zakončenie z otočky však nebolo presné.
05:26
Hostia vyrazili do rýchleho protiútoku. Adam Lapšanský zakončoval, ale Krošelj jeho pokus chytá a prerušuje hru.
04:42
Domáce mužstvo začalo dnešný zápas aktívnejšie.
03:31
Šoltés nahadzoval puk pred bránu a Kuru ho tečoval. Puk len tesne minul domácu bránu.
02:12
Krajňák sa dostával do prečíslenia s Linetom, ale výborne zakročil Ďatelinka a akciu hostí zastavil.
01:44
Výhonský dorážal strelu Wilkinsa. Kozel opäť úspešný.
01:11
Turnbull výborne vypálil z tesnej blízkosti a Kozel musel vytiahnúť zákrok lapačkou.
00:54
Bačík nahadzoval puk od modrej čiary na bránu hostí. Kozel jeho pokus vyrazil.
00:01
Úvodné buly získali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Krošelj) – Bačík, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, Stránsky, Petriska, Adam, Výhonský – Ďatelinka, Luža, Gašpar, Bíreš, Macek – Žabka, Plančár, Stránsky, Štrauch
Tréner: Raimo Helminen

HC 19 Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Lapšanský, Kuru, Šoltés – Meliško, Sergienko, Borov, Linet, Handlovský – Novota, Diakov, Horvát, Krajňák, Lačný – Fereta, Ragan, Thomka
Tréner: Martin Štrba

Rozhodca: Fridrich, Baluška – Orolin, Pribula.
HC 05 Banská Bystrica

Domáci hokejisti získali v doterajšom priebehu sezóny 37 bodov a majú negatívne skóre 67:83. Barani sú v dnešnom zápase jasným favoritom a očakáva sa ich trojobodový zápis. Uvidíme či dokážu potvrdiť rolu favorita.

HC19 Humenné

Nováčik súťaže sa nachádza na úplne chvoste ligovej tabuľky. Hostia získali v doterajšom priebehu sezóny len 21 bodov a majú negatívne skóre 61:99. Dnes hrajú proti dobre rozbehnutému súperovi. Uvidíme ako sa s tým vysporiadajú.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Humenné zdramatizovalo pod Urpínom poslednú tretinu, rozhodli až nájazdy