HK Nitra - HK Dukla Trenčín: ONLINE prenos z 5. zápasu predkola play-off Tipos extraligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|17. mar 2024 o 14:00

Sledujte s nami ONLINE z 5. zápasu predkola play-off Tipos extraligy Tipos extraligy: HK Nitra - HK Dukla Trenčín.

NITRA. Hokejisti HK Nitra a HK Dukla Trenčín dnes hrajú 5. zápas predkola play-off Tipos extraligy. Séria sa hrá na 3 víťazné zápasy.

Kde sledovať Tipos extraligu v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HK Dukla Trenčín dnes LIVE (hokej, predkolo play-off, 5. zápas, Tipos extraliga, nedeľa, NAŽIVO)

Tipos extraliga predkolo play-off  2023/2024
17.03.2024 o 17:00
5. kolo
Nitra
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)
59' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Okoličány (Gill, Bača), 11. Bajtek (Stacha, Okoličány), 25. Newell (Jackson), 51. Jackson (Gill, Buček), 53. Buček (Stacha) – 28. Kielb (Petráš, Kupec). Rozhodca: Štefik, Stano – Durmis, Gegáň.
Posledný rozhodujúci osemfinálový zápas Tipos Extraligy spoznal postupujúceho do štvrťfinále. Stala sa ním Nitra, ktorá vyhrala zaslúžene 5:1 a celú sériu 3:2. Trenčania mali predkolo dobre rozbehnuté, keď viedli na zápasy 2:1, ale tak ako aj minulú sezónu končia pred bránami štvrťfinále. V tretej tretine pridali domáci ešte dva góly, o ktoré sa postarali Jackson a Buček. Nitra svojho štvrťfinálového súpera spozná po skončení zápasu medzi Zvolenom a Liptovským Mikulášom. Ja vám ďakujem za priazeň pri tejto sérii a prajem ešte peknú nedeľu.
Koniec zápasu.
58:52
Aittokallio vyrazil puk mimo ľadovú plochu.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a môžeme povedať, že celého zápasu.
Dnešné stretnutie sleduje 3600 divákov.
56:43
Baláž naslepo dával puk pred bránu. Nemal tam nikoho.
54:43
Nitrianski hokejisti sú stále aktívni. Trenčania už strácajú nádej.
53:17
Icing Dukly Trenčín.
52:13
goalNitra dala gól! Vyzerá byť rozhodnuté. Neviem na čo myslela obrana Dukly, keď dovolila nakorčuľovať SAMUELOVI BUČEKOVI medzi kruhy a odtiaľ strelou švihom nedal šancu Borákovi.
Asistencia: Stacha.
50:33
goalNitra dala gól! Gillova prihrávka trafila brániaceho Trenčana, od ktorého sa puk odrazil k ROBBYMU JACKSONOVI a pohodlne strielil štvrtý gól Nitry do odkrytej časti brány.
Asistencie: Gill, Buček.
50:24
Hostia v plnom počte.
50:03
Trenčania s ďalším úspešným oslobodením.
49:27
Nepresná prihrávka corgoňov. Puk opustil útočné pásmo.
48:54
Bubelovi odskočil puk a hostia sa oslobodili.
48:24
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Immo – 2 min., hrubosť.
48:24
Ofsajd Dukly, po ktorom následne Immo poslal k zemi hráča súpera. Reklamná prestávka.
47:51
Tvrdá strela Mezeia bola zblokovaná.
46:32
Prekvapiť chcel z uhla Ahl. Aittokallio si dobre pokryl priestor.
45:04
importantVeľké nebezpečenstvo pred Aittokalliom! Trenčania tlačili puk do brány, ale neuspeli.
44:56
Nepresnosť domácich ponúka hosťom buly v útočnom pásme.
43:26
Brankár Borák vyrazil puk pred seba, na ktorý číhal Hrnka, ale gólman Dukly zasiahol včas.
43:21
43:19
Cotton pálil z prvej. Borák podržal puk na svojom tele.
41:48
importantHorelo pred Borákom, vyzeralo to aj na nedovolený zákrok, ale hostia to zvládli čisto.
41:38
Hostia získali niekoľko sekúnd.
41:21
Pietroniro – 2 min., podrazenie.
40:31
Vojaci so zlou rozohrávkou v obrannej tretine. Mali šťastie, že to corgoni nevyužili.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Nitrania naďalej vedú o dva góly, tentokrát 3:1. Zásluhou Newella vyhrávali 3:0, ale Kielb znížil delovkou od modrej. Hostia zlepšili hru v druhej tretine, ale stačilo im to zatiaľ len na jeden gól. Domáci sa nemusia náhliť dopredu, ale ak sa nechcú strachovať o výsledok, budú si musieť dávať dôkladný pozor. Tretia tretina sa začne približne o 18:45.
37:46
Z prvej pálil Pietroniro, Aittokalliovi vypadol puk z lapačky.
35:16
importantNa Boráka idú strely z každej strany!
34:54
Immo – 2 min., vrazenie na mantinel.
34:21
Pasáž, v ktorej sa oba celky dopúšťajú chýb.
32:59
32:25
Hráči Dukly zlepšili hru. V strednom pásme vedia odoberať puk súperovi.
30:31
Conwayova sťahovačka, ale nedostal sa k zakončeniu.
28:28
Borák sa rozohrieva, chytá pokusy domácich.
27:23
goalTrenčín dal gól! Poriadny projektil vyslal DARIEN KIELB, ktorý od modrej nedal šancu Aittokalliovi.
Asistencie: Petráš, Kupec.
26:54
Hru prerušil Aittokallio a nasleduje reklamná prestávka.
changeStriedanie v tíme HK DUKLA Trenčín:
z ihriska odchádza LaCouvee, prichádza Borák.
24:05
goalNitra dala gól! Pád Pietronira na modrej čiare, Jackson si prevzal puk, posunul ho bekhendom na pravý kruh ROBBYMU JACKSONOVI, ktorý prestrelil LaCouveeho.
Asistencia: Jackson.
23:16
Odpískaná prihrávka rukou.
22:00
Nátny si dnes už nezahrá. Po súboji s Bajtekom ešte v prvej tretine sa držal za rameno.
21:15
Giľákov teč pred bránou, dokázal sklepnúť puk vo vzduchu.
20:36
Trenčania vedia, že musia dať gól. Od modrej to skúsil Pietroniro, ale puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Bližšie k štvrťfinále majú Nitrania, ktorí ovládli prvú tretinu 2:0. Hostia z Trenčína toho príliš neukázali. Ako prvý sa presadil Okoličány a o dve minúty neskôr Bajtek. Druhá tretina sa začne približne o 17:54.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:34
Strela od Lacku bola zblokovaná brániacim hráčom.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:09
Útočné akcie Nitranov sú rýchle. Stacha posunul puk Bubelovi, ktorý pálil nepresne.
17:11
Pri modrej čiare mal problémy Čederle, ale Trenčania to nevyužili.
16:45
Immo si vylepšoval pozíciu na ľavom krídle. Strelecký pokus namieril na Aittokallia.
16:34
Zakázané uvoľnenie hráčov Nitry.
16:10
Conway dorážal puk pred bránou po dobrej prihrávke od Charbonneaua.
15:26
15:21
Charbonneau vyviezol puk z pásma a dokonca získal vhadzovanie pred Aittokalliom.
14:30
Ďalšia útočná akcia sa začína od Aittokallia.
14:03
Corgoni sa sami vyhnali z pásma nepresnou prihrávkou.
13:41
Zakončenie Kousu od modrej čiary. LaCouvee chytil puk bez problémov.
13:26
Krajčovič – 2 min., podrazenie.
12:10
Príležitosť aj pre Trenčín, ale Hlaváč neprekonal Aittokallia.
11:00
goalNitra dala gól! LaCouvee sa sústredil na strelu z blízkosti ľavého kruhu a vysunul sa viac z brány. Brankár Dukly situáciu podcenil, pretože prišla prihrávka pred bránu na FILIPA BAJTEKA a ten už triafal puk do odkrytej svätyne.
Asistencie: Stacha, Okoličány.
10:31
Zakázané uvoľnenie vojakov.
10:12
Trenčania sa zahrávajú s ohňom vo svojom obrannom pásme.
08:54
goalNitra dala gól! Aktivita domácich prináša ovocie. Gill prihral spoza brány DÁVIDOVI OKOLIČÁNYMU, ktorý z prvej pred bránou prekonal LaCouveeho.
Asistencie: Gil, Bača.
08:47
Cottonova viditeľná strela od modrej čiary. LaCouvee chytil puk do lapačky. Nasleduje reklamná prestávka.
07:47
importantTrenčania stratili puk v strednom pásme a corgoni mierili do úniku, lenže vojakom sa podarilo odstaviť ich od puku!
06:08
06:01
Náznak prečíslenia Nitranov, ale pred LaCouveem prišli o puk.
04:52
Domáci popri mantineli poslali puk mimo obranné pásmo.
04:20
Immov strelecký pokus sprava. Aittokallio bol pripravený.
04:08
Bajtek – 2 min., podrazenie.
02:56
Čederleho strela z uhla. LaCouvee si postrážil žŕdku.
02:33
Dobre sa uvoľnil Pobežal a zakončil spomedzi kruhov, ale nepresne.
00:56
Nátny sa drží za rameno a mieri do útrob štadióna.
00:56
Hra je prerušená. Bajtek zrazil na zem Nátneho.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Kousa – Stacha, Bača – Fatul; – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Buček, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
Tréner: Antonín Stavjaňa

HK DUKLA Trenčín: LaCouveé (Borák) – Starosta, Pietroniro – Nátny, Kielb – Hlaváč, Hudec M. – Kupec, Conway; – Ahl, Charbonneau, Tomík – Hudec D., Baláž, Giľák – Petráš, Sojčík, Immo – Krajčovič, Mikúš, Sloboda
Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Štefik, Stano – Durmis, Gegáň.
Séria medzi HK Nitra a HK DUKLA Trenčín je v boji o postup do štvrťfinále veľmi vyrovnaná. Obom tímom sa podarilo uspieť na ľade súpera a tak sa o postupujúcom rozhodne v poslednom piatom zápase, ktorý sa odohrá na štadióne v Nitre.

V piatkovom dueli na štadióne Pavla Demitru v Trenčíne ťahali vojaci za kratší koniec. V tretej tretine dostal štvorminútový trest Baláž, Nitranom vyšli presilové hry a v priebehu jednej minúty viedli o tri góly. Dlhú presilovku mali k dispozícii aj Trenčania v závere zápasu, keď bol vylúčený Buček, ktorý išiel predčasne pod sprchy. Domáci dali dva rýchle góly, ale tie prišli už neskoro a nakoniec prehrali 4:5. Hlavne hosťujúcemu celku sa nepáčili niektoré verdikty rozhodcov, ktoré viedli k sporným situáciám, najmä vylúčenie Bučeka.
V tomto predkole proti Nitre sa bodovo darí Filipovi Ahlovi, ktorý získal 6 bodov za dva góly a štyri asistencie. V tíme corgoňov je nebezpečný Miloš Bubela, ktorý sa presadil dvakrát a ponúkol aj tri gólové prihrávky.