Kirill Kaprizov.
Kirill Kaprizov. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. dec 2022 o 06:55

V NHL sa hralo päť zápasov.

NEW YORK. Adam Ružička nebodoval v druhom po sebe idúcom stretnutí. Návšteva Calgary v San Jose bola úspešná, Flames vyhrali 5:2.

Jediný Slovák v akcii odohral 8 minút a 41 sekúnd, zaznamenal dve trestné minúty a dve strely na bránku. Po jeho vylúčení v prvej tretine "žraloci" skórovali.

V tom zápase sa tretím švédskym obrancom v histórii, ktorý nazbieral 700 bodov v NHL, stal Erik Karlsson. Napodobnil Nicklasa Lidströma a Börjeho Salminga.

Spoločné jubileum

New York Rangers bez Jaroslava Haláka zdolali Chicago vysoko 7:1. Brankár Igor Šesťorkin bodoval už v desiatom stretnutí na klziskách súperov po sebe.

Tisíce stretnutie v jednom tíme odohrali Jonathan Toews a Patrick Kane. Len desať dvojíc spoluhráčov pred nimi odohralo spolu toľko zápasov, najviac Gordie Howe a Alex Delvecchio (1353).

Deväťzápasovú bodovú šnúru ťahá brankár Caroliny Pjotr Kočetkov. Stačí jeden ďalší úspešný duel a vyrovná klubový rekord Cama Warda.

Pri víťazstve nad Pittsburghom ho prekonal Rickard Rakell. Gólom okorenil svoj 600. zápas v profilige.

Kirill Kaprizov tromi bodmi režíroval výhru Minnesoty nad Ottawou 4:2 a dostal sa na métu 200 bodov v NHL. Potreboval na to 167 duelov. Len traja aktívni hráči ju získali skôr - Sidney Crosby (142), Alexander Ovečkin (165) a Jevgenij Malkin (166).

NHL - základná časť - 19. december:

Minnesota - Ottawa 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 9. Kaprizov (Zuccarello, Steel), 22. Zuccarello (Steel, Kaprizov), 30. Spurgeon (Kaprizov, M. Foligno), 60. F. Gaudreau - 45. Kastelic (Hamonic, Kelly), 59. Giroux (B. Tkachuk, Batherson)

Brankári: Gustavsson 26/28 - Forsberg 19/22

Carolina - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Stepan (Noesen), 49. Skjei (Stepan, J. Staal), 54. J. Staal (Fast, Skjei) – 33. Rakell (Malkin, Letang), 46. McGinn (Kapanen)

Brankári: Kočetkov 23/25 - DeSmith 26/29

Chicago - NY Rangers 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly: 22. Kurashev – 14. Chytil (Lafreniere, Fox), 17. Panarin (Fox, Trocheck), 20. Kakko (Chytil, Lafreniere), 31. Trouba (Zibanejad, Panarin), 40. Trocheck (Fox, Zibanejad), 49. Kravcov (Panarin, R. Lindgren), 54. Schneider (Kakko)

Brankári: Söderblom 19/26 - Šesťorkin 29/30

Seattle - Winnipeg 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 29. Eberle (A. Larsson, Dunn), 41. Donato (Gourde, Burakovsky), 56. McCann (Beniers, Schultz) – 9. Scheifele (Morrissey, Dubois), 33. Dubois (Connor, Morrissey)

Brankári: Grubauer 15/17 - Rittich 31/34

San Jose - Calgary 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Góly: 12. Meier (E. Karlsson, Hertl), 48. Hertl (Couture, E. Karlsson) – 8. Toffoli, 27. Lucic (E. Lindholm, Lewis), 41. Huberdeau (Huberdeau, Kadri), 41. E. Lindholm (R. Andersson, Hanifin), 43. Dubé (Kadri, Toffoli)

Brankári: Kähkönen 20/25 - Markström 24/26

/Adam Ružička (Calgary) odohral 8 minút a 41 sekúnd, zaznamenal dve trestné minúty a dve strely na bránku/