Černákova Tampa začala sériu prehrou, hviezdou bol dvojgólový Čech

Oh my Hockey|2. jún 2022 o 05:59 (aktualizované 2. jún 2022 o 10:59)

Madison Square Garden sa radovala z víťazstva domácich.

NHL - finále Východnej konferencie, 1. zápas

New York Rangers - Tampa Bay 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Góly: 2. Kreider (Zibanejad, Vatrano), 28. Vatrano (Fox), 31. Chytil (Kakko, Lafreniere), 36. Chytil (Miller, Lafreniere), 41. Panarin (Copp, Trouba), 47. Zibanejad (Panarin, Fox) – 8. Stamkos (Rutta, Cirelli), 29. Palát (Stamkos, Sergačov)

Brankári: Šesťorkin 37/39 - Vasilevskij 28/34

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16 minút a 44 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a jeden bodyček/

Stav série 1:0 pre Rangers.

NEW YORK. New York Rangers zvládli prvý zápas finále konferencie a na domácom ľade porazili Tampu Bay Lightning 6:2.

Erik Černák z porazeného mužstva odohral 16 minút a 44 sekúnd, zaznamenal dve mínusky a jeden bodyček.

Stav stretnutia otvoril v druhej minúte Kreider. O vyrovnanie sa v ôsmej minúte postaral kapitán "bleskov" Steven Stamkos.

Na góly najbohatšiu druhú tretinu otvoril v 28. minúte Vatrano. O vyrovnávajúci a zároveň posledný gól hostí sa zaslúžil v 29. minúte Ondřej Palát. Tomu odpovedal krajan Filip Chytil. V 31. minúte strelil víťazný gól a v 36. pridal poistku.

Tretiu časť si "jazdci" gólovo ukontrolovali. V 41. minúte navýšil náskok Artemij Panarin a o posledný zásah sa postaral Mika Zibanejad.

Hviezdny Igor Šesťorkin mal 37 zákrokov. Jeho náprotivok Andrej Vasilevskij čelil 34 strelám, poradil si s 28.

Newyorčanom domáce prostredie sedí. Vyhrali tu už osem po sebe idúcich duelov. V tejto štatistike útočí na rekord play off brankár Šesťorkin, ktorému na vyrovnanie rekordu Marca-André Fleuryho stačia už len dve po sebe idúce víťazstvá v Madison Square Garden.

Vo výbornej forme hrá Adam Fox. Ten v tohtoročných vyraďovacích bojoch zaknihoval už 20 bodov. Stačilo mu na to 18 duelov. Rýchlejší bol v celej histórii play off NHL len jeden obranca - Al MacInnis.

"Nie sme tím, ktorý sa bude na niečo vyhovárať. Musíme sa jednoducho zlepšiť, pretože prvý zápas nám nevyšiel. Domáci hrali dobre, zaslúžia si pochvalu, ale je pred nami ešte dlhá séria," predpovedal kapitán "bleskov" Stamkos.

Domov»Hokej»NHL»Černákova Tampa začala sériu prehrou, hviezdou bol dvojgólový Čech