Hokejisti New Yorku Rangers sa tešia z rozhodujúceho gólu Barclaya Goodrowa.
Hokejisti New Yorku Rangers sa tešia z rozhodujúceho gólu Barclaya Goodrowa. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. máj 2024 o 07:05

Hrdinom zápasu bol Barclay Goodrow.

NHL - finále Východnej konferencie - 2. zápas

New York Rangers - Florida Panthers 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 5. Trocheck (Fox, Panarin), 75. Goodrow (Trocheck, Trouba) - 19. Verhaeghe (Bennett, Lundell)

Brankári: Šesťorkin 26/27 - Bobrovskij 29/31

/stav série: 1:1/

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v druhom zápase finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 po predĺžení.

O triumfe domácich rozhodol v 15. minúte predĺženia Barclay Goodrow.

Vincent Trocheck sa na víťazstve podieľal gólom a asistenciou, brankár Igor Šesťorkin prispel 26 zákrokmi. Prekonal ho iba Carter Verhaeghe, ktorý v 19. minúte vyrovnal v presilovke na priebežných 1:1.

Rangers hrali v tohtoročnom play-off tri predĺženia a vo všetkých uspeli. "Myslím si, že sme odohrali skvelý zápas a bolo pekné, že sme boli odmenení víťazstvom," uviedol autor presného zásahu v predĺžení Goodrow.

Sergej Bobrovskij v bránke Floridy vykryl 28 striel domácich hráčov. Panthers neuspeli v Madison Square Garden po tom, ako zvíťazili v predošlých štyroch dueloch play-off na klziskách súperov.

Gól padol krátko po tom, ako Goodrow vyhral vhadzovanie v obrannom pásme. "Už si presne nepamätám, ako to tam padlo. Pamätám si len skvelú prihrávku Trochecka a Will Cuylle sa rútil sám na bránku.

Je to dobrý pocit, keď urobíte niečo, čo pomôže vášmu tímu. Odohrali sme výborný zápas," povedal Goodrow pre oficiálny web profiligy.

"Samozrejme, je ťažké prehrať v predĺžení. Nastúpili sme naozaj výbušne, čo sme očakávali a odohrali sme tesný duel. Ideme ďalej, máme pred sebou rýchly obrat," poznamenal obranca "panterov" Aaron Ekblad.

"Nečakali sme, že vyhráme každý zápas. Vstúpili sme do duelu silno, ale máme rozdelené body. Ideme domov a znovu sa sústredíme na ďalší zápas. Prehrali sme tesný zápas, no ideme ďalej," dodal

Séria sa za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy presúva do Sunrise na Floridu, tretí zápas sa hrá v nedeľu o 21.00 SELČ.

Pavúk play-off NHL

Domov»Hokej»NHL»Experti na predĺženie? Rangers nedovolili Floride priblížiť sa k finále Stanley Cupu