Juraj Slafkovský počas výmeny názorov s Maxom Domim. (Autor: X / MissinCurfew)
Oh my Hockey|10. mar 2024 o 12:42

Juraj Slafkovský bol v noci vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.

MONTREAL. Juraj Slafkovský bol v nočnom kanadskom derby medzi Montrealom Canadiens a Torontom Maple Leafs neprehliadnuteľný.

Asistoval na obidva góly domácich a v posledných minútach mohol po výmene puku s Mathesonom poslať zápas do predĺženia.

Jeho strelecký pokus napokon skončil na tyčke a jeho tím súperovi podľahol 2:3. Mladý Slovák bol v stretnutí s časom 21 minút a 23 sekúnd štvrtým najvyťažovanejším hráčom svojho tímu.

Celkovo mal v zápase šesť streleckých pokusov, z toho tri leteli na bránu a donútili tým Iľju Samsonova k zákroku.

Počas zápasu mal konflikt s Domim

V zápase sa prezentoval aj svojou tradičnou fyzickou hrou, ktorá vyústila nielen do piatich bodyčekov, ale aj do angažovania v rámci hromadnej strkanice, počas ktorej si zobral do ,,opatery“ obrancu Morgana Riellyho.

To sa nepáčilo Maxovi Domimu, tvrdému chlapíkovi z tímu súpera, s ktorým mal následne 19-ročný mladík výmenu názorov.

Slafkovského útok patrí momentálne k najlepším

So zaujímavou štatistikou prišla kanadská televízia Sportsnet, ktorá v infografike priniesla prehľad najlepších formácií z pohľadu počtu gólov v hre 5 na 5 od prerušenia súťaže kvôli konaniu Zápasu hviezd.

Vyplýva z nej, že od februára je v tomto smere útočná formácia Caufield-Suzuki-Slafkovský s jedenástimi gólmi druhá najlepšia v celej NHL.

ŠTATISTIKA: Útočné formácie s najviac gólmi v hre 5 na 5 od All-Star pauzy

Viac presných zásahov zaznamenalo len trio Columbusu Blue Jackets v zložení Gaudreau-Jenner-Roslovic, ktoré však ďalšie góly nepridá, nakoľko Jack Roslovic bol pred uzávierkou prestupov vymenený do New York Rangers.

O jeden gól menej zaznamenali hviezdne útoky v zložení Draisaitl-McDavid-Hyman a Lehkonen-MacKinnon-Rantanen.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský takmer poslal duel do predĺženia. V čom je jeho útok druhý najlepší?