Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lídra dvadsiatky vylúčili z prípravy na MS. Bol hrubý k spoluhráčom

Maxim Čajkovič (vľavo) na ilustračnej fotografii. (Autor: Radovan Stoklasa - TASR)
Jerguš Radačovský|Publikované 4. dec 2020 o 19:50

Musí niesť následky za svoje správanie.

BRATISLAVA. Slovenský útočník Maxim Čajkovič bol vylúčený z prípravy hokejovej dvadsiatky, ktorá sa pripravuje na MS v Kanade.

Devätnásťročný útočník už opustil kemp. Dôvodom bolo hrubé porušenie športových a ľudských hodnôt, informuje portál hockeyslovakia.sk.

Prezentoval sa neférovým správaním

„Celý realizačný tím sa jednohlasne uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami, ktoré sú od predsezónneho obdobia nastavené trénermi a hráčmi vrátane neho.

V piatkovom prípravnom zápase reprezentantov medzi sebou sa viackrát prezentoval neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu výrazne za hranicou únosnosti.

Realizačný tím sa zhodol, že takéto správanie hráčov nebude tolerovať. Maxima Čajkoviča preto vylúčil z prípravy na majstrovstvá sveta,“ uvádza v stanovisku realizačný tím juniorskej reprezentácie.

Čajkovič: Mrzí ma, čo sa stalo

Čajkovič mal patriť medzi najväčšie opory Slovenska. V prípravnom zápase reprezentácie strelil za Biely tím dva góly. Nakoniec zvíťazil 5:3 Modrý tím, v drese ktorého dvakrát skóroval Michal Mrázik.

„Mrzí ma, čo sa stalo. Uvedomujem si, že moje správanie nebolo vhodné a nesiem zaň následky. Rozhodnutie realizačného tímu rešpektujem,“ povedal Maxim Čajkovič, cituje ho hockeyslovakia.sk.

Devätnásťročný mládežnícky reprezentant odohral uplynulé dve sezóny v QMJHL v drese Saint John Sea Dogs. Dokopy nastúpil na 96 zápasov a nazbieral 88 bodov (40+48). Pred touto sezónou zmenil dres a mal by pôsobiť v tíme Val-d'Or Foreurs.

Na začiatku sezóny však hosťoval v tíme Bratislava Capitals. Čajkovič bol minulý rok jediným draftovaným slovenským hokejistom do NHL, keď si ho v 3. kole z celkového 89. miesta vybral klub Tampa Bay Lightning.

VIDEO: Počkajte, kým sa načíta

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.