CALGARY. Slovenský hokejista Martin Pospíšil vyjadril vôľu reprezentovať Slovensko na MS v hokeji 2025.
V rozhovore pre portál sport.aktuality.sk prezradil, že by sa chcel zúčastniť svetového šampionátu, ktorý sa tento rok koná vo Švédsku a Dánsku.
„Veľmi rád by som prišiel. Som tomu otvorený. Uvidím, ako sa rozhodne manažment, či ma pustia," uviedol 25-ročný útočník.
Pospíšil prvýkrát reprezentoval Slovensko vlani na MS v hokeji 2024 v Česku. V siedmich zápasoch nazbieral rovnaký počet bodov a patril medzi najlepších hráčov výberu trénera Craiga Ramsayho.
V poslednom zápase skupinovej fázy proti Švédsku si privodil zranenia ramena, ktoré ho vyradilo zo štvrťfinálového stretnutia proti Kanade (3:6).
Pospíšil v tejto sezóne NHL odohral 81 zápasov a pred posledných stretnutím má na konte 25 bodov za štyri góly a 21 asistencií.
Posledné zápasy dohrával so zraneniami, ktoré ho limitovali natoľko, že musel vynechať niekoľko tímových tréningov.

„Mal som zranenie v hornej časti tela. Nebolo iba jedno, nechcem to presne hovoriť, ale bolo to ešte väčšie ako rameno.
Posledné mesiace som sa snažil čo najviac oddychovať a byť pripravený na zápasy. Stretnutia nakoniec boli celkom dobré, len počas celej sezóny chýbali góly," priblížil odchovanec zvolenského hokeja.
Jeho účasť na MS v hokeji môžu zmariť iba zlé výsledky výstupných vyšetrení, ktoré ho čakajú po poslednom zápase základnej časti.
„Budem mať ešte pohovor s doktorom a výstupné testy. Uvidím ako to dopadne," zhodnotil Pospíšil.
Flames v noci na stredu definitívne prišli o šancu na play-off. Z hry ich vyradili víťazstvá konkurentov z Minnesoty a St. Louis. Calgary tak obsadia prvé nepostupové miesto v Západnej konferencii.
Nič na tom nezmenil ani triumf „plameňov" doma nad Vegas 5:4 po nájazdoch. Pospíšil v zápase odohral viac ako 12 minút a prezentoval troma strelami na bránku a jedným bodyčekom.
"Sme radi, že sme vyhrali, ale nič to nemení na tom, že nepostupujeme do play-off, čo ma veľmi mrzí.
Posledné týždne sme hrali veľmi dobré zápasy a mali sme šancu. Boli sme blízko, ale taký je šport a hokej. Verím, že budúcu sezónu sa nám to podarí," uviedol Pospíšil.
Calgary odohrajú posledný zápas sezóny v noci na piatok proti Los Angeles (3:30 SEČ).
Tabuľky NHL
Východná konferencia:
Západná konferencia:

















