Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hrivík prišiel ako súper Slovana. KHL je úplne iný svet

Marek Hrivík (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 22. nov 2018 o 21:57

Center Viťaza Podoľsk odohrá v piatok v Bratislave dôležitý zápas pred očami svojej rodiny.

BRATISLAVA. Dlhých deväť rokov strávil slovenský hokejový útočník Marek Hrivík v zámorí.

Pred aktuálnou sezónou sa rozhodol pre zmenu a zamieril do ruskej KHL. V klube Viťaz Podoľsk mal výborný úvod ročníka a istý čas sa pohyboval na popredných priečkach produktivity celej súťaže, no od záveru septembra až do polovice novembra neskóroval ani raz.

Hrivík ukončil strelecké suchoty

Streleckú smolu prelomil až v stredu vo víťaznom súboji na ľade Dinama Riga.

Pre každého je motivácia dostať sa do reprezentácie na domáci šampionát. Bude to veľká vec pre slovenský hokeja a našich fanúšikov.


MAREK HRIVÍK

"Mal som super začiatok, potom sa darilo iným chalanom a ja som mal trochu 'tichšie' obdobie. Pre mňa body nie sú najdôležitejšie aspekty. Dôležité je, aby som víťazil," povedal slovenský hokejista.

Bližšie sa rozhovoril o dlhšej sérii bez zápisu do bránky súperov.

"Dlhšie som nedal gól, bolo to trochu trápenie. Mužstvu sa celkom darilo, no potom sme pár zápasov prehrali. Teraz tu máme najťažšiu časť, pretože sme sa predstavili v Rige a teraz hráme v Bratislave, sú to tímy okolo nás v tabuľke. Potrebujeme s nimi dobré body," prezradil 27-ročný rodák z Čadce.

"Na začiatku sezóny som mal drobnejšie zranenia, ale už je všetko v poriadku a som rád, že opäť môžem hrať bez obmedzení. Nemám sa na čo sťažovať, pretože hrávam pravidelne cez 20 minút. Som rád, že mám takú príležitosť," zhodnotil.

Práve zdravotné problémy ho vyradili z hry o novembrové reprezentačné štarty na Nemeckom pohári v Krefelde.

"Bol som zranený a s generálnym manažérom Mirom Šatanom sme sa dohodli, že turnaj vynechám a budem sa snažiť prísť v decembri. Zatiaľ je všetko v poriadku a ak dostanem poriadku, tak prídem veľmi rád," informoval Marek Hrivík.

Dôležitý zápas pred očami rodiny

Jeho tím Viťaz Podoľsk je v tabuľke Západnej konferencie na hranici postupu do play-off a v piatok ho čaká dôležitý súboj proti Slovanu Bratislava, ktorý zaostáva iba o štyri body.

"Bude to veľmi vážny zápas pre mňa aj tím. Už je to dosť dlho, keď som hral doma na Slovensku. Veľmi sa na to teším, na zápase budem mať veľa členov rodiny a známych," pokračoval Hrivík, ktorý na Slovensku predtým naposledy hral v príprave pred MS 2014.

Najbližší súper Hrivíkovho klubu Slovan Bratislava má aktuálne najhoršiu defenzívu v súťaži, keď inkasoval už 108 gólov.

"Nemyslím si, že Slovan má zlú obranu, veď je tam Andrej Meszároš ši Michal Sersen. Nemyslím si, že nás v piatok čaká niečo jednoduché. Aj Slovan si uvedomuje situáciu, bude hrať naplno a chce získať dva body," doplnil.

KHL a NHL sú iné svety

Po zmene hokejového pôsobiska, keď Severnú Ameriku vystriedal za Rusko, si Hrivík stále na niektoré špecifiká len zvyká.

"Rozdiel medzi KHL a NHL je veľký vo všetkom, či už ide o trénovanie, zázemie klubov aj štýlu hry. Stále si na to trochu zvykám."

Návrat do USA či Kanady aktuálne nie je v hre. "Momentálne nad tým vôbec nerozmýšľam a sústredím sa na to, čo je tu a teraz. A uvidíme, čo príde," povedal.

Vo štvrtok podvečer v Bratislave priznal, že "prestup" zo zámoria do KHL zvolil aj preto, že má väčšiu šancu bojovať o účasť na domácich MS, ktoré v máji 2019 budú hostiť Košice a Bratislava.

"Pre každého je motivácia dostať sa do reprezentácie na domáci šampionát. Bude to veľká vec pre slovenský hokeja a našich fanúšikov," dodal Hrivík.

Autor: SITA

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.