Fín už dvíhal ruky nad hlavu. Hviezda Kanady zabránila gólu na bránkovej čiare

Mason McTavish zakročil v poslednej chvíli, puk už smeroval do brány.
Mason McTavish zakročil v poslednej chvíli, puk už smeroval do brány. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|21. aug 2022 o 10:49

Nemohlo to byť tesnejšie, kričal komentátor.

BRATISLAVA, EDMONTON. Prebiehali úvodné minúty predĺženia finálového zápasu MS v hokeji do 20 rokov 2022.

Fínom, ktorým sa podarilo vyrovnať z 0:2 na 2:2, sa naskytla po chybe Kanaďanov obrovská príležitosť na rozhodnutie.

Brankár Dylan Garand už bol prekonaný a puk smeroval do brány.

Kanadský kapitán a najproduktívnejší hráč turnaja Mason McTavish zasiahol puk najskôr vo vzduchu a následne ho odpálil z bránkovej čiary.

"Nemohlo to byť tesnejšie," kričal kanadský komentátor.

O minútu neskôr Kanaďania rozhodli predĺženie, keď sa presadil Johnson.

McTavish bol neskôr vyhlásený za najužitočnejšieho hráča turnaja (MVP). Treba dodať, že celkom zaslúžene.

Okrem 17 bodov, ktoré nazbieral v 7 zápasoch, zachránil svoj tím od prehry v predĺžení.

Kanada získala 19. titul v juniorskej kategórii.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fín už dvíhal ruky nad hlavu. Hviezda Kanady zabránila gólu na bránkovej čiare