Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. sep 2022 o 17:56 (aktualizované 29. sep 2022 o 07:10)

Juraj Slafkovský a Filip Mešár dostali miesto na krídlach.

MONTREAL. Juraj Slafkovský hral v prípravnom zápase proti Torontu Maple Leafs hrať na ľavom krídle prvej útočnej formácie. Jeho spoluhráčmi boli Rem Pitlick a Joel Armia.

Jeho krajan Filip Mešár sa predstavil na ľavom krídle tretej lajny s Owenom Beckom a Mitchellom Stephensom. V prvom prípravnom dueli hral na pozícii centra.

Obaja Slováci hrali aj proti New Jersey Devils. Napriek aktívnej hre nebodovali, dostali šancu na reparát.

Toronto Maple Leafs nastúpili bez najväčších hviezd. Na šancu zahrať si proti detskému idolu Austonovi Matthewsovi si Slafkovský bude musieť ešte počkať.

Zápas sa začal o 1.00 SEČ a pre Slovákov nebol úspešný. Habs nestrelili ani gól, prehrali 0:3.

Slafkovský ako člen prvého útoku odohral 16 minút a 25 sekúnd. Zaznamenal mínusku, štyri strelecké pokusy a dva bodyčeky.

Jeho krajan Filip Mešár sa opäť prezentoval aktívnou hrou, pričom raz takmer strelil gól po vynikajúcej individuálnej akcii. Odohral 12 minút a 15 sekúnd, dva razy vystrelil, pripísal si bodyček a blok.

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský si zahral proti bývalému obľúbenému klubu. Bol v prvej lajne