Juraj Slafkovský a Filip Mešár na tréningu Montreal Canadiens.
Juraj Slafkovský a Filip Mešár na tréningu Montreal Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. sep 2022 o 20:40

Slováci boli pri víťazstve svojho tímu na Prospect Challenge.

BUFFALO. Slovenskí hokejisti Juraj Slafkovský a Filip Mešár boli pri víťazstve Montrealu Canadiens 7:2 nad Ottawou Senators v rámci turnaja Prospects Challenge 2022.

Ani jeden zo Slovákov sa bodovo nepresadil. Mešár bol na ľade pri dvoch góloch svojho tímu.

Po jeho zavezení puku do útočného pásma strelil Montreal v polovici druhej tretiny gól na 3:1.

Tréneri jeho aktivitu ocenili a v tretej tretine ho posunuli z druhej formácie do prvej práve k Slafkovskému.

Vytvorili si niekoľko príležitostí, no skórovať sa im nepodarilo.

V zápase zaujala najmä akcia útočníka Canadiens Johna Parker-Jonesa.

Mladý Kanaďan v oslabení v druhej tretine šikovne vypichol súperovi puk a samostatný nájazd zakončil efektným gólom.

Montreal si po prehrách 3:4 s Buffalom a 3:4 po predĺžení s New Jersey pripísal v poslednom stretnutí na turnaji mladých nádejí víťazstvo.

Domov»Hokej»NHL»Mešár a Slafkovský začali oddelene, dohrávali spolu. Montreal nedal šancu Ottawe