Hudáček je stále bez zmluvy, pripravuje sa na Spiši. Kam povedú jeho ďalšie kroky?

Július Hudáček (vľavo).
Július Hudáček (vľavo). (Autor: TASR)
SITA|17. aug 2022 o 14:51

V tejto chvíli ešte cítim motiváciu ísť von, povedal.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový brankár Július Hudáček aktuálne nemá žiadny angažmán a vo forme sa udržiava s extraligovým tímom HK Grotto Spišská Nová Ves.

Tridsaťštyriročný vicemajster sveta z roku 2012 má za sebou prípravný zápas proti konkurenčnému HC Košice (1:2), ktorému v rokoch 2009 až 2011 pomohol k zisku troch majstrovských titulov bez prerušenia.

"Určite to bolo špecifické. Stále tam mám veľa známych a teším sa napríklad na pozápasové debaty s kustódmi. Tí sú tam ešte z mojich čias. Poznám, samozrejme, aj pár hráčov.

Boli tam podpichovačky, ale snažil som sa nesústrediť na súpera," povedal na margo duelu proti Košiciam rodák zo Spišskej Novej Vsi a odchovanec miestneho hokejového klubu pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Hudáček sa so Spišskou Novou Vsou pripravuje už druhý mesiac a nevylučuje, že v tíme zostane aj v úvode sezóny 2022/2023.

Skúsený gólman priznal, že nedávno bol blízko k podpisu novej zmluvy. "Pred dvomi týždňami som si myslel, že sa už dohodneme s jedným klubom. Vieme však, aká je v súčasnosti situácia v Rusku a v KHL. Približne päť až šesť klubov stále čaká a na tom trochu stojí trh v Európe.

V najbližších dvoch týždňoch sa možno niečo stane, nevylučujem však ani to, že ostanem do novembra v Spišskej. Doma sa mi páči a s rodinou si to užívame. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, ale ak príde dobrá ponuka, tak nie som proti," pokračoval najlepší brankár a najužitočnejší hráč ročníka 2014/2015 vo švédskej SHL, ktorý už ukončil reprezentačnú kariéru.

Účastník siedmich svetových šampionátov povedal, že by ešte chcel pôsobiť v zahraničí. Nebráni sa však ani zotrvaniu v materskom klube.

"Podmienky v Spišskej sa každým rokom zlepšujú a momentálne je to stabilne fungujúci klub. Doma je doma a určite nevylučujem, že si tu ešte zachytám. V tejto chvíli však ešte cítim motiváciu ísť von," dodal starší brat reprezentačného útočníka Libora Hudáčka.

Nachádzate sa tu: