Vráti sa domov? O obrancu Arizony Chychruna sa vraj bije minimálne sedem klubov

Jakob Chychrun. (Autor: SITA/AP)
Šimon Čop|23. jan 2022 o 15:54

Jeho meno bude zrejme jedno z najsledovanejších počas uzávierky prestupov.

ARIZONA. Hoci nezažíva najlepšiu sezónu, púta záujem. Jakob Chychrun patrí medzi obranné stálice Národnej hokejovej ligy. Zmení dres?

To bude otázka, ktorá bude jeho osobu prenasledovať v nasledujúcich mesiacoch. Ako informujú Jeff Marek a Elliotte Friedman, Coyotes majú na stole niekoľko ponúk.

Friedman o ňom v 32 Thoughts podcaste hovoril takto: "Myslím si, že je do toho zahrnutých mnoho klubov. Coyotes ho zrejme preferujú poslať na východ, no neviem stopercentne povedať, či sa to stane.

O Floride si myslím, že ho chce silou-mocou získať a sú pripravení urobiť všetko, čo bude potrebné. A nie sú jediní. Los Angeles, Anaheim, St. Louis, dokonca si myslím, že aj Columbus má záujem. Počul som dokonca o Rangers."

Cena sa ťažko odhaduje

Pre Coyotes by bola takáto situácia veľkým plusom, lebo by si pri bitke kupcov mohli zažiadať o veľkú protihodnotu. Podľa Mareka klub hľadá mix mladého hráča NHL, perspektívneho prospekta a voľby v prvom kole draftu.

Podobne bol z Minnesoty v roku 2011 vymenený Brent Burns spolu s druhým kolom draftu. Opačným smerom putoval Devin Setoguchi, Charlie Coyle a výber v prvom kole draftu 2011, vďaka ktorému si Wild vybrali Zacka Phillipsa, ktorý hral v sezóne 2019/20 za Duklu Michalovce.

Chychrunovu cenu znižuje výkonnosť. V 29 dueloch sezóny zaznamenal iba dva góly a šesť asistencií. Ročník 2020/21 pritom skončil s 18 gólmi a 23 asistenciami v 56 stretnutiach.

Aktuálne poberá 4 600 000 dolárov do konca sezóny 2024/25. V posledných dvoch rokoch zmluvy mu platí modifikovaná klauzula o nevymeniteľnosti, vďaka ktorej si môže vybrať desať destinácií, kam nemôže byť vymenený.

Najvážnejší kandidáti

S menom Chychruna sa najaktívnejšie spájajú Panthers. Päť bekov má v ich zostave pevné miesto, šiesty post je preto otvorený.

Lídrami sú Aaron Ekblad a MacKenzie Weegar nasledovaní Gustavom Forslingom. O fyzickú stránku hry sa stará Čech Radko Gudas a pravidelne hráva i Brandon Montour.

Ak by "panteri" zaplnili voľnú pozíciu pred play off práve Chychrunom, svoju defenzívu by mohli ešte skvalitniť. Otázne je, akú formu chytí americký obranca, ktorý je s hodnotou -31 suverénne najhorší hráč NHL v štatistike +/-.

S Floridou ho však spája špeciálne puto - narodil sa tu a vyrástol. Domáce prostredie môže byť faktorom, ktorý by mu pomohol nájsť stratenú fazónu.

Druhým vážnym kandidátom majú byť New York Rangers, a to hlavne z toho dôvodu, že Jeff Marek prezradil prvý rys možnej protihodnoty.

Insider tvrdí, že klub poslal do Arizony ponuku, ktorá zahŕňa Vitalija Kravcova.

Niečo také by nebolo prekvapením. Ruský útočník sa v New Yorku Rangers nedokázal uchytiť a organizácia mu povolila hľadať si nového zamestnávateľa. Dvadsaťdvaročný Kravcov je momentálne na hosťovaní v Traktore Čeľabinsk.

V prípade Chychrun hovorila dvojica insiderov dokopy o siedmich kluboch, menovite Florida Panthers, New York Rangers, Los Angeles Kings, Anaheim Ducks, Boston Bruins, St. Louis Blues a Columbus Blue Jackets.

Ak sa potvrdia Friedmanove slová, že ho Yotes preferujú predať na východ, automaticky sa zvyšujú šance Floridy, Rangers, Bostonu a Columbusu.

Šimon Čop
Šimon Čop Pochádza zo Sniny, vyrastal v športovo založenej rodine a "Žigo" vedel povedať ešte skôr, ako "mama". Novinársky smer si vybral už v tínedžerskom veku, v šestnástich založil vlastný blog - Oh my Hockey. So svojou redakciou zameranou na hlbší pohľad do sveta NHL po piatich rokoch prešiel pod Sportnet. Ich cieľ zostáva rovnaký, priniesť čitateľom unikátny obsah o najlepšej hokejovej lige sveta.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: