Dvadsiatka bude opäť pod vedením Feneša, osemnástka so zaujímavým menom

Tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš.
Tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser )
TASR|12. jún 2023 o 15:40

Feneš viedol slovenskú dvadsiatku na dvoch mládežníckych MS.

BRATISLAVA. Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov povedie aj v nasledujúcom období Ivan Feneš. Trénerom osemnástky sa stal Martin Dendis.

Rozhodol o tom Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktorý schválil nominácie na zloženie trénerských štábov vo všetkých mládežníckych kategóriách mužov.

Dendis je 31-ročný tréner, ktorý dlhodobo pôsobil vo Švédsku. Začínal ako hlavný kouč v mládežníckych kategóriách klubu Linköping HC, v ročníku 2022/2023 pôsobil už aj v pozícii asistenta v tíme AIK Štokholm v druhej najvyššej švédskej súťaži.

Tento rok v apríli bol súčasťou realizačného tímu do 20 rokov na domácom Turnaji piatich krajín v Poprade. 

Feneš viedol slovenskú dvadsiatku na dvoch majstrovstvách sveta. Na šampionáte v kanadských mestách Edmonton a Red Deer na prelome rokov 2021 a 2022 obsadili jeho zverenci 9. miesto.

Na uplynulých MS v Halifaxe a Monctone vypadli vo štvrťfinále po prehre s Kanadou 3:4 po predĺžení a skončili na konečnom 6. mieste.

"Martin Dendis je veľmi mladý, ale má dlhoročné skúsenosti. Vnímame to ako nový vietor. Verím, že zúročí skúsenosti, ktoré nabral vo Švédsku," povedal Šatan.

Výber SR do 15 rokov povedie Július Beňuš, šestnástku Michal Blanár a k sedemnástke sa presunie Ivan Králik .

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Dvadsiatka bude opäť pod vedením Feneša, osemnástka so zaujímavým menom