Ernest Bokroš končí ako tréner Prešova.
Ernest Bokroš končí ako tréner Prešova. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|8. nov 2022 o 23:28

Prešovčania sú posledným tímom v extralige.

PREŠOV. Tréner Ernest Bokroš nebude pokračovať na lavičke hokejistov Prešova. Vedenie klubu ukončilo spoluprácu so skúseným lodivodom.

Dôvodom mali byť neuspokojivé výsledky prešovských hokejistov, ktorí sa po šiestich prehrách v rade ocitli na dne tabuľky.

Novým hlavným trénerom sa stane Juraj Faith, ktorý predošlé dve sezóny pôsobil ako asistent v Michalovciach.

Aktuálny súťažný ročník začal 46-ročný Košičan ako hlavný tréner v poľskom tíme Podhale Nowy Targ.

Klub zároveň oznámil, že asistentmi hlavného trénera zostávajú Dušan Brincko a Rudolf Jurčenko.

Bokroš sa stal trénerom Prešova vlani, keď sa klub vrátil po 23 rokoch do najvyššej súťaže.

Základnú časť sezóny 2021/2022 ukončili Prešovčania na 10. mieste. V predkole play-off však dokázali vyradiť Spišskú Novú Ves a postúpili do štvrťfinále.

V ňom podľahli neskoršiemu majstrovi Slovanu Bratislava 0:4 na zápasy.

Aktuálnu sezónu odštartovali úspešne, keď mali po šiestich zápasoch na konte štyri víťazstvá. V ďalších desiatich stretnutiach však dokázali vyhrať len raz.

Navyše si pripísali aj nevídanú prehru, keď v 12. kole na ľade Liptovského Mikuláša viedli po prvej tretine 5:0, zápas však napokon prehrali 5:6 po predĺžení.

Na šokujúcu porážku vtedy reagoval aj generálny sponzor klubu.

"Výsledok a priebeh zápasu je pre nás viac ako zarážajúci. Takéto výsledky sú neprijateľné," uviedlo v stanovisku pre Sportnet vedenie spoločnosti MV transport Slovakia.