NHL: Florida nevyužila ďalší mečbal, Edmonton znížil stav série

Florida Panthers - Edmonton Oilers: Sledujte s nami online prenos z finálového zápasu zámorskej NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. jún 2024 o 20:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z piateho finálového zápasu zámorskej NHL: Florida Panthers - Edmonton Oilers.

SUNRISE. Florida Panthers a Edmonton Oilers dnes hrali piaty zápas finálovej série NHL v sezóne 2023/2024.

Edmonton dokázal triumfovať na ľade Floridy 3:5 a znížil tak stav série z jeho pohľadu na 2:3.

Kde sledovať NHL v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Florida Panthers - Edmonton Oilers dnes (hokej, NHL, finále, výsledky, streda, NAŽIVO)

NHL Finále 2023/2024
19.06.2024 o 02:00
Florida
3:5
(0:1, 2:3, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Edmonton
Prehľad
Góly a asistencie: 27. M. Tkachuk (Rodrigues), 33. Rodrigues (Montour, Bennett), 45. Ekman-Larsson (M. Tkachuk) – 6. C. Brown, 22. Hyman (Bouchard, McDavid), 25. McDavid (Foegele, Bouchard), 32. Perry (McDavid, Bouchard), 60. McDavid. Rozhodca: O'Rourke, Kozari – MacPherson, Murray. Diváci: 19956.

3. Evan Bouchard (EDM) 0+3
Finále Stanley Cupu nekončí, Florida nevyužila ani druhý Championships Point a série se bude přesouvat zpět do Edmontonu! Oilers dokázali ve třetí třetině, ve které byli pod tlakem, udržet až do posledních sekund těsně jednobrankové vedení, které pak pojistil gólem do prázdné brány Connor McDavid. Kapitán Edmontonu po čtyřech bodech ze čtvrtého zápasu (1+3) zaznamenal čtyři body i dnes, tentokrát za dvě branky a dvě asistence. McDavidovi může Edmonton děkovat, že dál bojuje o Stanley Cup, jeho výkony v posledních dvou utkáních jsou zkrátka fenomenální.

Smutná Florida se potřebuje zkoncentrovat. Stále je ve vedení 3:2 na zápasy a stačí jí jedno vítězství k historicky prvnímu triumfu ve Stanley Cupu. Dvakrát to ale nedokázala dotáhnout. Třetí pokus přijde na řadu v noci z pátka na sobotu, kdy se bude hrát v kanadské Albertě.
Konec zápasu.
59:42
59:42
goalEdmonton právě vstřelil branku!
Jenže puk šel do prostoru, kam si sjel CONNOR MCDAVID a je hotovo. Kapitán Edmontonu trefuje prázdnou bránu. Bez asistence.
59:38
59:38
importantPuk mířil do prázdné brány Floridy, ale Tkachuk na poslední chvíli skočil směrem do brankoviště a odpálil jen holí!
59:15
Po přetahované u hrazení se puk dostal na střídačku hostů.
59:00
Kotouč vyletěl do ochranné sítě v pásmu Edmontonu.
58:48
importantKotouč hosté opět vyhodili a tentokrát za ním vyrazil Mattias Janmark, který jej dokázal trefit i přes vracejícího se Verhaegheho. Chyběly centimetry, kotouč se zastavil o pravou tyč! Florida dál žije a Edmonton mohou tyto centimetry ještě klidně mrzet!
58:28
Po buly se ke střele procpal Tkachuk, puk se odrazil do středního pásma.
58:22
Oddechový čas pro tým Florida Panthers.
58:22
Reinhart nic nevymýšlel, uvolnil se ke střele zpoza kruhů a Skinner jej dokázal vychytat.
58:06
Barkov zkoušel štěstí z ostrého úhlu z bekhendu, Skinner vyrazil puk jen před sebe, ale tam zasáhla obrana, která vyhodila puk do středního pásma.
57:29
importantSkinner přerušuje hru a Florida bude pokračovat bez brankáře! Napřed ale komerční pauza.
57:21
Ekman-Larsson chtěl využít tlačenice před brankovištěm ke skryté střele, ale branku minul.
56:49
Edmonton teď předvedl v obraně několik dobrých zákroků, díky čemuž se Florida vůbec nedostala do kombinace.
55:56
Ekbladova střela zpoza kruhů zaduněla o Skinnerův beton. Florida se snaží vystupňovat tempo a ještě docílit vyrovnání, jinak se série opět přesune do Edmontonu.
54:53
Florida se sice dostala do útoku, ale nepřesnou nahrávkou se zase vyhazuje do neutrální zóny.
54:28
Domácí v plném počtu.
53:46
importantHosté výborně kombinovali v útočném pásmu a zmenšovali manévrovací prostor. Nugenta-Hopkinse však Bobrovskij vychytal a srazil puk za branku. Edmonton vystřelil ve třetí třetině třikrát a všechny střely obstaral Nugent-Hopkins.
53:12
Panthers tentokrát vyhazují přes všechny čáry a prostřídávají.
52:40
Domácí v oslabení vyrazili do útoku, ale do zakončení se nedostali.
52:28
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Dmitrij Kulikov – 2 min., podrážení.
51:18
importantTkachuk měl před brankou odkrytou část klece Edmontonu, ale zachycený puk poslal do zadního hrazení! Posléze se k němu odrazil znovu, ale to už byl Skinner připravený.
50:43
Oilers byli přinuceni být zataženi v obraně. Nakonec vyhazují puk až do pásma Floridy, avšak nikoliv na zakázané uvolnění.
50:03
Přihrávka rukou hostujícího týmu ve středním pásmu. Komerční přestávka.
48:45
Teprve druhá střela Edmontonu ve třetí třetině. Opět se o ni postaral Nugent-Hopkins, Bobrovskij vyráží.
48:38
Kotouč vyletěl do hlediště v pásmu Edmontonu.
48:19
Oba týmy jsou v plném počtu.
48:17
Rodriguesova střela zpoza pravého kruhu byla sražena obranou Edmontonu do ochranné sítě.
47:15
Stejně tak nebyla příliš nebezpečná ani střela Verhaegheho po ledě z uctivé vzdálenosti.
46:38
Stejně tak rychle se přesunula zpět do pásma soupeře i Florida, ale Mikkolova střela tak nebezpečná nebyla.
46:30
importantRychlá akce hostů z vlastního pásma. Nugent-Hopkins dostal nalito do levého kruhu, Bobrovskij se ale rychle přesunul brankovištěm a zachránil svůj tým.
46:19
Komerční pauza.
46:19
Hra se přenesla do pásma Edmontonu, kde Holloway zaháčkoval Tkachuka, který ale svůj pád teatrálně přihrál. Na trestnou lavici jdou oba.
45:57
Jedovatá střela Ceciho mířila směrem k pravé tyči. Bobrovskij si ale prostor hlídal, navíc puk šel těsně vedle.
44:44
Tentokrát rozehrávka Floridy končí icingem.
44:28
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
44:03
44:03
goalFlorida právě vstřelila branku!
OLIVER EKMAN-LARSSON se konečně dočkal! Ve střelbě je dnes velmi aktivní a tentokrát mu to vyšlo. Edmonton zaváhal při vyhození puku z vlastního pásma, domácí se udrželi před Skinnerem a Tkachuk uvolnil Ekmana-Larssona, který z levého kruhu vypálil k pravému růžku kolem ramene Skinnera. Asistence: Matthew Tkachuk.
43:28
McDavid po průniku do útoku parádně přenesl hru do levého kruhu, jenže Bouchard při zpracování puku upadl. Takže se jej opět zmocňuje Florida.
42:17
Verhaeghe se dostal s pukem do levého kruhu a zkusil jej nahodit na Skinnera. Brankář Edmontonu ale nedopustil odraz a má puk pod kontrolou.
41:45
Ofsajd zastavuje útočnou akci domácího týmu.
40:50
Na začátku třetí třetiny hrají oba týmy opatrně, nechtějí se dopustit nějaké chyby hned zkraje periody.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 04:16.
Druhá třetina nabídla pět branek. Edmonton se hned dvakrát dostal do vedení o tři góly, ale Florida se ještě dál drží v zápase, jelikož v obou případech dokázala ztrátu snížit. Ve druhé třetině měla střeleckou převahu (17-10) a pokud se vyhne vylučování, ještě může páté finále dost zdramatizovat.
40:00
Druhá třetina skončila.
40:00
Reinhart se hned po buly opřel do střely, ale ta byla zblokována.
39:59
importantSkinner svou vyrážečkou poslal jedovatou střelu Montoura zpoza pravého kruhu až do ochranné sítě. Ještě jedno vhazování, před kterým už Bobrovskij odchází na střídačku. Panteři jsou v šesti.
39:32
Barkov se snaží být v posledních minutách hodně aktivní, ale v koncovce má smůlu. Tentokrát jej zblokoval Ekholm.
38:45
Henrique byl při protiútoku dostatečně důrazný a protlačil se k odraženému puku. Ten jen tak lehce chtěl vpíchnout mezi betony Bobrovského, jenž se nenechal zaskočit.
38:32
Střela Barkova šla poměrně vysoko a odrazila se Skinnerovi za branku. Brankář Edmontonu netušil, kde puk skončil, ale v tu chvíli už byl v bezpečí.
38:21
Skinner přerušuje hru, počíhal si na střelu Rodriguese z pravého kruhu. Florida už vede na střely 21-19, v té nejdůležitější statistice ale stále prohrává 2:4.
37:49
Tlak Floridy nakonec skončil pukem v hledišti.
37:36
importantTkachuk odvedl za brankou Edmontonu spoustu práce, díky čemuž se Tarasenko dostal ke dvěma střelám z levé strany. Skinner ani jeden pokus nepropustil.
36:26
Hosté v plném počtu.
36:22
Verhaeghe měl spoustu času a prostoru před kruhy, prudká střela švihem končí jako kořist pro Stuarta Skinnera.
35:56
Jedovka Ekmana-Larssona od modré čáry šla nad horní tyč Skinnerovy klece.
35:35
Začíná zkrácená přesilovka Floridy. Ta má puk ve vlastním pásmu a musí hledat cestičku před Skinnera.
34:46
Lundell dostal puk před kruhy, odkud vyslal prudkou střelu zápěstím na Skinnera. Tomu se povedlo dění na hřišti přerušit. Komerční pauza.
34:26
Přesilovce je konec, nedovoleným bráněním se provinil Hyman.
33:42
Domácí vyhodili puk do středního pásma.
33:35
Evan Rodrigues – 2 min., sekání.
33:35
McDavid ze středního pásma prosvištěl po levém křídle do útoku a nahrával před brankoviště na Hymana. Ten byl faulován a Oilers budou hrát přesilovku.
32:54
Domácí vyrazili opět do útoku, Ekman-Larsson i Kulikov byli pouze zblokovaní.
32:08
32:08
Uběhlo 14 sekund a už je to zase o dva góly! Před brankovištěm Edmontonu došlo k divoké skrumáži, ve které se EVAN RODRIGUES dostal k dorážce Montourovy střely. Dorážka šla pravděpodobně mimo branku, ale padající Darnell Nurse si srazil puk do vlastní branky. Za to rozhodně pochválen nebude. Asistence: Brandon Montour, Sam Bennett.
31:54
31:54
Další přesilovkový gól Edmontonu, který se blíží k prodloužení finálové série! Lví podíl na brance má Connor McDavid, který zavezl puk do útočného pásma, prokličkoval se skrz tři protihráče a před brankovištěm jen tak lehce přiťuknul ke COREYMU PERRYMU, jenž měl situaci pak už snadnou. Asistence: Connor McDavid, Evan Bouchard.
31:32
Domácí se osvobozují.
30:59
Až Hyman dokázal ohrozit Bobrovského, bekhendem na něj však nevyzrál.
30:29
Oilers pálí ostrými, dvě střely však byly zblokovány, načež Draisaitl přestřelil.
30:02
Vylučuje se na straně Floridy. Okposo dostává trest za hákování. Reklamní brejk.
29:43
Po Ceciho střele zpoza levého kruhu, kterou Bobrovskij vyrazil, se domácí dopustili icingu.
29:03
Kotouč ve středním pásmu vyletěl mezi střídačky.
28:47
Edmonton vyhazuje na zakázané uvolnění. Teď čelí hodně nepříjemnému tlaku soupeře.
28:37
Domácí vybojovali ve středním pásmu puk a vyrazili k dalšímu útoku. Zakončující Ekman-Larsson ale Skinnera nepřekonal, dobrý zákrok hostujícího gólmana.
28:12
Florida hodně ožila. Tarasenko se dostal ke střele z levé strany, Skinner puk vytěsnil vedle levé tyče.
27:37
Icing Edmontonu, vhazuje se před Skinnerem.
26:53
26:53
Obrovská hrubka Edmontonu! Hosté získali ve svém pásmu puk a mohli jej vyvézt, jenže u mantinelu se nechal obrat Holloway Rodriguesem, který okamžitě nahrál do mezikruží MATTHEWOVI TKACHUKOVI, jenž své střelecké pozice po pár krocích dokázal využít a prostřelil Skinnera! Asistence: Evan Rodrigues.
26:02
Komerční přestávka.
25:42
Kotouč v pásmu Oilers vyletěl do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Skinnerem.
25:00
25:00
Protiútok Edmontonu končí pro Floridu tragicky. Foegele byl při sprintu za pukem úspěšný, vybojoval puk a předal ho CONNOROVI MCDAVIDOVI, který sice nebyl ve střeleckém úhlu a naznačoval nahrávku, ale povedlo se mu z levého kruhu parádně trefit levou nohu Bobrovského, díky čemuž se puk odrazil za jeho záda. Asistence: Warren Foegele, Evan Bouchard.
24:49
O druhý střelecký pokus se nyní postaral Tkachuk, který protečoval na Skinnera.
24:24
Zakázané uvolnění, jehož se dopustili domácí po snaze o rozehrávku další akce z hloubi vlastního pole. Florida zatím ve druhé třetině jen jednou vystřelila na branku.
23:48
Florida vyrazila do protiútoku z vlastního pásma, Rodrigues se ale ke střele z levého kruhu nakonec nedostal.
23:27
O poznání úspěšnější byl Luostarinen, který se u brankoviště procpal do zakončení. Skinner mu ale střelu zlikvidoval a přerušil hru.
22:34
Ekman-Larsson zkoušel své štěstí z dálky, střelou z nápřahu branku soupeře netrefil.
21:58
21:58
Dvě sekundy před koncem přesilovky se povedlo Evanovi Bouchardovi vypálit vysokou střelu od modré čáry, kotoučem trefil před brankovištěm zápolícího ZACHA HYMANA, který protečoval tak dobře, že Bobrovskij byl bez šance. Asistence: Evan Bouchard, Connor McDavid.
21:40
Barkov a Ekblad vypomohli Bobrovskému svými bloky, Edmonton ale dál drží útočné pásmo.
21:15
Až teď se Edmonton pevně usadil v útočné třetině a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
20:55
Florida prozatím výborně brání své pásmo. Znovu vyhazuje kotouč do bezpečí.
20:39
Hosté se pokusili ve středním pásmu vyslat Hymana do úniku, ale elitního střelce Oilers zastavilo postavení mimo hru.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 03:15.
Edmonton půjde do druhé třetiny s dvouminutovou přesilovkou.
Edmonton do pátého finále Stanley Cupu vstoupil o něco lépe, když se mu povedlo v oslabení otevřít skóre zápasu. V šesté minutě využil únik na Bobrovského Connor Brown. To nejpodstatnější se dělo zhruba do 14. minuty, od té chvíle byla k vidění jen jedna střela Edmontonu, jinak oba týmy spíš úporně bojovaly o puk, než aby předváděly pohledný hokej.
20:00
První třetina skončila.
20:00
Po závěrečné siréně je oznámen trest pro Mikkolu za nedovolené bránění.
19:53
Bude se vylučovat na straně Floridy. Edmonton má výhodu.
19:35
Hosté výborně napadají rozehrávku soupeře a zkouší se ještě dostat v závěru ke kotouči.
18:59
Hosté se zmocnili puku a vyrazili do rychlého protiútoku. Se střelou po ledě od Hollowaye z pravé strany neměl Bobrovskij žádné obtíže.
18:39
Bennett se zpoza klece snažil procpat přihrávku před brankoviště, jeho pas ale adresáta nenašel.
17:48
Po dlouhé době se domácím povedlo dostat ke střele, byť pouze zblokované. Mikkola trefil nohu Henriqua před brankovištěm Skinnera.
16:40
Obrázek hry se příliš nemění. Florida se de facto pouze brání a odvrací útoky Edmontonu, kterému se naopak nedaří usadit v útočném pásmu.
16:00
Edmonton vede na střely 9-6. Tato statistika se nepohnula už dobré čtyři minuty.
15:41
Další akci hostů zastavuje přihrávka rukou. Komerční pauza.
15:22
Edmonton se znovu a znovu tlačí do útočného pásma. Byť se nedostává ke střelbě na Bobrovského, je v těchto minutách jednoznačně aktivnějším týmem.
14:36
Ekman-Larsson se nyní blýskl v obraně. Zblokoval dvě rychlé střely hostujícího celku a pomohl Bobrovskému.
14:24
Postavení mimo hru, do něhož vjeli domácí hokejisté. Tempo hry trošičku povadlo.
14:06
Oilers se nepovedlo udržet puk v útočném pásmu, Henrique ale aspoň rozdal pár bodyčeků a trochu znepříjemnil střídání Montourovi.
13:29
Zatímco Edmonton se marně a neúspěšně snažil usadit v útočném pásmu, na druhé straně se Florida dopustila ofsajdu. Komerční brejk.
12:09
Zatímco Nugent-Hopkins naskočil zpět na led, zkoušel to Barkov z pravého kruhu. Skinner si připisuje šestý zákrok a střelu vyráží.
11:51
Hosté dostali puk ze svého pásma. Florida se sice rychle vrátila, ale Barkovovi byla střela z dálky sražena do ochranné sítě.
11:35
Domácím se ale nedaří dostal puk do prostoru, jsou tlačeni na mantinel a není jim povoleno rozjet pořádnou kombinaci.
11:04
Začíná zkrácená přesilovka Panterů.
10:53
Nurse řídil útočnou akci po pravém křídle, s jeho bekhendovým zakončením neměl Bobrovskij žádné obtíže.
10:25
Po zblokované střele Ekblada ještě o puk zabojoval Bennett, ale jen nakrátko. Edmonton dostal kotouč ze svého pásma.
10:07
A je po přesilovce, hákováním se v útočném pásmu provinil Nugent-Hopkins. Takže 57 sekund se bude hrát ve čtyřech, pak bude následovat přesilovka Floridy.
09:47
Panthers vyhazují přes všechny čáry, Edmonton musí hledat cestu zpět před Bobrovského.
09:20
První příležitost ale měli domácí, kteří vyrazili v oslabení do útoku. Stenlund z pravého kruhu těsně minul branku Edmontonu.
09:04
První přesilovka pro Edmonton. Dvě minuty za krosček před brankovištěm dostává Barkov.
08:40
Po krátké přetlačované zejména ve středním pásmu se Oilers opět vřítili do útočného pásma. Henrique zkusil střelu švihem těsně nad ledem, Bobrovskij zdárně přerušuje hru. Komerční pauza.
07:32
Krušné chvíle pro brankáře Bobrovského, jenž musel čelit dvěma střelám Darnella Nurse v rychlém sledu. S pokusy z levé strany si ale poradil, kotouč v obou případech vyráží.
06:47
06:45
V závěru početní výhody se pokusil ještě ohrozit branku Edmontonu Bennett, ale byl zblokovaný.
06:01
Tarasenko z levého kruhu provětral výstroj Skinnera, jenž úspěšně přerušuje dění na hřišti.
05:30
05:30
Tohle není zrovna vyústění, které by Florida z přesilovky chtěla. Po chybě na útočné modré se dostal do úniku CONNOR BROWN, jenž se dostal až k brance Panthers a po kličce do bekhendu překonal Bobrovského. Bez asistence.
04:47
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Brett Kulak – 2 min., vysoká hůl.
04:32
Oilers se přesunuli do útočného pásma, Kulak však na Bobrovského nevyzrál. Domácí se ujali kotouče.
04:19
Prudká střela Forslinga od modré čáry z nápřahu. Skinner má puk pod kontrolou a přerušuje dění na hřišti.
03:10
Zblokovaný byl také na opačné straně Ekman-Larsson. Hraje se delší úsek bez přerušení, prozatím se hra dost kouskovala.
02:17
Po delší době se Edmonton natlačil do útočného pásma, Bouchardovi se ale nepovedlo procpat střelu na Bobrovského.
01:34
Florida vyhrála v útočném pásmu buly. Rodriguesovu střelu srazil bránící Ceci, Ekblad posléze z pravého kruhu dokázal najít prostor a vypálit na brankáře, který přerušuje hru.
01:23
Oilers se dopustili dvakrát za sebou icingu.
01:02
Hned po buly se k další střele dostal Tkachuk, Skinner opět přerušuje.
00:59
Reinhart dostal nalito do mezikruží a opřel se do střely, kterou mu Skinner likviduje. Oba gólmani tak již mají zákrok.
00:14
Rychlá akce Edmontonu v úvodu střetnutí, Bobrovskij si pohlídal pohotové zakončení Ekholma, k němuž se dostal puk od zadního hrazení.
00:01
Utkání právě začalo.
Čeká se na příchod hráčů na kluziště.
Úvodní sestavy:

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Tarasenko – Lomberg, Stenlund, Okposo.
Trenér: Paul Maurice

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Broberg, Kulak, Ceci – Nugent-Hopkins, McDavid, Hyman – R. McLeod, Draisaitl, Perry – Janmark, Henrique, C. Brown – Foegele, Ryan, Holloway.
Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: O'Rourke, Kozari – MacPherson, Murray.
Pokud Florida nedokáže zvítězit a ukončit finálovou sérii, dojde k šestému zápasu, který se bude hrát opět v Edmontonu. Konkrétně v noci z pátku na sobotu.
Edmonton opět bude sázet zejména na svého kapitána Connora McDavida. Tomu se povedlo v posledním utkání zaznamenat bilanci 1+3, takže byl hned u poloviny gólů svého týmu. V play-off je suverénně nejproduktivnějším hráčem s 38 body (6+32). Na záda v produktivitě celé NHL mu dýchají jeho spoluhráči Leon Draisaitl (30, 10+20), Evan Bouchard (29, 6+23) a Ryan Nugent-Hopins (21, 7+14).

Dělené čtvrté místo produktivity drží s Nugentem-Hopkinsem útočník Floridy Aleksander Barkov, jenž má rovněž bilanci 7+14. Produktivitu Floridy pak táhnou rovněž Matthew Tkachuk (20, 5+15), Carter Verhaeghe (18, 10+8) a překvapivě Anton Lundell (16, 3+13).
Dobrou zprávou pro Floridu je, že v nadcházejícím utkání nebudou chybět Matthew Tkachuk, Sam Bennett a Aaron Ekblad, kteří v pondělním tréninku nebyli na ledě. Zejména okolo Bennetta visely otazníky, jelikož v první třetině musel jít do kabiny kvůli bolestem kolene. Zápas sice nakonec dohrál, ale čekalo se, jak dopadnou následná vyšetření.

„Všichni jsou v pohodě,“ uklidnil fanoušky Panthers trenér Paul Maurice, který si také může splnit v noci na středu svůj sen. Maurice už uvažoval o konci kariéry, ale vydržel a s Floridou postoupil dvakrát do finále Stanley Cupu. Loni to nevyšlo, letos už jsou jeho svěřenci skutečně kousíček od hokejového grálu.
Domácí vedou ve finále Stanley Cupu 3:1 na zápasy a v noci na středu mají před sebou svůj druhý mečbol. Pokud by jej Florida proměnila, poprvé v historii by vybojovala Stanley Cup, což by byl splněný sen všech příznivců Panterů. Tak snadné to ale v pátém utkání být nemusí.

Hra Edmontonu se každým dalším zápasem zlepšuje. Zatímco první zápas prohráli 0:3 a druhý pak 1:4, ve třetím už to bylo 3:4 a o čtvrtém, v němž konečně Olejáři ukořistili vítězství řeč byla. Doposud skvěle chytající Sergej Bobrovskij byl dokonce vyhnán na střídačku a přestože by neměl v pátém finálovém utkání v brankovišti scházet, jeho sebevědomí může být nalomené. Parta okolo Connora McDavida totiž konečně našla na tohoto ruského bohatýra recept.
Floridu Panthers a Edmonton Oilers čeká páté utkání série. Florida mohla dotáhnout finále Stanley Cupu do vítězného konce už v předchozím střetnutí, ale na ledě soupeře utrpěla vysoký debakl 1:8 a série se tedy musela opět přesunout na Floridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.