NHL: Edmonton triumfoval na domácom ľade po predĺžení, Slafkovský bodoval

Edmonton Oilers - Montreal Canadiens: ONLINE prenos zo zápasu NHL.
Edmonton Oilers - Montreal Canadiens: ONLINE prenos zo zápasu NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. mar 2024 o 20:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu zámorskej NHL: Edmonton Oilers - Montreal Canadiens.

EDMONTON. Hokejisti Montrealu Canadiens hrali ďalší zápas v rámci základnej časti NHL, tentokrát sa predstavili na ľade Edmontonu Oilers.

V drese hostí nechýbal slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorý si v zápase pripísal asistenciu. Jeho Montreal však podľahol domácim hokejistom 2:3 po predĺžení.

Kde sledovať NHL v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Edmonton Oilers - Montreal Canadiens dnes (hokej, NHL, Juraj Slafkovský, výsledky, streda, NAŽIVO)

NHL  2023/2024
20.03.2024 o 02:00
Edmonton
3:2
(1:0, 1:0, 0:2, 1:0)
64' minúta
Ukončený
Montreal
Prehľad
Góly a asistencie: 10. McDavid (Ekholm), 35. Henrique (Ekholm, Bouchard), 64. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 41. Suzuki (Slafkovský, Savard), 45. Guhle (J. Evans, Harris). Rozhodca: Brenk, Nicholson – Apperson, Toomey. Diváci: 18347.
Statistika
Střely na bránu: 32 – 25 | Přesilová hra: 1/5 – 0/3 | Trestné minuty: 11 – 15

Kdo se postavil do brankoviště?
Calvin Pickard (EDM) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 63:18
Samuel Montembeault (MTL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %, odchytal 63:13

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:27

Tři hvězdy utkání
1. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
2. Mattias Ekholm (EDM) 0+2
3. Nick Suzuki (MTL) 1+0
Montreal ve třetí třetině dokázal stáhnout dvoubrankovou ztrátu na Edmonton, pak ale půl minuty před koncem fauloval Armia Henriqua, jemuž způsobil krvavé zranění a zamířil na čtyři minuty pykat. Edmonton si přenesl přesilovku do prodloužení a v podstatě těsně před vypršením Armiova trestu nakonec dokázal Leon Draisaitl dlouhou početní převahu využít. Domácí vyhráli 3:2 po prodloužení.
Konec zápasu.
63:18
63:18
goalEdmonton právě vstřelil branku!
Když už to vypadalo, že by se Montreal mohl ubránit dlouhému čtyřminutovému oslabení, tak přišla rána LEONA DRAISAITLA z pravého kruhu a Montembeault, byť si na puk "sáhl" betonem, tak kapituluje. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
62:54
Kane to zkusil z levého kruhu na vzdálenější tyč, brankář Montrealu puk sráží lapačkou mimo.
62:26
importantByť trochu kostrbatě, tak domácí vykombinovali vyloženou pozici pro Hymana, kterého ale Montembeault vychytal! Hra pokračuje.
61:49
Zblokovaná Bouchardova střela se odráží mimo pásmo Montrealu.
61:23
McDavidovu ránu z levého kruhu dokázal Montembeault vyrazit a Suzuki posléze vyváží puk do neutrální zóny.
60:58
Montembeault přerušuje hru, udržel puk u sebe a nepovolil Nugentovi-Hopkinsovi dorážet.
60:33
Evans vystihl přihrávku soupeře a odrazil puk do středního pásma.
60:01
Začalo prodloužení.
Edmonton bude v prodloužení hrát přesilovku čtyři na tři.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:58
Nugent-Hopkins se přiblížil k brance z levé strany, jeho bekhendovou střelu ještě dorážel Hyman. Montembeault krušné chvíle ustál.
59:32
Podle rozhodčích ale Armia způsobil srážku s Kanem sám a tudíž mohl zabránit i faulu na Henriqua. Čtyřminutový trest platí!
59:32
Rozhodčí jdou k videu, Armiovi hrozí čtyři minuty, protože Henrique krvácí. Je tam ovšem jedno podstatné ALE. Armia trefil Henriqua po střetu s Kanem, kdy nemohl svůj pohyb dobře kontrolovat.
59:32
Hra je přerušena, Henrique byl trefen hokejkou do obličeje.
59:23
Montrealu se povedlo poslat kotouč do neutrální zóny.
59:17
Hosté v plném počtu.
58:52
importantMontreal teď zachránila branková konstrukce po střele Hymana! McDavid následně dorážel puk, ale jen do Montembeaulta.
58:33
Z levé strany pálil Nugent-Hopkins, avšak pouze vedle branky. A Montreal se osvobozuje.
58:20
Draisaitl byl tentokrát z pravého kruhu zblokovaný Mathesonem.
57:55
Draisaitl pálil z pravého kruhu z voleje, ale jen do lapačky Montembeaulta.
57:17
Kane se dostával do zakončení v levém kruhu, ale byl faulován! Edmonton dostane šanci v přesilovce za hákování od Savarda.
56:10
Jenže tentokrát se domácím nepovedlo to nejpodstatnější – vyhrát buly.
56:08
Icing Canadiens, vhazovat se bude před Montembeaultem. To je vždy v podání Edmontonu nebezpečná situace.
55:00
McDavid se nahnal na opačné straně kluziště do obdobné pozice, pro změnu jemu byla střela zblokována a tentokrát puk vyletěl mimo kluziště. Poslední reklamní brejk.
54:31
Caufield měl výbornou pozici mezi kruhy, střelu zpoza protihráče ale neprocpal.
53:33
importantAnderson z levého kruhu mířil výtečně na vzdálenější tyč a pod lapačku Pickarda. Brankář domácích ale dokázal rukou srazit puk ke svému betonu a pak přerušit hru. Komerční pauza.
53:08
Xhekaj vyhodil přes všechny čáry, ale icing to není. Anderson se nebezpečně blížil, takže Pickard musel odražený puk odehrát.
53:02
Zblokovaná Kaneova střela vyletěla přes plexisklo do ochranné sítě.
52:25
Armiovu střelu zpoza levého kruhu srazil McDavid za branku Edmontonu. Montreal vede na střely 25-21.
52:09
importantVše mohlo být zase úplně jinak, avšak Hymanovu střelu nedokázal McDavid dorazit za záda Montembeaulta, který s vypětím všech sil přerušuje hru. Komerční pauza.
50:49
Tlak Montrealu nakonec řeší až zakázané uvolnění Edmontonu.
50:26
Armia se procpal až mezi kruhy do bekhendového zakončení, které zvedl až příliš vysoko nad horní tyč.
49:50
Pickard musí být nyní v pozoru, Montreal se zakusuje hodně nepříjemně do obrany Edmontonu a cítí šanci na strhnutí vedení na svou stranu.
48:54
Kovacevic na pravé straně brankoviště hledal skulinku u pravé tyče, ale trefil jen boční síťku!
48:43
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Caufield se dostal ke dvěma střelám z levé strany, v obou případech Pickard úspěšně zasáhl.
47:16
Nurse zkusil štěstí od modré čáry. Žádný ze spoluhráčů se nedostal k teči ani k možnosti dorážky.
46:05
Domácí v plném počtu.
46:01
Dělovka Caufielda z levého kruhu šla tentokrát příliš vysoko a končí mimo kluziště.
45:46
Caufield z okraje levého kruhu trefil puk přímo doprostřed branky a tedy do Pickarda.
44:54
Začíná zkrácená přesilovka Montrealu.
44:43
44:43
goalMontreal právě vstřelil branku!
Při hře čtyři na čtyři se povedl Montrealu rychlý útok z vlastního pásma, jenž zakončil z levého kruhu KAIDEN GUHLE! Tomu se podařilo vypálit ke vzdálenější tyči a Pickardovi propadl puk pod rukou. Asistence: Jake Evans, Jordan Harris.
44:05
Draisaitl si pomohl háčkem proti Armiovi a je po přesilovce Edmontonu.
43:58
McDavid se natlačil ke střele z ostrého úhlu za levým kruhem, skulinku mezi tyčí a Montembeaultem ale nenašel.
43:25
Domácí se museli vracet do útočného pásma po ztrátě puku.
42:54
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Juraj Slafkovský – 2 min., podrážení.
42:17
Puk ve středním pásmu opustil kluziště.
41:53
Hosté se snaží držet iniciativu. Po krátké pasáži, kdy se oba týmy střídaly u puku, se protlačili do útočného pásma. Guhleho střelu Pickard vyrazil, následný pokus Andersona zblokoval McDavid.
40:32
40:32
Hosté vstupují do třetí třetiny nejlepším možným způsobem! Po 32 sekundách se povedlo NICKOVI SUZUKIMU vsítit kontaktní gól, když Slafkovského přihrávku před brankoviště tečoval svou bruslí a následně si jej bránící Ceci srazil svou bruslí do vlastní sítě. Asistence: Juraj Slafkovský, David Savard.
40:01
Začala třetí třetina.
Edmontonu se povedlo ve druhé třetině navýšit své vedení na 2:0 po brance Adama Henriqua, jenž se prosadil poprvé v dresu Oilers od svého příchodu z Anaheimu.
40:00
Druhá třetina skončila.
38:50
Armia se tlačil mezi kruhy, odkud vypálil na Pickarda. Ten si s letícím pukem poradil a odvrací jej mimo brankoviště.
38:37
38:14
Edmonton si nyní udělal z pásma Montrealu střelnici. Ani Draisaitl ale nedokázal Montembeaulta prostřelit. A hosté se osvobozují.
37:53
Dvě rány Boucharda od modré čáry. Montembeault oba pokusy vyráží.
37:35
Hymanovi se ani nadvakrát teď nepovedlo propasírovat puk za záda Montembeaulta.
Komerční pauza.
36:37
Edmonton si zahraje přesilovku. Dvě minuty dostává Matheson za hrubost.
36:18
Stejně dopadl při další útočné akci Montrealu Newhook. Pickard zatím drží čisté konto.
35:40
Xhekaj nabral rychlost ve středním pásmu a přiřítil se až před brankoviště, kde si ale vylámal zuby na Pickardovi.
34:55
34:55
ADAM HENRIQUE vsítil první branku v dresu Oilers od svého příchodu do týmu před uzávěrkou přestupů! Henrique zaujal postavení před brankovištěm, kam mu bekhendovou přihrávku poslal Ekholm. Ten napřed trefil brusli spoluhráče a puk proskočil do brankoviště, kde jej Henrique trefil hokejkou a zaklidil jej do sítě. Asistence: Mattias Ekholm, Evan Bouchard.
33:45
Draisaitl hledal na útočné modré Hymana, nicméně Hyman byl v útočném pásmu dřív než puk. Ofsajd.
32:43
32:25
importantO poznání nebezpečnější bylo zakončení Harveyho-Pinarda, jenž dostal nalito ke střele před brankoviště. Pickard jeho protečování vyráží.
31:34
Suzuki se dostal ke střele z okraje pravého kruhu. Kapitán Montrealu poslal puk jen vedle pravé tyče.
30:53
Domácí vyhodili puk pryč ze svého pásma.
30:43
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Ryan McLeod – 2 min., podrážení.
30:35
Bude se vylučovat na straně Edmontonu. Hosté mají výhodu.
30:06
Rychlý protiútok Edmontonu zakončoval zpoza pravého kruhu McDavid, Montembeault mu vystavil stopku.
29:56
A záhy čtrnáctý poté, co na něj vyletěla střela od Evanse z první z pravého kruhu.
29:27
Anderson dostal nalito ke střele mezi kruhy, Pickard ale byl včas na ledě. Připisuje už třináctý zákrok.
28:18
Harris se přiblížil k brance po levém křídle. Z levého kruhu vyslal prudkou ránu, kterou Pickard úspěšně zastavuje. Komerční pauza.
26:42
Xhekaj měl velmi dobré postavení v pravém kruhu. Přihrávku přetavil ve střelu z první, která ale přeletěla nad horní tyčí Pickardovy klece.
25:56
Draisaitl se tlačil do zakončení z mezikruží, na Montembeaulta ale puk neprošel! Střelu zblokoval Harris.
24:45
Útočnou akci domácího týmu zakončoval z bekhendu z levé strany Hyman. Montembeault přerušuje hru.
24:00
Slafkovský se krátce po buly procpal do bekhendové střely. Slovenského útočníka ovšem Pickard vytěsnil za branku.
23:55
Tentokrát kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Edmontonu. Harvey-Pinard byl zblokovaný Cecim.
23:26
Canadiens se vrátili do útočného pásma. Tentokrát musel Pickard zasahovat a přerušuje hru proti střele Savarda.
22:40
Hostující Anderson se snažil prosadit zpoza kruhů, Nurse mu střelu zblokoval.
22:01
Hned po buly vystřelil Nurse, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.
21:59
Domácí se nakonec usadili v útočném pásmu a Montembeault musel řešit dvě ohrožení své branky. Po ráně McDavida z nápřahu nakonec přerušuje hru.
21:15
Druhá třetina začala z obou stran obezřetně. Vypadá to prozatím na čekání na nějakou chybičku.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 03:03.
Connor McDavid otevřel skóre zápasu v 10. minutě a od té chvíle Edmonton drží těsné vedení 1:0 nad Montrealem.
20:00
První třetina skončila.
19:49
Icing Montrealu. Vhazuje se před Montembeaultem.
18:15
McDavid se odhodlal ke střele zpoza kruhů, až k brance puk neprocpal.
17:55
17:38
Xhekaj byl zblokovaný Kulakem. Přesilovka Montrealu pomalu končí.
16:33
importantSlafkovský se dostal ke střele po buly a napálil horní tyč! Vyrovnání bylo otázkou centimetrů!
16:28
Mathesonovu střelu od modré čáry má Pickard v lapačce.
15:55
Darnell Nurse – 2 min., podrážení.
15:17
14:44
Další icing hostujícího týmu. Tomu se teď nedaří přechod středního pásma.
14:19
Zakázané uvolnění Montrealu.
13:49
importantVelká šance Oilers! Puk se odrazil do pravého kruhu, odkud vypálil McDavid. Trefil se mezi betony Montembeaulta, avšak puk prošel jen do strany a zůstal ležet v brankovišti. Odtamtud jej odpálil jeden z obránců.
13:16
Domácí ubránili krátký útok soupeře, při pokusu o přihrávku do středního pásma se ale dopouští icingu.
12:22
Nugent-Hopkins hledal dobrou střeleckou pozici, Montembeault však jeho pokus z levé strany vyráží.
11:57
Hra je přerušena v pásmu Edmontonu. Puk se dotkl ochranné sítě.
11:31
Montembeault přerušuje hru po tvrdé ráně Boucharda od modré čáry. Komerční brejk.
10:42
Canadiens se snaží soupeři hru znepříjemnit tvrdostí. Do rozdávání hitů se zapojil i Slafkovský.
09:54
Oilers po vstřelené brance trošičku ožili a tlačí se do útočného pásma. Perry ránou po ledě na Montembeaulta nevyzrál.
09:20
09:20
CONNOR MCDAVID ukazuje své kvality v zakončení! K puku se dostal před levým kruhem, udělal okružní jízdu skrz pravý kruh se stočením před brankoviště a Montembeaulta, jenž si kryl tyčku, ze středu brankoviště obstřelil. Asistence: Mattias Ekholm.
08:26
Tak rozhodčí se upískli, icing to nakonec nebyl. Bude se vhazovat ve středním pásmu, ale až po komerční pauze.
08:26
Edmonton se dopustil icingu, bude se vhazovat před Pickardem.
07:15
Stále se hraje bez přerušení, oba týmy se střídají ve vedení puku.
06:25
Hraje se delší úsek bez přerušení. Nic na tom nemění ani bekhendová střela Armii, kterou Pickard ramenem vytěsnil za branku.
05:56
Hosté se vrátili před branku Pickarda, Savard byl ale zblokovaný Perrym.
04:45
Evansova tečovaná střela se odráží od Pickarda zpět do hřiště. Montreal neudržel útočné pásmo.
04:22
Zblokovaná střela Nurseho vyletěla do ochranné sítě za brankou Montrealu. Vhazuje se před Montembeaultem.
03:45
Střelu Joela Armii vyráží Pickard betonem až do ochranné sítě. Bude se vhazovat v levém kruhu.
02:29
Carrick s Pezzettou spolu svedli dost ostrou šarvátku ve středním pásmu. Oba soupeři se počastovali několika hodně tvrdými direkty. Oba kohouti jdou na pět minut odpočívat.
00:49
První zákrok utkání přichází už v první minutě. Kane prověřil připravenost Montembeaulta.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Nurse, Stecher, Ekholm, Bouchard, Kulak, Ceci – E. Kane, McDavid, Hyman – R. McLeod, Draisaitl, Foegele – Nugent-Hopkins, Henrique, Ryan – Janmark, Carrick, Perry.
Trenér: Kris Knoblauch

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Matheson, Guhle, Xhekaj, Savard, Harris, Kovacevic – Caufield, Suzuki, Slafkovský – J. Roy, Newhook, Armia – Gallagher, J. Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, White, Harvey-Pinard.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Brenk, Nicholson – Apperson, Toomey.
Montreal, který prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, se v noci na středu představí v Edmontonu. Oilers na přelomu února a března vyhráli pět zápasů, ale v posledních dvou týdnech už jejich bilanci nebyla tak úchvatná. V posledním souboji padli doma s Coloradem a stanovili krátkodobou formu na tři porážky z pěti utkání, což pro ně není zrovna pozitivní. Aktuálně pátý tým Západní konference je favoritem na postup do play-off, a byť ještě nemá nic jistého, tak se spíš počítá s tím, že by se mohl ještě snažit stíhat celky v tabulce před sebou, než že by se musel ohlížet za záda.

Montreal už tuto sezonu dohrává. Do konce základní části odehraje už jen 15 zápasů a na postupové příčky ztrácí aktuálně 15 bodů, což je hodně. Z posledních osmi duelů navíc prohrál hned šestkrát, takže nic už dřív nic nenasvědčovalo tomu, že by Habs mohli zkoušet ještě nějakou stíhací jízdu.

V prvním vzájemném utkání této sezony se hrálo na ledě Montrealu. Edmonton v polovině ledna vyhrál 2:1 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.