Hráči Pardubíc sa tešia z gólu, uprostred Matej Paulovič
Hráči Pardubíc sa tešia z gólu, uprostred Matej Paulovič (Autor: TASR/Keystone via AP)
Sportnet, TASR|30. dec 2023 o 23:47

K triumfu prispel aj Peter Čerešňák.

DAVOS. Hokejisti Pardubíc postúpili do finále Spenglerovho pohára. V semifinálovom zápase zdolali výber Kanady 4:3.

Český klub pritom ešte 4 štyri minúty pred koncom duelu prehrával o dva góly.

Obrat sa mu podaril so značným prispením slovenských hokejistov. Na vyrovnávajúci zásah asistoval obranca Peter Čerešňák, výťazný gól strelil v poslednej minúte útočník Matej Paulovič.

Súperom Pardubíc vo finále bude domáci Davos, ktorý v úvodnom semifinále zdolali Frölundu 4:3 po predĺžení.

Semifinále Spenglerovho pohára:

Pardubice - Kanada 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 25. Radil, 57. Radil (ČEREŠŇÁK), 59. Kaut 60. PAULOVIČ - 21. Hazen, 40. Grant, 43. Grant

HC Davos - Frölunda 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Nordström, 24. Rasmussen, 36. Corvi, 61. Haapala – 15. Borg, 23. Klingberg, 53. Strömwall

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»VIDEO: Dychberúci obrat! Paulovič vystrieľal Pardubiciam finále Spenglerovho pohára