V 5 zápasoch 12 bodov. Dvorský je nezastaviteľný, žiari v každom zápase

Dalibor Dvorský.
Dalibor Dvorský. (Autor: Twitter Mike Commito)
Oh my Hockey|26. jan 2024 o 07:20

Čoskoro by sa mal stať najproduktívnejším legionárom v OHL.

SUDBURY. Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský v OHL opäť zažiaril vynikajúcim výkonom. Mal veľký podiel na výhre Sudbury nad North Bay 5:4 po samostatných nájazdoch.

Pripísal si gól a asistenciu. Najprv v 13. minúte otvoril skóre presnou strelou v presilovke a potom zaknihoval sekundárnu asistenciu v čase 40:59.

Stal sa treťou hviezdou duelu. V tom si pripísal plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku a vyhral 14 z 26 vhadzovaní.

Bodovú šnúru natiahol už na päť stretnutí. V tých zaznamenal 12 bodov, konkrétne 6 gólov a 6 asistencií.

Nie je ďaleko od priemeru gól na zápas. Po 27 dueloch má 47 bodov, z toho 24 presných zásahov. Na najproduktívnejšieho legionára v OHL stráca už len jeden bod, hoci odohral o 12 zápasov menej.

V dianí juniorskej OHL sa predstavil aj jeho reprezentačný spoluhráč Servác Petrovský. Pri prehre Owen Sound 3:7 proti Barrie sa mu nedarilo, zaznamenal tri mínusky.

Nebodoval ani Juraj Pekarčík, jediný Slovák v nočnom programe americkej USHL. Dubuque podľahlo Sioux Falls 3:4 po predĺžení, krídelník si pripísal dva mínusové body.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»V 5 zápasoch 12 bodov. Dvorský je nezastaviteľný, žiari v každom zápase