V Prahe siahali na rekord, odohrali druhý najdlhší zápas v extralige

Hráči HC Sparta Praha, ilustračná fotografia.
Hráči HC Sparta Praha, ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. mar 2022 o 00:05

Z postupu sa tešia hráči pražskej Sparty.

PRAHA. Až 27 minút pred polnocou sa skončil piaty zápas štvrťfinálovej série play off českej extraligy medzi Spartou Praha a Libercom.

Ten sa začal o 19.00 h a spočiatku priniesol poriadne gólové hody. V polovici duelu bolo skóre vyrovnané 4:4, ale na ďalší gól si diváci museli poriadne dlho počkať. Niektorí z nich možno predčasne O2 Arenu opustili.

Rozhodujúci moment sa totiž zrodil až v treťom predĺžení, keď puk za chrbát brankára Petra Kváču dotlačil domáci útočník Tomáš Pavelka. Ten skóroval v treťom zápase po sebe, čo sa mu v play off ešte nikdy nepodarilo.

Veľký podiel na víťazstve domácich mal aj slovenský brankár Július Hudáček, ktorý v 29. minúte vymenil Matěja Machovského a ani raz neinkasoval.

Sparta tak vyhrala sériu 4:1 na zápasy a v súboji o postup do finále vyzve hráčov Českých Budějovíc, ktorí rovnakým pomerom zdolali Pardubice.

V Prahe takmer utvorili nový extraligový rekord. Zápas napokon trval 103 minút a 28 sekúnd, vďaka čomu ide o historicky druhé najdlhšie stretnutie.

Rekord sa zrodil v marci 2013. Piaty zápas predkola play off medzi Českými Budějovicami a Vítkovicami trval 113 minút a 51 sekúnd. Autorom rozhodujúceho gólu bol slovenský útočník Peter Húževka.

Česká extraliga - štvrťfinále, 5. zápasy:

Sparta Praha - Liberec 5:4 pp (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 7. Tomášek, 14. A. Polášek, 25. Buchtele, 30. A. Polášek, 104. T. Pavelka - 4. Ordoš, 7. A. Dlouhý (Gríger), 29. Filippi, 29. J. Šír

/konečný stav série 4:1/

České Budějovice - Pardubice 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Pech, 25. Voženílek (Bučko), 38. Pech, 57. Vondrka - 2. Kaut, 6. Říčka, 30. Koffer

Domov»Hokej»Česko»V Prahe siahali na rekord, odohrali druhý najdlhší zápas v extralige