Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. (Autor: rytirikladno/ instagram)
TASR|8. mar 2022 o 21:20

V súboji slovenských brankárov z olympiády uspel Konrád.

PRAHA. Hokejisti Karlových Varov zdolali v utorkovom priamom dueli o postup do vyraďovacej fázy českej extraligy Litvínov 3:1.

Zverenci trénera Martina Pešouta si v piatok v prvom osemfinálovom dueli zmerajú sily s Dynamom Pardubice. O jediný gól Litvínova, za ktorých chytal slovenský brankár Denis Godla, sa postaral jeho krajan Matúš Sukeľ.

Gólovo sa darilo aj ďalším Slovákom, v drese Liberca sa presadili Mislav Rosandič a Michal Ivan, pričom k jednoznačnej výhre 6:1 nad Vítkovicami prispel asistenciou aj Martin Faško-Rudáš.

Dvaja úspešní slovenskí strelci sa podieľali i na výhre Třinca na ľade Mladej Boleslavi. Obrat z 0:2 začal v druhej tretine Vladimír Dravecký, jeho krajan Miloš Roman bol pri vyrovnaní v podaní Ondreja Kovařčíka a duel v 5. minúte predĺženia rozhodol Patrik Hrehorčák.

V stretnutí medzi Olomoucom a Brnom (2:0) malo Slovensko brankárske zastúpenie. Na oboch stranách stáli gólmani z tímu bronzových medailistov zo ZOH 2022 Branislav Konrád (Olomouc) a Matej Tomek (Brno).

Dva góly inkasoval Jaroslav Janus, ktorý chytal od druhej tretiny v drese Kladna pri jeho prehre 1:4 so Spartou Praha.

Zápas sa hral namiesto štadióna v Chomutove, kde hrajú domáce zápasy hráči Kladna bežne, v pražskej O2 Arene. Tento krok inicioval Jaromír Jágr. Výnos zo vstupného poputoval na podporu ľudí utekajúcich z Ukrajiny do Česka pred ruskou agresiou. Zápas prilákal viac ako 14 500 divákov.

"Keď sme sa pre túto akciu rozhodli, tak sme chceli, aby to bolo v aréne s veľkou kapacitou, aby bola tá pomoc čo najrozsiahlejšia," povedal Jágr.

Na vstupnom napokon vybrali viac ako dva milióny českých korún (cca 78-tisíc eur).

Česká Tipsport extraliga - 60. kolo:

Karlove Vary - Litvínov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Plutnar, 28. Rachůnek, 54. Vondráček - 15. SUKEĽ

/Denis Godla (Litvínov) odchytal celý zápas/

Kladno - Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 14. Vitouch, 18. Chlapík, 40. Němeček, 54. Melka - 59. Tomášek

/Jaroslav Janus (Kladno) chytal od 20. minúty/

/Július Hudáček (Sparta) chytal od 20. minúty/

Liberec - Vítkovice 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Góly: 1. ROSANDIČ, 5. Kolmann, 10. IVAN, 14. Zachar, 24. Najman, 52. Filippi (FAŠKO-RUDÁŠ) - 21. Illes

Mladá Boleslav - Třinec 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 19. Stránský, 21. Šťastný - 26. DRAVECKÝ, 39. Kovařčík (ROMAN), 65. HREHORČÁK

Hradec Králové - České Budějovice 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Jergl, 64. Klima - 57. Vondrka

Olomouc - Brno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 29. Krejčí, 60. Kolouch