Slováci režírovali výhru Brna, Konrád sa zaskvel čistým kontom

Michal Krištof.
Michal Krištof. (Autor: Andrej Galica/Hockey Slovakia)
TASR|7. jan 2022 o 21:00

Z hosťujúcich tímov uspela len Sparta Praha.

PRAHA. Slovenskí hokejisti Michal Krištof s Marekom Ďalogom prispeli v 39. kole českej extraligy gólmi k víťazstvu Komety Brno nad Českými Budějovicami 4:2. Navyše, Krištof pridal aj jednu asistenciu.

Ďaloga dostal v šiestej minúte prihrávku v strede klziska a po sólovom úniku pridal svoj štvrtý presný zásah v tejto sezóne.

Po hrubej chybe v rozohrávke hostí sa v druhej tretine dostal k puku Luboš Horký, ten zakombinoval s Krištofom, ktorý si vychutnal budějovického brankára.

V zápase medzi Mladou Boleslavou a Litvínovom nepomohli hosťom k výhre ani presný zásah a asistencia Andreja Kudrnu. Rozhodujúci gól na 4:3 poslal za chrbát brankára Denisa Godlu tesne pred koncom útočník Jan Eberle.

Rodák z Nových Zámkov otvoril skóre stretnutia v piatej minúte, keď šikovne usmernil do bránky nahrávku Františka Lukeša z rohu klziska.

Nechýbal ani pri ďalšom góle hostí - puk od Uvisa Balinskisa posunul na veterána Viktora Hübla, ktorý ho vrátil Lotyšovi a ten vyrovnal na 2:2.

Čistý štít si udržal iný slovenský brankár. Cez Branislava Konráda neprešla ani jedna z 23 striel zlínskych hráčov a Olomoucu pomohol k víťazstvu 4:0.

Česká extraliga - 39. kolo:

Kometa Brno - České Budějovice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Góly: 6. Ďaloga, 22. Krištof, 36. Roth, 40. Horký (Mueller, Krištof) - 22. Novotný, 43. Holec

Pardubice - Karlove Vary 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 16. a 52. Camara, 50. Robertson - 8. Redlich, 28. Kohout

Olomouc - Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 4. Tomeček, 18. a 43. Nahodil, 46. Burian

Mladá Boleslav - Litvínov 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Góly: 24. Kousal, 31. Raška, 36. Šťastný, 59. Eberle - 5. Kudrna, 32. Balinskis (Hubl, Kudrna), 41. Estephan

Vítkovice - Sparta Praha 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Góly: 27. Solovjev - 10. a 14. Thorell, 16. Řepík, 52. Horák

Tabuľka

Domov»Hokej»Česko»Slováci režírovali výhru Brna, Konrád sa zaskvel čistým kontom