PRAHA. Po necelom pol roku sa na ľade opäť stretli hráči, ktorí odohrali tisíce zápasov v NHL a na konte majú množstvo medailí z MS.
Tentokrát legendy českého a slovenského hokeja, pod taktovkou kapitánov Jaromíra Jágra a Ľubomíra Višňovského, nastúpili v O2 aréne v Prahe.
Nešlo len o odvetu za septembrový súboj z Bratislavy, ale Česi aj takouto formou oslávili 25 rokov od ich zlatej medaily na olympiáde v Nagane.
Najstarším hráčom duelu bol 58-ročný Petr Klíma, za Slovensko skórovali pri prehre 3:6 obaja bratia Hossovci a v netradičnej úlohe mohli diváci vidieť Mariána Gáboríka, ktorý bol jeden z trénerov slovenského tímu.
Pozrite si fotogalériu z hokejového zápasu legiend Česko - Slovensko.
FOTO: Exhibičný hokejový zápas legiend

Žigmund Pálffy (vpravo) a Tomáš Kopecký počas rozkorčuľovania pred zápasom legiend. (Autor: TASR )

Jaromír Jágr pred exhibičným zápasom legiend Česko - Slovensko v Prahe. (Autor: TASR )

Radosť slovenských hokejistov po góle Mareka Urama v zápase legiend proti Česku. (Autor: TASR )

Petr Klíma, najstarší hráč zápasu legiend Česko - Slovensko v Prahe 2023. (Autor: TASR)

Slovenský útočník Tomáš Kopecký a brankár Roman Čechmánek počas exhibície v Prahe. (Autor: TASR)

Peter Pucher počas zápasu legiend Česko - Slovensko v Prahe. (Autor: TASR )

Slovenský hokejista Marián Hossa počas exhibičného zápasu legiend proti Česku. (Autor: TASR)

Zľava tréneri Slovenska Marián Gáborík, Ján Filc a František Hossa počas exhibície v Prahe. (Autor: TASR)

Žigmund Pálffy počas zápasu legiend Česko - Slovensko. (Autor: TASR)
















