Okuliar opúšťa Fínsko, najbližšie tri sezóny strávi v českej extralige

Oliver Okuliar.
Oliver Okuliar. (Autor: TASR)
TASR|20. júl 2022 o 14:55

V hľadáčiku Hradca Králové bol dlhšiu dobu.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Oliver Okuliar prestúpil z fínskeho tímu SaiPa Lappeenranta do Mountfieldu Hradec Králové.

S mužstvom českej extraligy podpísal trojročnú zmluvu. Klub o príchode 22-ročného hokejistu informoval na svojej oficiálnej stránke.

Slovák odohral minulú sezónu v najvyššej fínskej lige, kde v drese SaiPy odohral 56 zápasov a nazbieral 18 bodov za 8 gólov a 10 asistencií.

"Oliver bol v našom hľadáčiku už dva roky a sme radi, že sám prejavil veľký záujem hrať za Hradec, hoci má ešte rok zmluvu vo Fínsku.

Pevne veríme, že nám pomôže zvýšiť údernosť nášho útoku a celkovú produktivitu, pretože na to má všetky predpoklady," povedal generálny manažér východočeského klubu Aleš Kmoníček.

Okuliar počas kariéry odohral dve sezóny v kanadskej juniorke. V QMJHL obliekal dres tímu Sherbrooke Phoenix a vo WHL hral za Lethbridge Hurricanes.

V slovenskej extralige si zahral za Duklu Trenčín a Liptovský Mikuláš. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 18 a 20 rokov a pridal aj štyri štarty za seniorskú reprezentáciu.

Nachádzate sa tu: