Bondra úspešne debutoval, Godla nevydržal v bránke ani polovicu zápasu

Dávid Bondra
Dávid Bondra (Autor: SME/Jozef Jakubčo)
TASR|26. dec 2020 o 19:47

Skórovali aj Hrehorčák a Ďaloga.

PRAHA. Slovenský útočník Dávid Bondra má za sebou vydarenú premiéru v drese Komety Brno. V sobotňajšom zápase českej hokejovej ligy prispel gólom k triumfu domácich nad Českými Budějovicami 10:4.

Jeho hviezdna chvíľa prišla v 26. minúte, keď dobre dosledoval akciu domáceho tímu a puk vyrazený od betónov hosťujúceho brankára upratal do siete. V tom momente poslal hráčov Komety Brno do vedenia 2:1.

Menej úspešný zápas má za sebou brankár Denis Godla. Jeho Litvínov prehral na ľade Liberca 3:6, pričom rodák z Kežmarku v 28. minúte striedal po štyroch inkasovaných góloch. Úspešnosť zákrokov mal len 76,47 percenta.

Na čele extraligovej tabuľky je aj naďalej Třinec, ktorý však prehral na ľade Vítkovíc 1:2 po nájazdoch. Jediný gól hostí dal slovenský krídelník Patrik Hrehorčák, asistoval mu krajan Martin Gernát.

Gól zaznamenal aj ďalší Slovák Marek Ďaloga, jeho Pardubice zvíťazili v Olomouci 5:3. Za domácich odchytal celý zápas Branislav Konrád.

Domov»Hokej»Česko»Bondra úspešne debutoval, Godla nevydržal v bránke ani polovicu zápasu