Martin Pospíšil
Martin Pospíšil (Autor: REUTERS)
Oh my Hockey|7. apr 2024 o 18:05

Efektne si vychutnal brániaceho hráča aj brankára.

CALGARY. Počas druhej tretiny zápasu medzi Calgary Flames a Edmontonom Oilers rozbehol Martin Pospíšil z vlastného obranného pásma zaujímavú akciu, po ktorej takmer strelil najkrajší slovenský gól aktuálnej sezóny.

Puk získaný pri mantineli posunul na Andreja Kuzmenka, ten ho s prehľadom zaviedol do pásma, kde šikovnou zadovkou našiel Rasmusa Anderssona, ktorý ho okamžite preposlal do druhej vlny na voľného 24-ročného Slováka.

Pospíšil si prebral puk medzi kruhmi, drzou sťahovačku si vychutnal brániaceho Adama Henriqueho a po následnom bleskovom blafáku na brankára Calvina Pickarda mohol poľahky zasunúť puk do prázdnej brány.

No ten si napokon nenašiel do nej cestu.

Hoci sa neskôr domácim predsa len podarilo vyrovnať, Edmontonu napokon podľahli 2:4.

Pospíšil v zápase odohral 13 minút a 41 sekúnd, prezentoval sa štyrmi strelami a dvoma bodyčekmi. Nastupoval v prvom útoku po boku Kuzmenka s Kadrim, kde dostáva priestor aj napriek návratu Zaryho do zostavy.

Zvolenský rodák prežíva vydarenú sezónu, od svojho novembrového povolania do NHL nielenže zotrval v prvom tíme Calgary Flames, ale svojimi výkonmi si vyslúžil predĺženie kontraktu o ďalšie 2 roky.

Po 57 zápasoch má na konte 20 bodov (8+12), čo ho medzi nováčikmi radí medzi dvadsať najproduktívnejších útočníkov. Okrem toho rozdal 216 bodyčekov, z nováčikov ich má viac iba Will Cuylle (241) z New York Rangers.

Keďže Calgary už nemá šancu postúpiť do play-off, môže v prípade obojstranného záujmu posilniť slovenský výber na MS v Česku.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Pospíšil bol iba kúsok od najkrajšieho slovenského gólu sezóny