Nekopol som. Coleman hovorí o kontroverznom neuznanom góle

Blake Coleman strieľa gól, ktorý rozhodcovia neuznali.
Blake Coleman strieľa gól, ktorý rozhodcovia neuznali. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. máj 2022 o 06:52

Čo si myslí aktér neuznaného gólu o rozhodnutí rozhodcov?

CALGARY. Piaty a zároveň posledný zápas série medzi Calgary Flames a Edmontonom Oilers poznačila kontroverzia. Rozhodcovia neuznaným gólom vyvolali diskusie.

V 54. minúte puk nohou dostal do brány Blake Coleman. Arbitri boli situáciu prešetriť na videu a vyjadrili presvedčenie, že podľa nich Coleman zámerným pohybom kopol puk za bránkovú čiaru.

"Asi nerozumiem tomu pravidlu," povedal forvard o rozhodnutí, ktoré možno stálo jeho tím zápas.

"Tlačil ma, musel som si udržať nohu na ľade. Nepozeral som si to veľmi zo záznamu, no z toho, čo som zažil, môžem povedať, že som bol v súboji.

Ak to chápem správne, tak môžeš trafiť korčuľou puk, len ho nesmieš kopnúť. A ja si nemyslím, že som ho kopol."

"Plameňom" neuznali gól na 5:4 a stretnutie dospelo do predĺženia. V šiestej minúte pridaného času rozhodol o postupe Edmontonu Connor McDavid.

Výkonný viceprezident NHL Colin Campbell sa zastal rozhodcov.

"Také ťažké rozhodnutie sme za posledné roky snáď ani nemuseli robiť," tvrdí. "Cítili sme však, že ten puk kopol do bránky."