ONLINE: Banská Bystrica - Spišská Nová Ves (7. zápas štvrťfinále play off, Tipos extraliga) (Autor: TASR)
Sportnet|27. mar 2023 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo 7. zápasu štvrťfinále play off Tipos extraligy: Banská Bystrica - Spišská Nová Ves.

ONLINE PRENOS: Banská Bystrica - Spišská Nová Ves dnes LIVE (štvrťfinále play off, 7. zápas, Tipos extraliga, pondelok)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2022/2023
27.03.2023 o 18:00
7. kolo
B. Bystrica
2:3
(0:1, 2:1, 0:0, 0:1)
64' minúta
Ukončený
Spišská N. Ves
Prehľad
Góly a asistencie: 21. Kabáč (Kontos, Bíreš), 34. Urbánek (Tamáši, Bačik) – 4. Džugan (Malina), 31. Majdan (Bortňák), 65. Reway (Vartovník, Kerbashian). Rozhodca: Stano, Štefik – Gegáň, Šoltés. Diváci: 2 857.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Máme hotovo. Spišská Nová Ves postúpila do semifinále, stretne sa so Zvolenom. Rozhodujúci gól dal Martin Reway. Banskej Bystrici sezóna skončila.
64:18
Koniec zápasu.
64:18
Vylúčenie v tíme HC '05 Banská Bystrica:
hráčska lavica – napádanie rozhodcov.
64:18
goalTím HK GROTTO Spišská Nová Ves skóroval! Využitá presilovka a je rozhodnuté! Kerbashian spomedzi kruhov nastrelil Vartovníka, od neho sa odrazil puk k MARTINOVI REWAYOVI. 2:3. Asistencie Lukáš Vartovník a Kale Kerbashian.
63:21
Gilbert Gabor – 2 min., hra so zdvihnutou hokejkou.
63:03
Ihneď po vhadzovaní pálil Majdan, svoj presný zásah z druhej tretiny ale nezopakoval.
63:00
Zbrzdený protiútok Spišiakov napokon strelu priniesol, úspech však slávil Sedláček.
61:43
Cormierov pokus od modrej čiary bol nepresný, domáci naďalej útočia.
61:27
Zakázané uvoľnenie hostí presunulo vhadzovanie pred Melicherčíka.
61:09
Prihrávka od Kontosa pred bránku z ľavej strany bola odvrátená defenzívou hostí.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Stretnutie bude pokračovať v predĺžení.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:13
Prečíslenie hostí zakončil strelou Vandas, vychytal ho Sedláček.
57:47
Šoltés bol zablokovaný Rapáčom.
57:30
Opäť to skúsil Kojo, tentokrát puk vyrazil preč brankár Melicherčík.
57:16
Kojov pokus bol nepresný.
55:45
La Porte nechal vyniknúť domáceho brankára, k dorážke sa už nedostal.
55:21
Šoltés napriahol z pravého krídla, puk zavrel do lapačky Melicherčík. Bez prerušenia sa hralo takmer sedem minút.
54:01
Už päť minút sa hra neprerušila.
52:45
Reway sa výborne uvoľnil a vystrelil, Spišiaci nechali domácich poriadne sa zapotiť.
52:25
Spoza vlastnej bránky zakladajú postupnú útočnú akciu hráči Banskej Bystrice.
49:20
Kojo to skúsil od modrej čiary, puk narazil na brániaceho Žiaka.
48:57
Tempo hry sa výrazne zvýšilo, v posledných minútach to lieta z jednej strany na druhú.
48:23
Rapáč prudko pálil po prihrávke Majdana, zneškodnil ho Sedláček.
47:55
Hru prerušil brankár Melicherčík.
45:23
Melicherčík vyčaroval neuveriteľný zákrok proti útočiacemu Gašparovi.
43:33
La Porte a ani jeho spoluhráči nepretavili v gól obrovskú šancu spomedzi kruhov.
42:04
Dominik Jendek – 2 min., nedovolené bránenie v hre.
40:53
Obe mužstvá hrajú v plnom počte.
40:35
Watlingov pokus bol zrazený, hru v útočnom pásme pre domácich ešte udržal Tamáši.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne najskôr o 19:55.
Po druhej časti hry je stav vyrovnaný, Banskobystričania hrajú so Spišiakmi 2:2. Najskôr vyrovnal Michal Kabáč, hosťom vrátil vedenie Juraj Majdan. Doposiaľ posledný presný zásah zaznamenal Jakub Urbánek.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:09
Ryczekov pokus od modrej čiary nepustil vpred brániaci Majdan.
38:19
Martin Kabáč – 2 min., hra so zdvihnutou hokejkou.
38:01
Ďalšie vyhodenie puku, do rozohrávky sa zapojil brankár Sedláček.
37:30
Úvodná minúta a pol oslabenia vyšla hosťom výborne, Banskobystričania boli mimo útočného pásma.
36:02
Šoltésovu ranu zablokoval Rapáč.
35:53
Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
Elias Ulander – 5 min. + do konca zápasu, napadnutie hlavy alebo krku.
35:45
Po práci Rewaya zakončil obranca Beaudry, hru prerušil Sedláček.
35:32
Obetavý blok predviedol Gašpar.
34:27
Hostia sa mierne nezhodli v útoku, nenápadný chaos ale pretavil v strelu Džugan. Prudký bekhend musel likvidovať brankár Sedláček.
33:55
Svoju šancu premrhal aj Reway.
33:35
Verbeek okamžite po inkasovanom góle zaútočil, zneškodnil ho pozorný Sedláček.
33:23
goalTím HC '05 Banská Bystrica skóroval! Ďalší presilovkový gól. Z pravej strany poslal prudkú ranu na bránku Bačik, presný zásah si po šikovnom teči Tamášiho pripísal JAKUB URBÁNEK. 2:2. Asistencie Alex Tamáši a Patrik Bačik.
32:39
Elias Ulander – 2 min., hákovanie.
32:17
Jendek a Bíreš postupne ohrozili Melicherčíka, ten sa ale nenechal prekonať.
30:57
goalTím HK GROTTO Spišská Nová Ves skóroval! Neuveriteľný obrat! Spišiaci boli prakticky celý priebeh tretiny úplne vymazávaní súperom, prišiel jeden nevinný protiútok a hneď gól. Vhadzovanie vyhral Bortňák, priam ukážkovo. JURAJ MAJDAN následne vyslal ranu ako z dela. 1:2. Asistencia Dalibor Bortňák.
30:42
Hostia po dlhšom čase ohrozili domáceho brankára, sériu zakončení uzavrel po niekoľkých šanciach Reway. Všetky pokusy zneškodnil pozorný Sedláček, hra sa tak opäť otočila.
29:20
Šoltésov puk nebezpečne tečoval Ališauskas, hostia takmer inkasovali.
27:48
Obetavo sa s pukom na hokejke pustil medzi dvoch protihráčov Rapáč. Neprekvapivo neuspel, pre svoj tím však získal cenné sekundy na výmenu.
27:14
Ďalší icing Spišiakov.
27:07
Ďalšie zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred brankárom Melicherčíkom.
25:56
Šoltés pálil spoza brániaceho protihráča a Watlinga, Melicherčíka ale neprekonal ani z dvoch pokusov. Dôležitú úlohu zohral Ulander.
24:43
Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
24:16
Watling strieľal z ľavej strany po pase Šoltésa, trafil do bočnej siete.
23:36
Ďalší pokus zapísal Sukeľ, tentokrát tesne vedľa Melicherčíkovej bránky.
23:13
Kojov pokus z diaľky vytvoril predbránkovú skrumáž, hostia sa naďalej bránia.
22:48
Džugan sa pokúšal o svoj druhý gól v stretnutí, domácu bránku ale minul.
22:35
Sukeľ len tesne nenašiel voľného Bíreša.
22:18
Hra bola prerušená, Kabáč stál v Melicherčíkovom bránkovisku až príliš dlho.
21:51
Kabáč hľadal pred bránkou útočiacich spoluhráčov, situáciu ale vyriešil Ališauskas.
21:29
Banskobystričania vďaka gólu ožili. Jednak na ľade, no aj na tribúnach.
20:50
goalTím HC '05 Banská Bystrica skóroval! Využitá presilovka. Po úspešnom vhadzovaní vystrelil z ľavej strany Kontos, k puku sa pred bránkou dostal pohotový MICHAL KABÁČ. 1:1. Asistencie Kristoff Kontos a Andrej Bíreš.
20:42
Šoltésov pokus ešte tečoval brániaci Rapáč, lapačkou sa blysol Melicherčík.
20:36
Michael Vandas – 2 min., krosček.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne najskôr o 18:50.
Po prvej časti hry vedú hostia. O jediný presný zásah sa postaral Róbert Džugan.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Kontos a Watling ešte skúšali skórovať. Prvý netrafil bránku, druhého zneškodnil Melicherčík.
18:52
Bortňák zakončil z pravej strany po prudkej otočke, domácu bránku však netrafil.
18:29
Tamáši prehral buly, no hra bola následne prerušená. Vhadzovať sa bude pred Melicherčíkom.
18:23
Aj tentokrát sa jednalo o zakázané úvoľnenie, previnili sa hostia.
17:51
Beaudry vypálil od modrej čiary, činiť sa musel pripravený Sedláček.
17:17
Dlhočizné vyhodenie puku hostí skončilo až zakázaným uvoľnením.
16:25
Domácim sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme, naopak, majú problémy s rozohrávkou.
15:18
Dvakrát za sebou zakončil Cormier, ani v jednom prípade ale Melicherčíka neohrozil.
14:37
Ofenzíva Spišiakov pretrváva, Banskobystričania s ďalším icingom.
14:13
Ališauskasov pokus dvakrát zmenil smer, puk skončil vedľa domácej bránky.
13:06
Kerbashian si trúfol na všetkých brániacich Banskobystričanov, jeho strelu spomedzi kruhov napokon zneškodnil brankár Sedláček.
12:10
Zakázané uvoľnenie domácich.
11:49
Myklucha pálil z úrovne bránkovej čiary, o dorážku sa ešte pokúsil Rapáč. Proti bol Sedláček.
11:20
Bíreš sa dostal k puku tesne pred bránkou, no brankár Spišskej Novej Vsi bol o kúsok rýchlejší.
10:38
Z druhej vlny vletel na modrú čiaru Luža a poslal Melicherčíkovi pozdrav v podobe rany. Neuspel.
10:01
Kontos ohrozil hosťujúcu bránku, pomohol mu aj cloniaci Watling. Melicherčík ale uspel.
09:50
Valach opäť vystrelil od modrej čiary, bezproblémový zákrok predviedol Sedláček.
08:44
Ulander napálil puk na domácu bránku, k dorážke sa len tesne nedostal Vartovník.
07:16
Kerbashian sa do zakončenia nedostal, druhý pokus ale vyšiel Bellušovi. Nebezpečnú ranu zlikvidoval brankár Sedláček, predviedol veľmi dôležitý zákrok.
06:23
Vandas už už zbieral puk na protiútok hostí dvoch proti jednému, v poslednej chvíli však domácich zachránil Bačik.
05:42
Aktivitu v útočnom pásme zakončil prudkou strelou Luža, činil sa Melicherčík.
05:30
Zakázaným uvoľnením sa previnili hostia, vhadzovať sa bude pred Melicherčíkom.
05:00
Spišiaci pokračujú v útočení, domácich držia v ich vlastnom obrannom pásme.
03:07
goalTím HK GROTTO Spišská Nová Ves skóroval! Súboj o puk v rohu klziska zvládol najlepšie Belluš, následne to poslal pred bránku Malina. Gólový bekhend z otočky predviedol RÓBERT DŽUGAN. 0:1. Asistencia Ľubomír Malina.
02:31
Valachov pokus od modrej čiary bol nepresný, puk skončil v rohu klziska.
02:01
Za vlastnou bránkou stratil rovnováhu a puk Beaudry, domáci z toho ale šancu nevyťažili.
01:43
Banskobystričania to zatiaľ hrajú na istotu a kombinujú s pukom vo vlastnom obrannom pásme.
00:50
La Porte sa po kontakte s Watlingom zrútil k zemi, o faul sa ale nejednalo. Pískal sa ofsajd.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC '05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Ďatelinka, Cormier – Šoltés, Kontos, Watling – R. Gašpar, Tamáši, Výhonský – Jendek, Bíreš, J. Sukeľ – Urbánek, G. Gabor, Kabáč
Tréner: Doug Shedden

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – J. Valach, Malina, Beaudry, Ulander, Ališauskas, Žiak, Groch – B. Rapáč, Bortňák, Majdan – Reway, Kerbashian, Verbeek – La Porte, Vartovník, Vandas – Belluš, Myklucha, Džugan
Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Stano, Štefik – Gegáň, Šoltés
HC '05 Banská Bystrica a HK GROTTO Spišská Nová Ves sa z dôvodu vysokej vyrovnanosti dostali až do zápasu číslo sedem. Predchádzalo tomu víťazstvo Spišiakov 4:2 na domácom ľade, na góly Bačika a Gabora odpovedali hneď dvojito dvojgóloví Majdan s Ulanderom. Sériu, tak, ako všetky ostatné, sprevádza nespočetné množstvo vylúčení a vyhrotených momentov. Postupujúci sa v semifinále stretne so Zvolenom.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo siedmeho zápasu série štvrťfinále play-off slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC '05 Banská Bystrica a HK GROTTO Spišská Nová Ves.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Spišská Nová Ves zvíťazila v predĺžení a postúpila do semifinále