NHL: Anaheim Ducks s Pavlom Regendom zdolal Detroit Red Wings

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings: ONLINE prenos zo zápasu NHL, hrá aj Pavol Regenda. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|15. nov 2022 o 20:00 (aktualizované 16. nov 2022 o 07:22)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu NHL: Anaheim Ducks - Detroit Red Wings.

ANAHEIM. Anaheim Ducks a Detroit Red Wings dnes hrali ďalší zápas v NHL.

V drese Anaheimu sa opäť predstavil slovenský útočník Pavol Regenda. Jeho Anaheim zvíťazil 3:2.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Anaheim Ducks - Detroit Red Wings dnes (LIVE, naživo, NHL 2022/2023, streda)

NHL  2022/2023
16.11.2022 o 04:00
Anaheim
3:2
(1:1, 0:1, 1:0, 1:0)
65' minúta
Ukončený
Detroit
Prehľad
Góly a asistencie: 18. McTavish (Henrique, Fowler), 60. Klingberg (Zegras, Fowler), 65. R. Strome (Zegras) – 8. Berggren (Hronek, Raymond), 40. Rasmussen (Perron, Sundqvist). Rozhodca: Luxmore, Schrader – Brisebois, Hughes. Diváci: 15 198.
Prenos
Kačeři tak nakonec berou cenné body, byť dnes to byl z jejich strany horší zápas. Hodně ztráceli puky, nedokázali zamknout soupeře v pásmu ani si vytvořit dobré šance. Detroit byl aktivnějším celkem, ale nakonec se na ně štěstí neusmálo. Hezký večer!
Česká stopa v utkání:

Filip Hronek (0+1, 1 střela, 1 hit, 4 zblokované střely, +/-: -1, čas na ledě: 25:15)

Dominik Kubalík (0+0, 3 střely, 2 zblokované střely, +/-: -1, čas na ledě: 15:20)
Tři hvězdy utkání:

1. Ryan Strome (1+0, 2 střely, úspěšnost na vhazování: 40%, +/-: +2, čas na ledě: 17:14)
2. John Klingberg (1+0, 3 střely, 1 hit, 1 zblokovaná střela, +/-: +1, čas na ledě: 22:18)
3. Michael Rasmussen (1+0, 3 střely, 4 hity, úspěšnost na vhazování: 57%, +/-: +1, čas na ledě: 15:22)

goalAnaheim právě vstřelil branku!

Tahle střela už ale prošla a RYAN STROME rozhoduje prodloužení pro Kačery! Detroit před Hussem i díky dobrému napadání Zegrase ztratil puk. Domácí jedenáctce se u druhé tyčky zjevil Strome a v situaci 2 na 0 Hussa umíchali a Strome nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Trevor Zegras.
64:05
Zegrasovu střelu zablokoval Hronek.
64:01
Poslední minuta prodloužení.
63:36
Terry schoval střelu za obránce, nezamířil ale mezi tři tyče.
63:05
John Gibson ale podržel svůj tým a ten může aspoň částečně vystřídat a jít do útoku.
62:50
Na trojce Kačerů je už znát vyčerpání.
62:10
Detroit profituje z toho, že má střídačku v útočné třetině a tahá hru dozadu a brání domácím střídat.
61:32
Následně ale ohrozil Gibsona střeleckým pokusem.
61:15
Dominik Kubalík neviděl dobré východisko v útočné třetině a raději ji i s pukem opustil.
61:08
Hronkovi ale utekl puk a Gibson mu ho u tyčky přikryl lapačkou.
60:52
Detroit musí opět začít od Hussa.
60:33
A sudí se teď upískl po střele Larkina, která vypadla před Gibsona.
60:20
Red Wings dlouho váhali s rozehrávkou.
60:01
Začalo prodloužení.
Klingberg, Zegras a Terry vs. Larkin, Seider a Raymond, toť úvodní trojky.
Kačerům se tedy povedlo utéct hrobníkovi z lopaty a minimálně bodík si dnes podrží doma. Zda vyhrají i prodloužení, to se ukáže za pár minut!.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:14
59:14
¨
Tak to je zvrat, máme srovnáno! Ryan Strome dobře clonil Hussovi ve výhledu a dovolil tak JOHNU KLINGBERGOVI propálit od modré vše, co mu stálo v cestě. Puk ještě lízl beton Hussa a šel nahoru, skončil ale i tak v brance. Asistence: Trevor Zegras a Cam Fowler.
59:00
Klingbergovu střelu neudržel Husso v lapačce.
58:43
Red Wings dostali hru za domácí bránu.
Velká porada je i na střídačce Detroitu. John Gibson každopádně zůstává na střídačce.
58:34
Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.
58:34
A Ville Husso si připisuje zákrok po střele Fowlera od mantinelu.
58:12
Adam Henrique to div nezkusil basketbalově, jelikož kotouč přeskakoval branku Hussa.
57:55
importantJohn Gibson je na střídačce!
57:38
Ani branka Johan Gibsona nevydržela v ukotvení a Kačeři dostávají komerční přestávku na důležitou válečnou poradu.
57:20
Frank Vatrano nebyl přesný se svou střelou.
56:43
A Cam Fowler raději hru uklidní a nechá celky vystřídat.
56:30
Kotouč lítá ze strany na stranu.
56:10
Kubalík jen nahodil puk na zadní mantinel.
55:31
Následně i střele Sundqvista.
55:07
Detroit konečně dokázal převést hru před Gibsona, který musel čelit přečíslení 2 na 1.
54:40
Ville Husso je teď ve velkých problémech! Střely na něj létají ze všech stran.
54:20
Anaheim ještě chvíli těží z tlaku
53:49
Frank Vatrano nevyzrál na Hussa a ani tato přesilovka není využita.
52:43
52:43
importantMason McTavish trefil tyčku! Domácí hráč dostal namazánou na volej od modré, měl před sebou úplně prázdnou klec, jeho přízemní střela ale šla moc doprava.
51:54
Lucas Raymond zůstal jen nevěřícně koukat, jelikož mu Jakob Silfverberg odpálil hokejku z rukou přes plexisklo až do hlediště, přímo do rukou šťastnému divákovi. Trest ale dostane právě Raymond, protože on soupeře zahákoval jako první.
51:39
Raymond se snažil dostat k zakončení zblízka, to mu ale nevyšlo.
51:11
A po Bertuzziho zásahu skončil kotouč mimo led.
50:59
Zatím je to ale jen plácaná o puk.
50:15
Anaheim dokázal na moment dostat hru před Hussa, Kubalík tam ale puk uzmul.
50:04
Máme tu další početní výhodu pro Detroit. Simon Benoit se dopustil hákování.
49:53
A už je z toho zase okupace Gibsona.
49:27
Red Wings v klidu srovnají pětky a vystartují dopředu.
48:50
A Detroit dvojité oslabení přežije.
48:38
Anaheim se zatím k ničemu nebezpečnému nedostal.
48:14
A znovu vyhazuje puk.
48:00
Detroit je ve čtyřech.
47:46
Další střelu zablokoval Michael Rasmussen.
47:27
Zegrasova přihrávka minula cíl a Fowler musel pro puk ke své kleci.
47:01
Domácí už jsou v plném počtu a mají dvojitou přesilovku.
46:50
Kačeři budou za dvanáct sekund přesilovku pět na tři! Mimo záběr kamer se Lucas Raymond dopustil hrubosti.
46:26
Situace se snaží využít domácí, chtělo by to ale operovat čelem k bráně.
46:00
A počty se srovnají. Moritz Seider v souboji sekl soupeři do hokejky a hvizd přišel prakticky okamžitě.
45:49
Larkin sérií odrazů jen přehodil branku.
44:39
Zegras ovšem pokračoval a jeho střela zblízka trefil spojnici Hussovo tyček.
44:06
Zegras se na kruhu srazil s Bertuzzim, který se ho lekl a odjel na střídačku.
43:38
Troy Terry se snažil reklamovat faul, hlavní sudí mu ale nevěnoval ani pohled.
43:11
Střelu Larkin usměrnil Gibson vyrážečkou.
42:12
Zatím kotouč hodně lítá po ledu bez větší akce.
41:17
John Klingberg zkusil projet obranou, ale byl rychle zastaven.
40:39
Larkin hledal spoluhráče po lajně, puk ovšem vystihl Adam Henrique.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina nebyla tolik atraktivní jako ta první, přinesla ale ve svém závěru hostím vedení. Poslední třetina začne v 6:03.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:54
Husso ještě čelí spršce střel, ale vše zvládl.
39:26
39:26
goalDetroit právě vstřelil branku!

Detroit dává gól do šaten! MICHAEL RASMUSSEN se opět obtočil kolem Gibsonovy branky, jenomže tentokrát se rozhodl nepřihrávat. Místo toho se na pětníku otočil čelem k brance a vystřelil k zadní tyči přesně v moment, kdy Oskar Sundqvist projel gólmanovi před očima. Gibson zůstal jen nevěřícně koukat. Asistence: David Perron a Oskar Sundqvist.
39:16
Erne protečoval na útočné modré puk jen do ochranné sítě.
39:01
Poslední minuta třetiny.
38:40
Dmitrij Kulikov napálil jen Hussovu vyrážečku.
37:48
A po dalším vyhození na druhé straně oba týmy střídají.
37:30
Zblokovaná střela vyhnala Anaheim z útočné zóny.
36:57
Střela Stranda od modré našla jen plexi za brankou.
36:46
Další strkanice před Hussem.
36:18
importantMichael Rasmussen se dobře obtočil okolo brány a nabil Ernemu, který ještě nabídl teč Sundqvistovi. Ten ale nedokázal z hranice brankoviště prodrat puk změtí těl.
36:06
Ofsjad domácích.
35:37
Ostrá střela z úhlu našla jen Gibsona. Ten ale zakvedlal bránou.
35:04
Ani Dominik Kubalík nevyzrál na Johna Gibsona, který jeho střelu z dálky bez problému spolkl.
34:08
Kačeři si musí dávat pozor na ztráty kotouče. Pius Suter toho málem využil přihrávkou před bránu.
33:40
Anaheim se dopustil úmyslného ofsajdu a hra se tak přesune před Gibsona.
33:06
Dvě přesilovky byly využity, ta čtvrtá se k nim ale nepřidá.
32:43
Tentokrát do kombinace zasáhl Isac Lundeström.
32:16
Přihrávku na Kubalíka vystihl Fowler a Detroit musí ven z pásma.
32:00
Jonatanu Berggrenovi střela nesedla a byť šla za branku, John Gibson po ní hrábl lapačkou.
31:18
Hronek nabil na volej Raymondovi, John Gibson se ale dobře přesunul.
31:05
Pius Suter byl podražen na brankové čáře a navrátilec Colton White si posedí na trestné.
30:43
A po střele jeho spoluhráče Ville Husso vyrazil branku z jejího ukotvení a my si tak dáme další komerční pauzu.
30:37
Troy Terry lítá pásmem Detroitu a hledá, komu by mohl přihrát.
30:00
Oskar Sundqvist dostal přihrávku zpoza branky a jeho střela udělala rozruch v domácím brankovišti. Od hole obránce se ale puk odrazil Gibsonovi na vyrážečku.
29:12
Frank Vatrano to dobře zkusil zblízka pod ruku na bližší tyč, trefil se ale jen do vyrážečky.
28:48
Fowler si tentorkát najel až do kruhu, byl ale před Hussem sám.
28:36
Přihrávka rukou od Kulikova ve středním pásmu.
28:19
Zegras naslepo dobře přihrál Jakobu Silfverbergovi. Ten to sice měl na dlouhou hůl, ale jakž takž si dokázal připravit zakončení, jen už neměl čas na lepší a Ville Husso mu kotouč sebral.
27:55
Zegras překombinoval situaci a přihrávku neprocpal přes obranu.
27:40
Klingberg od modré neprocpal střelu obranou.
27:10
Joseph Veleno projel obranou Ducks jak nůž máslem, přihrávka na Berggrena byla ale tragická.
26:27
Hronek měl za vlastní brankou problém dostat puk z prostoru mezi bruslemi, nakonec ho ale dokázal odpálit před dotírajícím domácím hráčem.
25:45
Fowler z dálky nebyl přesný, trefil se jen do rohu.
25:19
A po čase si sáhl na puk i John Gibson.
24:52
Isac Lundeström mířil na zadní tyč, Husso puk odkopl betonem.
24:22
Husso odolal i poslednímu přesilovkovému pokusu. Troy Terry prostřelil nohy obránce před ním, zkušený gólman byl ale na dobrém místě.
24:18
Hosté v plném počtu.
24:04
A Joseph Veleno dokonce může zatlačit domácí hlouběji do jejich třetiny.
23:46
A Red Wings se osvobozují a střídají.
23:29
Znovu Fowler a opět trefil jen hráče před brankou.
23:09
John Klingberg od modré už vyslal lepší dělovku, ale jen do Hussa.
23:01
Anaheim se ale nemohl dostat ke střele a ta Fowlerova od modré byla hodně propagační a skončila sražená.
22:18
Michael Rasmussen za vlastní brankou podsekl nohy Silfeverbergovi a Detroit tak bude čekat druhé oslabení.
21:45
Dělovka Stromeho nečinila Hussovi problém.
21:30
Hronek s Kubalíkem rotují před Gibsonem, nic z toho ale nebylo.
20:32
Práce Anaheimu v útočném pásmu je ale stále tristní.
20:16
První útok Red Wings skončil v rohu.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 5:05.
První dějství tak končí nerozhodně po jedné využité přesilovce na obou stranách. Nejprve se prosadili domácí, když se k debutovému střelci Berggrenovi šťastně odrazil puk od hlavy Coltona Whiteho, který třetinu nedohrál. Hosté kontrovali dvě a čtvrt minuty před sirénou, když se prosadil Mason McTavish.
20:00
První třetina skončila.
19:23
Gibson nerozehrál puk za brankou zrovna dvakrát šťastně, nikdo v rudém toho ale nedokázal využít.
19:03
Larkin dostal na kruhu dost prostoru ke střele, Gibson ale měl čistý výhled.
19:01
18:39
Detroit opět operuje ve třetině soupeře. Jsou ale jen v rohu.
17:47
17:47

Dvakrát mu střelu zastavili, na potřetí to ale vyšlo! MASON MCTAVISH se po neúspěchu z pravého křídla přesunul před branku a z mezikruží doklepl do brány střelu Henriqueho ze stejné pozice. Asistence: Adam Henrique a Cam Fowler.
17:06
Následně se ale Oskar Sundqvist jal krosčekovat jednoho ze soupeřů zezadu a to neuniklo pozornosti rozhodčí.
16:48
Tentorkát už přečíslení Red Wings dokázali využít, Oskar Sundqvist ale trefil jen Gibsona.
16:24
A musí se vrátit ke své bráně a začít odtud.
16:00
Přečíslení 3 na 2 Detroit nedokázal přetavit v zakončení.
15:35
Jakob Silfverberg se dopustil hry vysokou holí a Anaheim tak přijde o útočné pásmo.
14:40
Střela od modré k Hussovi vůbec nedošla.
14:17
Další šarvátka, tentokrát u levé tyčky Hussoa. Ryan Strome se ale rozhodl nevracet soupeři pozornost a po chvíli kočkování se mohou všichni jet občerstvit.
14:07
Střelu Benoita zablokoval Veleno.
13:45
A John Klingberg následně nevyzrál na gólmana v rudém.
13:30
Další střela Kačerů letěla mimo.
13:07
Husso si musel hlídat levou tyčku, o kterou se otřela střela jednoho z domácích hráčů.
12:07
Ne, Anaheim se dnes v útočné třetině zřejmě skutečně nebude ohřívat dlouho.
11:52
John Gibson si připisuje další zákrok a my si dáme komerční pauzu.
11:19
Joseph Veleno mezi kruhy nemohl střílet, byl zády k bráně. Přihrávka na spoluhráče pak také nebyla kdovíjaká.
10:30
A John Gibson přežil další nával, po kterém puk letí až k Hussovi.
10:19
Nicméně se opět hraje na třetině Anaheimu.
09:43
09:43
A Ville Husso musel zasahovat daleko od brankoviště, ze kterého ho vyhnala tvrdá střela.
09:30
Kačerům se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, Detroit se ale dopustil icingu, takže mají šanci.
08:42
Tyler Bertuzzi měl dvě dobré střely, Gibson ale byl tentokrát připraven.
08:30
Icing domácích.
07:12
07:12

Přesilovka je využita a máme tu premiérový gól v NHL! Střela Filipa Hronka od modré trefila do hlavy Coltona Whiteho. Tím se z ní stala žabička, která se odskákala k JONATANU BERGGRENOVI, který pohotově doklepl kotouč za bezmocného Gibsona. Asistence: Filip Hronek a Lucas Raymond.
06:25
Detroit musí podruhé za sebou až ke své bráně.
06:05
Dělovka z kruhu se ztečovala před Gibsonem.
05:48
Sam Carrick před brankou krosčekoval soupeře do zad a vysloužil si tak dvě minuty za nedovolené bránění.
05:07
Dobrá střela domácích, Husso ale neměl problém se zásahem.
04:23
Stejně tak ale dopadl i nyní Detroit.
03:50
Domácí přetáhli hru na druhou stranu, nedaří se jim ale dostat se ke střele.
02:50
Detroit nicméně pokračuje v okupaci domácí branky, hraje ale zodpovědně dozadu a nepouští se bezhlavě na zteč.
01:35
Austin Strand se nesportovně pustil do Perrona a po přerušení hry mu nastavil hokejku tak, aby hostující hráč zakopl. Předcházel tomu souboj v rohu. Do Stranda se okamžitě pustil další z hostí a měli jsme tu tak první větší strkanici.
01:03
Olli Määttä poslal puk od modré skrz dva páry nohou, kotouč se ale otřel o nohu jednoho z jeho clonících spoluhráčů a Gibson ho zachytil.
00:40
Detroit si teď nerozuměl u brankoviště a Gibson ho málem připravil o puk.
00:30
Larkinova střela na druhé straně byla sražena do ochranné sítě.
00:10
Husso hned musí rozehrávat puk za svou bránou.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler, Klingberg, Benoit, Strand, White – Henrique, Zegras, Terry – Regenda, R. Strome, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg – McTavish, Carrick, Leason.
Trenér: Dallas Eakins

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Oesterle, Walman – Bertuzzi, Larkin (C), Raymond – Kubalík, Copp (A), Sundqvist – Berggren, Veleno, Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Erne.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Luxmore, Schrader – Brisebois, Hughes.
Dnes to tedy může být kohokoliv zápas a je to vidět i na sázkách. Mírnou převahu má sice Anaheim, jsou to ale jen jednotky procent.
Detroit Red Wings

Detroit se trápí s marodkou, která aktuálně (nepočítaje Jakuba Vránu) čítá hned sedm hráčů. To se začíná projevovat na výsledkové formě. Red Wings totiž nevyhráli už potřetí v řadě. První a poslední prohra sice byly těsným výsledkem (ta první dokonce až v nájezdech), mezi nimi ale svítí debakl 2:8 s Rangers.
Anaheim Ducks

Kačerům se letos vůbec nedaří. V západní konfederaci je posledním týmem, který ještě nezapsal ani jednu výhru v základní části. Devět bodů nasbírali jen díky čtyřem výhrám a jedné prohře v prodloužení. Na předposlední Vancouver ale ztrácejí jen dva body a i další týmy jsou v dosažitelné vzdálenosti, takže rozhodně není nic ztraceno.
Hezké středeční ráno, všechny formy života, a vítejte u utkání NHL! Dnes se podíváme na západní pobřeží USA, kde Anaheim Ducks vyzvou hraničářský tým Detroit Red Wings!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.