Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hladká prehra s Tuniskom, SR v nedeľu o 3. miesto

SITA|Publikované 5. jan 2008 o 20:51

PARÍŽ 5. januára (SITA) - Slovenskí hádzanári podľahli na medzinárodnom turnaji Marrane 2008 vo Francúzsku v sobotňajšom stretnutí Tunisku vysoko 22:31 (10:17). Zverencom trénera Heistera, ktorí sa pripravujú ...

PARÍŽ 5. januára (SITA) - Slovenskí hádzanári podľahli na medzinárodnom turnaji Marrane 2008 vo Francúzsku v sobotňajšom stretnutí Tunisku vysoko 22:31 (10:17). Zverencom trénera Heistera, ktorí sa pripravujú na ME v Nórsku (17. - 27. 1. 2008), stačila na prvenstvo v A-skupine aj remíza, no hladká prehra so 4. tímom z MS 2005 ich odsunula v tabuľke na 2. priečku so ziskom 2 bodov. Slováci tak budú v nedeľu od 15.00 h bojovať na turnaji o konečné 3. miesto proti Česku (2. v B-skupine), s ktorým sa na nedávnom Vianočnom pohári v Leviciach rozišli zmierlivo 27:27.

Výsledky - medzinárodný turnaj hádzanárov MARRANE 2008 - sobota:

A-skupina:

Slovensko - Tunisko 22:31 (10:17)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Pramuk, M. Meluš - Petro, Dudáš 1, Ivanov 2, M. Straňovský 2, Antl 1, Faith 2, Fuňak 3, Kozlov 3/1, Baran 2, Cs. Szücs

ml. 1, Mikéci 3, Pekár 2, Vadkerti

Najviac gólov za Tunisko: Hmam 8, Hedoui 6, Touati 5

pok. hody: 4/1 - 6/5, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Dentz a Reibel (obaja Fr.)

Úvod duelu lepšie zvládli Tunisania, ktorí v 5. min vyhrávali 3:1. Tréner SR Zoltán Heister si už v 15. min za stavu 4:9 musel zobrať oddychový čas, no jeho zverencom to hneď nepomohlo, keďže súperovi umožnili zvýšiť vedenie na 11:4. Až potom po trojgólovej šnúre sa Slovákom podarilo v 24. min dotiahnuť na 8:12. Vzápätí však opäť prišla hluchá päťminútovka, po ktorej mal africký majster znovu náskok siedmich gólov (16:9) a ten si udržal až do prestávky (17:10). Slovenskému družstvu nevyšiel ani vstup do II. polčasu, v 36. min prehrávalo už hrozivým rozdielom jedenástich presných zásahov (11:22). Tunisania si výrazný náskok potom už len udržiavali. Tri a pol minúty pred koncom Slováci síce znížili z 18:28 na 22:28, ale k obratu vývoja už neprišlo. Afričania si postup do finále turnaja proti domácemu US Ivry napokon zabezpečili víťazstvom 31:22.