Nitra udelila doživotný zákaz divákovi, ktorý hodil na ľad delobuch

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|1. dec 2018 o 09:07

Pre výbuch pyrotechniky zápas na 20 minút prerušili.

NITRA. Škvrnou piatkového dohrávaného duelu 17. kola hokejovej Tisport Ligy HK Nitra - MAC Budapešť (6:2) bol incident z prvej tretiny, keď na ľadovú plochu priletela z hľadiska pyrotechnika. Výbuch z nej sa ozval celou Nitra arénou a zapríčinil prerušenie stretnutia na približne 20 minút.

Vinníka chytili, vedenie HK Nitra jeho správanie ostro odsúdilo a udelilo mu doživotný zákaz vstupu na zimný štadión počas domácich zápasov.

Incident sa stal na začiatku štvrtej minúty za stavu 1:0 pre Nitru. Pre prerušenie hry sa prvá tretina hrala takmer hodinu.

"HK Nitra ostro odsudzuje správanie sa jedného z divákov počas posledného domáceho zápasu, ktorý vhodením delobuchu prerušil stretnutie," uviedol HK Nitra vo svojom stanovisku zverejnenom na klubovej webstránke.

"Vinníkom je 33-ročný Ján P. z Nitry, ktorý na hokej pravidelne nechodí. Pyrotechniku prepašoval na štadión prilepenú na intímnych miestach. Už z toho je vidieť, že prišiel urobiť vyslovene len zle," vysvetľuje klub.

"HK Nitra mu udeľuje doživotný zákaz vstupu na zimný štadión počas našich hokejových zápasov! O takýchto divákov nemáme záujem. Všetky vzniknuté škody si voči previnilcovi zosobníme," tvrdí HK Nitra v stanovisku.

"Zároveň ďakujeme nášmu bezpečnostnému manažérovi a SBS za chytenie vinníka a následné odovzdanie do rúk polície. Veríme, že podobné veci už nebudeme musieť nikdy riešiť! Ďakujeme všetkým normálnym fanúšikom za vytváranie slušnej atmosféry na našom štadióne."

Nitra si poradila s Budapešťou 6:2 a pripísala si siedme víťazstvo za sebou, šieste v riadnom hracom čase.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»Nitra udelila doživotný zákaz divákovi, ktorý hodil na ľad delobuch