Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Kranjska Gora, Slovinsko

Obrovský slalom mužov - konečné poradie:

4.Cédric NogerŠvajčiarsko+ 0,86 s
5.Alexis PinturaultFrancúzsko+ 0,87 s
6.Marcel HirscherRakúsko+ 0,92 s
27.Andreas ŽampaSlovensko+ 3,02 s

KRANJSKA GORA. Nór Henrik Kristoffersen sa stal víťazom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore.

Rakúšanovi Marcelovi Hirscherovi aj šieste miesto stačilo na potvrdenie celkového triumfu vo Svetovom pohári 2018/2019.

Hirscher po ôsmy raz v neprerušenej sérii získal veľký glóbus a opäť posunul rekordnú hranicu v tejto štatistike. Zároveň získal 20. glóbus v sumáre celej kariéry (8 veľkých + 12 malých) a vyrovnal rekord Američanky Lindsey Vonnovej.

Úradujúci majster sveta Kristoffersen vyhral s náskokom 24 stotín sekundy pred krajanom Rasmusom Windingstadom, ktorý sa po prvý raz ocitol na pódiovej priečke vo Svetovom pohári.

Tretí skončil mladý Švajčiar Marco Odermatt (+0,56), ktorý sa rovnako po premiérovo dostal do najlepšej trojky v pretekoch Svetového pohára.

Kristoffersen si pripísal osemnásty triumf v bojoch o krištáľové glóbusy, tretí v obrovskom slalome. Hirscher bol už pred Kranjskou Gorou istým víťazom Svetového pohára v obrovskom slalome.

Jediný slovenský reprezentant vo výsledkovej listine Andreas Žampa skončil na dvadsiatom siedmom mieste s mankom 3,02 sekundy na víťaza.

Mladší z bratov Žampovcov sa posunul o tri priečky vyššie v porovnaní s prvým kolom a po tretí raz v tejto sezóne si pripísal body do hodnotenia Svetového pohára, tentoraz štyri.

Predtým bol dvadsiaty vo švajčiarskom Adelbodene a dvadsiaty šiesty v bulharskom Bansku. Celkovo 25-ročný Tatranec po deviaty raz v kariére skončil na bodovanej priečke v pretekoch Svetového pohára.

Jeho maximom zostáva 18. priečka z Adelbodenu 2018.