Slovenskí reprezentanti do druhého kola v Kranjskej Gore nepostúpili.

6.Marc RochatŠvajčiarsko+2,34
...
49.Adam ŽAMPASR+4,66 - nepostúpil do 2. kola
Martin HYŠKASRnedokončil 1. kolo

KRANJSKA GORA. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v slalome a v predstihu vyhral celkovú klasifikáciu tejto disciplíny.

V slovinskej Kranjskej Gore predstihol svojho súpera v boji o malý krištáľový glóbus Nóra Henrika Kristoffersena o 1,22 sekundy, tretí skončil Švajčiar Ramon Zenhäusern (+1,61).

Hirscher si okrem slalomového víťazstva zabezpečil aj triumf v celkovom poradí SP a to siedmykrát za sebou, uviedla agentúra APA.

"Je to neuveriteľné. V lete som bol zranený, nebolo to dobré a zrazu som ukončil sezónu ako víťaz. Vôbec som si nemyslel, že to môže takto dopadnúť.

Henrik Kristoffersen má pred sebou veľkú budúcnosť, nikdy sa nevzdáva a stále sa zlepšuje," citovala agentúra APA rakúskeho lyžiarskeho fenoména, ktorý dosiahol v nedeľu svoje 57. víťazstvo v pretekoch SP.

V sobotu zvíťazil aj v hodnotení obrovského slalomu.

Na nedeľu štartovali aj dvaja slovenskí reprezentanti, ale do 2. kola nepostúpili. Adam Žampa obsadil 49. miesto, Martin Hyška 1. kolo nedokončil.